Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Do czego możemy się przyczynić? Do czytania: Woda to życie. Jeszcze nie tak dawno, ludzie myśleli, że można czerpać z jej źródeł bez żadnych ograniczeń.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Do czego możemy się przyczynić? Do czytania: Woda to życie. Jeszcze nie tak dawno, ludzie myśleli, że można czerpać z jej źródeł bez żadnych ograniczeń."— Zapis prezentacji:

1

2 Do czego możemy się przyczynić?

3 Do czytania: Woda to życie. Jeszcze nie tak dawno, ludzie myśleli, że można czerpać z jej źródeł bez żadnych ograniczeń. Jeśli nic nie zmienimy w swoim życiu na co dzień to już niedługo woda z naszych kranów przestanie płynąć stałym strumieniem…

4 Ziemia w 2/3 składa się z wody – można by powiedzieć że mamy jej pod dostatkiem, Jednak 98% zasobów wody na świecie to woda słona. około 2% to woda słodka. Niestety zdatnej do picia jest już poniżej 1%.

5 Przeciętny Europejczyk zużywa 200 l wody w ciągu jednego dnia, Amerykanin aż 400 l. Mieszkańcy najuboższych krajów Afryki mogą liczyć zaledwie na 5 l

6 Teraz chcielibyśmy wam przedstawić przyczyny niedoboru wody pitej. Do najważniejszych z nich należy głównie wzrost populacji i zmiany klimatyczne

7 Nie każdy z nas wie od czego zacząć. Koncepcja jest prosta – zacznijmy od siebie i prostych czynności

8 Zakręcajmy wodę podczas mycia zębów, golenia i innych podobnych czynności wykonywanych przy umywalce. 2 osoby, które myją zęby w czasie 3 minut, nie zakręcając krany marnują nawet 16 litrow wody.

9 Używajmy do kąpieli natrysku, zamiast wanny. Natrysk higieniczne i z pewnoscia bardziej oszczędny. Kąpiel w wannie 3 razy w tygodniu to zuzycie około 200 litrów wody

10

11 Unikajmy zbędnego spłukiwania toalety i wrzucaniu do niejśmieci,, chusteczek higienicznych, czy innych środków higienicznych..

12 Zmiany następują w zatrważająco szybkim tempie. Czy ktokolowiek z nas pomyślał co może być jeśli kiedyś zapasy wody będą ograniczone?

13 Przede wszystkim zapowiadany znaczący wzrost cen wody. Uczestnictwo wUnii Europejskiej obowiązuje nas do ochrony środowiska, co wiąże się z poważnymi wydatkami na inwestycje wodno - kanalizacyjne. Jak podaje Gazeta Prawna „ do 2015 roku będziemy musieli wydać kilkadziesiąt miliardów złotych na budowę i modernizację 25 tys. km sieci kanalizacyjnych i 950 oczyszczalni ścieków”. Ceny opłaty za wodę i ścieki mogą wzrosnąć nawet o 60%.

14 Przyszłość nie wygląda kolorowo. Woda jest traktowana jak towar, w nieograniczonych ilościach i bez możliwości wyczerpania jej źródeł. Co jednak cale zapasy się skończą?

15 Patrząc na sytuacje kraji takich jak Sudan, możemy dać sobie wiele do myślenia. Woda jest bezcenna i musimy ratować i oszczędzać zasoby których jest tak mało. Dla naszego dobra i przyszłości

16 Czy ktokolwiek z nas wyobraża sobie obecnie Zycie bez elektrycznosci? Świece zamiast lamp i brak komputerów? Jak z kolei możemy oszczędzać prąd ?

17 Według Eurostatu prąd drożeje w zatrważającym tempie. Mówi się o nim, że jestnaszym złotem. Dzisiaj elektroniczne sprzęty otaczają nas z każdej strony. Jak wielkie musi być zapotrzebowanie na prąd aby wszystko mogło działaś sprawnie?

18 W Polsce roczne koszty zapotrzebowania na prąd sięgają 830 mln złotych. Nie jest to surowiec który możemy tak po prostu wydobyć.

19 Teraz przedstawiamy wam sposoby dzięki których możemy zoszczędzić na zużywaniu prądu. W szkole, wyłączajmy światła w salach gdzie nikogo już nie ma, nie palmy go niepotrzebnie w lazienkach i wyłączajmy nieużywane komputery.


Pobierz ppt "Do czego możemy się przyczynić? Do czytania: Woda to życie. Jeszcze nie tak dawno, ludzie myśleli, że można czerpać z jej źródeł bez żadnych ograniczeń."

Podobne prezentacje


Reklamy Google