Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czy wiecie, że Brytyjczykom zawdzięczamy odkurzacz, światło odblaskowe, korkociąg i… football ? Czy wiecie, że Brytyjczykom zawdzięczamy odkurzacz, światło.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czy wiecie, że Brytyjczykom zawdzięczamy odkurzacz, światło odblaskowe, korkociąg i… football ? Czy wiecie, że Brytyjczykom zawdzięczamy odkurzacz, światło."— Zapis prezentacji:

1 Czy wiecie, że Brytyjczykom zawdzięczamy odkurzacz, światło odblaskowe, korkociąg i… football ? Czy wiecie, że Brytyjczykom zawdzięczamy odkurzacz, światło odblaskowe, korkociąg i… football ?

2 Electri c vacuum cleaner Odkurzacz elektryczny został wynaleziony w 1901 r. przez Brytyjczyka Huberta Bootha. Był urządzeniem elektrycznym czyszczącym powierzchnie płaskie za pomocą ssania.

3 Cat’s eye Cat’s eye Odblaskowe urządzenie bezpieczeństwa stosowane w oznakowaniu dróg i osób. Pochodzi z Wielkiej Brytanii, w 1933 roku wynalezione, jest obecnie stosowane na całym świecie.

4 Corkscrew Corkscrew Po raz pierwszy korkociąg został opatentowany przez Samuela Henshalla w 1795r. Anglia była też pierwszym państwem, w którym korkociągu używano powszechnie, a wino przestano przechowywać głównie w beczkach. Korkociągu używano nie tylko do otwierania butelek wina, ale również oleju, nafty, octu, soków, buteleczek z atramentem i z lekami.

5 Początki gry przypominającej obecne zasady piłki nożnej sięgają czasów średniowiecznych, jednak nazwa football pojawiła się w Anglii i tam opracowano zasady tej gry zespołowej. Pierwsze rozgrywki zostały przeprowadzone w XIX wieku. FOOTBALL FOOTBALL


Pobierz ppt "Czy wiecie, że Brytyjczykom zawdzięczamy odkurzacz, światło odblaskowe, korkociąg i… football ? Czy wiecie, że Brytyjczykom zawdzięczamy odkurzacz, światło."

Podobne prezentacje


Reklamy Google