Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przez długi czas ludzie porozumiewali się wyłącznie bezpośrednio-oko w oko, twarzą w twarz. Gdy nadeszła era listów, początkowo dostarczał je posłaniec,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przez długi czas ludzie porozumiewali się wyłącznie bezpośrednio-oko w oko, twarzą w twarz. Gdy nadeszła era listów, początkowo dostarczał je posłaniec,"— Zapis prezentacji:

1

2

3 Przez długi czas ludzie porozumiewali się wyłącznie bezpośrednio-oko w oko, twarzą w twarz. Gdy nadeszła era listów, początkowo dostarczał je posłaniec, najpierw pieszy, potem konny, którego z kolei zastąpił dyliżans pocztowy, ale ciągle jeszcze droga listu była dość długa.

4 Szybszym sposobem wysyłania wiadomości były sygnały świetlne lub flagowe czy też błyski latarni morskich, lecz nawet najlepiej pomyślane sygnały wizualną tylko na taką odległość, z jakiej może je dostrzec oko ludzkie. Wielkim krokiem na przód było wynalezienie elektryczności. Po drutach telegraficznych zamiast słów biegły impulsy. Wkrótce przekazy typu "kropka-kreska" zastąpiła telefonia, czyli przekazywanie autentycznej mowy na dowolną odległość. Nadal jest to wiadomość typu "ode mnie do ciebie" z tym, że rozmowa telefoniczna ma charakter bezpośredniej wymiany myśli i informacji. A nic tak nie zbliża ludzi jak żywa, osobista wymiana zdań.

5 POCZTA Wysłanie listu pocztą jest takie proste i powszechne że, rzadko zdarza się nam pomyśleć o tym, z jak wspaniałej usługi korzystamy. TELEGRAF ELEKTRYCZNY W roku 1860 ważna wiadomość umieszczona w torbie przytrocznej do siodła galopującego konia docierała do odbiorcy na drugim końcu Stanów Zjednoczonych w 10 dni. W następnym roku podobna wiadomość docierała już po kilku minutach.

6 Nie minęło wiele czasu i powstał program do przesyłania sobie wiadomości. Konkurencja wobec systemu pocztowego pojawiła się w 1971, kiedy wymyślono pocztę elektroniczną i nazwano ją e-mail (poczta "e", czyli elektroniczna).

7

8 Celem naszych badań, było sprawdzenie, czy dzieci z klas III i V korzystają z poczty internetowej.

9 Zapytałyśmy 25 osób w klasach III i V czyli jedna osoba to 4%

10 Pytanie 1 Czy używasz poczty?

11 Wniosek- Poczty używa 100% uczniów.

12 Pytanie 2 Czy korzystasz z poczty tradycyjnej?

13 Wniosek- poczty tradycyjnej w klasach III używa 76% a w V 60%

14 Pytanie 3 Czy korzystasz z poczty internetowej?

15 Wniosek- 40% uczniów w klasach III korzysta z poczty internetowej a w klasach V 80%

16 W dalszej ankiecie biorą udział tylko osoby które korzystają z poczty internetowej. Czyli: Kl.5 -20 osób (1 osoba 5%) Kl.3- 10 osób (1 osoba to 10%)

17 Pytanie 4 Na jakim portalu masz pocztę internetową?

18 Wniosek- większość uczniów używa poczty wp. Nieco mniej używa onet.poczty, a reszta używa innych.

19 Pytanie 5 Ile kont pocztowych posiadasz?

20 Wniosek- większość uczniów używa 1 konta pocztowego trochę mniej 2, a nieliczni mają więcej niż 2 konta pocztowe.

21 Prezentację wykonały: Karolina Idziak i Paula Opioła


Pobierz ppt "Przez długi czas ludzie porozumiewali się wyłącznie bezpośrednio-oko w oko, twarzą w twarz. Gdy nadeszła era listów, początkowo dostarczał je posłaniec,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google