Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Napoje mające na celu uzupełnienie poziomu wody i elektrolitów wydzielanych z organizmu w procesie wydzielania potu, a także uzupełnienie witamin i soli.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Napoje mające na celu uzupełnienie poziomu wody i elektrolitów wydzielanych z organizmu w procesie wydzielania potu, a także uzupełnienie witamin i soli."— Zapis prezentacji:

1

2 Napoje mające na celu uzupełnienie poziomu wody i elektrolitów wydzielanych z organizmu w procesie wydzielania potu, a także uzupełnienie witamin i soli mineralnych oraz w niewielkim stopniu węglowodanów spalanych podczas wysiłku fizycznego.

3  Woda  Sód  Potas  Magnez  Wapń  Węglowodany ( fruktoza, glukoza, maltoza, sacharoza, maltodekstryna )

4  Podczas wysiłku należy: - pić powoli, małymi łykami  Podczas wysiłku nie należy : - pić płynów bardzo zimnych, lecz lekko schłodzone

5  OSHEE  4MOVE

6  GATORADE  POWERADE

7  ISOSTAR  ISOPLUS

8

9

10  Napoje izotoniczne przeznaczone są TYLKO i WYŁĄCZNIE dla osób uprawiających sport.  Napoje izotoniczne nie zawierają kofeiny.  Napoje izotoniczne znacznie szybciej wyrównują ubytek płynów ustrojowych.

11  Napój cytrynowy : -2 szklanki wody -1/8 łyżeczki soli morskiej -2 łyżki dobrego miodu -0.5 szklanki świeżo wyciśniętego soku z cytryny i limonki

12  Napoje pobudzające, gazowane, bezalkoholowe, ich zadaniem jest dostarczenie organizmowi energii, która ma być łatwo i szybko przyswajalna. Ma na celu błyskawiczną poprawę psychicznej i fizycznej kondycji człowieka.

13  Kofeina  Tauryna  Witamina B  Guarana

14

15  TIGER  RED BULL  MONSTER

16  BLACK  BURN  ROCKSTAR

17

18

19 To tylko niektóre efekty spożycia napojów energetycznych. Są też inne: -palpitacja -bezsenność

20 -uszkodzenie układu nerwowego -nagłe zatrzymanie pracy serca

21 -rozdrażnienie -silne nudności

22

23  Prezentacja opracowana w ramach edukacji zdrowotnej realizowanej na lekcjach wychowania fizycznego 2015/2016 Patrycja Wiśniewska Klaudia Łaga


Pobierz ppt "Napoje mające na celu uzupełnienie poziomu wody i elektrolitów wydzielanych z organizmu w procesie wydzielania potu, a także uzupełnienie witamin i soli."

Podobne prezentacje


Reklamy Google