Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NADLEŚNICTWO MIRCZE. POŁOŻENIE NADLEŚNICTWA Nadleśnictwo Mircze znajduje się na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. Zasięg terytorialny.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NADLEŚNICTWO MIRCZE. POŁOŻENIE NADLEŚNICTWA Nadleśnictwo Mircze znajduje się na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. Zasięg terytorialny."— Zapis prezentacji:

1 NADLEŚNICTWO MIRCZE

2 POŁOŻENIE NADLEŚNICTWA Nadleśnictwo Mircze znajduje się na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. Zasięg terytorialny nadleśnictwa wynosi 98 322 ha.

3 Historia Nadleśnictwa 1944r. - utworzenie z lasów prywatnych Nadleśnictwa Dołhobyczów z/s w Uhrynowie 1951r, - korekta granic państwowych i przeniesienie siedziby Nadleśnictwa do Mircza włączenie części lasów Nadleśnictwa Hrubieszów oraz dużych obszarów po ukraińskich powiększenie powierzchni Nadleśnictwa do 6821 ha (1984r.) 1995r. - korekta granic zasięgu terytorialnego nadleśnictw Mircze i Tomaszów Lubelski zmiana powierzchni Nadleśnictwa do 9501 ha.

4 Działalność naszego Nadleśnictwa dbałość o zasoby leśne użytkowanie lasu ochrona lasu hodowla lasu ochrona przeciw- pożarowa

5 edukacja łowiectwo

6 Walory turystyczne, przyrodniczo-kulturowe i ochrona przyrody parki krajobrazowe obszary chronionego krajobrazu obszary Natura 2000 pomniki przyrody strefy ściśle utworzone dla ochrony obuwika pospolitego

7 Ścieżka dydaktyczna w Witkowie Ścieżka zlokalizowana jest na terenie Leśnictwa Witków. Trasa ma postać pętli, można po niej wędrować pieszo lub wybrać się na wycieczkę rowerową.

8

9 Edukacja leśna dzieci i młodzieży W ramach współpracy z Nadleśnictwem Mircze nasza szkoła otrzymuje wsparcie w postaci: pomocy finansowej w zakupie nagród konkursowych; udostępniania leśniczówki; organizacji pogadanek i warsztatów prowadzonych przez leśników; korzystania z wiedzy i doświadczenia leśników podczas wycieczek po lesie; organizacji Dnia Dziecka

10 Prezentację przygotowali: Aleksandra Markowiec Aleksandra Ostrowska Kacper Daniluk Zespół Szkół w Kryłowie Klasa 6 Kategoria: szkoły podstawowe


Pobierz ppt "NADLEŚNICTWO MIRCZE. POŁOŻENIE NADLEŚNICTWA Nadleśnictwo Mircze znajduje się na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. Zasięg terytorialny."

Podobne prezentacje


Reklamy Google