Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZWYCZAJE ESKIMOSÓW MIKOŁAJ KRUKOWSKI Eskimosi bardzo szanowali zwierzęta. Wierzyli,że każde zwierzę ma swojego opiekuna w postaci ducha. W trakcie święta.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZWYCZAJE ESKIMOSÓW MIKOŁAJ KRUKOWSKI Eskimosi bardzo szanowali zwierzęta. Wierzyli,że każde zwierzę ma swojego opiekuna w postaci ducha. W trakcie święta."— Zapis prezentacji:

1

2 ZWYCZAJE ESKIMOSÓW MIKOŁAJ KRUKOWSKI

3 Eskimosi bardzo szanowali zwierzęta. Wierzyli,że każde zwierzę ma swojego opiekuna w postaci ducha. W trakcie święta pęcherzy myśliwi proszą go o oddanie im zwierzęcia. Wtedy Eskimosi śpiewają i tańczą. Na koniec kładą pęcherze zwierząt zdobyte na polowaniach na oceanie,aby mogły wcielić się w nowe zwierzęta. ŚWIĘTO PĘCHERZY

4 Eskimoskie powitanie to pocieranie się nosami. POWITANIE

5 POSIŁKI ESKIMOSÓW Codzienne zwyczaje związane z posiłkami to spożywanie ich rękoma. Eskimosi postępowali tak ponieważ w ich domach zazwyczaj nie było stołów. Mięso, które jedli było często zjadane na miejscu upolowania go.

6 DZIECI I RODZINA Dzieci miały prawo wybierać rodzinę do której chcą należeć. Nie zawszę musiały mieszkać z rodzicami. Miały dużo swobody i możliwości wyboru. Mogły robić to bo Eskimosi wierzyli,że w ich ciała wstępują duchy przodków,którym nie wolno było się sprzeciwiać.


Pobierz ppt "ZWYCZAJE ESKIMOSÓW MIKOŁAJ KRUKOWSKI Eskimosi bardzo szanowali zwierzęta. Wierzyli,że każde zwierzę ma swojego opiekuna w postaci ducha. W trakcie święta."

Podobne prezentacje


Reklamy Google