Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

JAK OSZCZĘDZAĆ WODĘ? ISTNIEJE WIELE SPOSOBÓW OSZCZĘDZANIA WODY. W PONIŻSZEJ PRACY ZAMIEŚCIŁEM NAJPROSTSZE, NAJSKUTECZNIEJSZE I NAJPOPULARNIEJSZCZE METODY.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "JAK OSZCZĘDZAĆ WODĘ? ISTNIEJE WIELE SPOSOBÓW OSZCZĘDZANIA WODY. W PONIŻSZEJ PRACY ZAMIEŚCIŁEM NAJPROSTSZE, NAJSKUTECZNIEJSZE I NAJPOPULARNIEJSZCZE METODY."— Zapis prezentacji:

1 JAK OSZCZĘDZAĆ WODĘ? ISTNIEJE WIELE SPOSOBÓW OSZCZĘDZANIA WODY. W PONIŻSZEJ PRACY ZAMIEŚCIŁEM NAJPROSTSZE, NAJSKUTECZNIEJSZE I NAJPOPULARNIEJSZCZE METODY NA OSZCZĘDZANIE WODY. ŹRÓDŁEM, Z KTÓREGO CZERPAŁEM PONIŻSZE SPOSOBY, BYŁA STRONA INTERNETOWA… WODOCIĄGÓW W USTCE. <<< OSZCZĘDZAJMY WODĘ, BO MOŻE JEJ ZABRAKNĄĆ SZYBCIEJ NIŻ SĄDZIMY.

2 NIGDY NIE WYLEWAJ NIEPOTRZEBNEJ WODY, PONIEWAŻ MOŻESZ WYKORZYSTAĆ JĄ NP. DO PODLEWANIA KWIATÓW, OGRODU CZY SPRZĄTANIA. 2. ABY OSZCZĘDZIĆ WODE I PIENIĄDZE, SPRAWDŹ CZY TWOJE INSTALACJE WODOCIĄGOWE SĄ SZCZELNE. ODCZYTAJ SWÓJ WODOMIERZ PRZED I PO DWUGODZINNYM NIE KORZYSTANIU Z WODY. JEŚLI NIE WYKAZUJE TEGO SAMEGO, MASZ PRZECIEK. 3. NAPRAW KAPIĄCE KRANY, WYMIENIAJĄC USZCZELKI. JEŚLI KRAN KAPIE Z CZĘSTOTLIWOŚCIĄ JEDNEJ KROPLI NA SEKUNDĘ, MOŻESZ STRACIĆ ROCZNIE NAWET LITRÓW WODY! 4. SPRAWDŹ, CZY WODA NIE WYCIEKA ZE ZBIORNIKA TOALETY. DODAJ DO ZBIORNIKA BARWNIK SPOŻYWCZY. JEŚLI JEST PRZECIEK, WODA ZABARWI SIĘ W CIĄGU 30 MINUT. 5. UNIKAJ ZBĘDNEGO SPŁUKIWANIA TOALETY. TAKIE ODPADKI JAK CHUSTECZKI CZY OWADY WYRZUCAJ DO KOSZA NA ŚMIECI.

3 TAK WYGLĄDA WODOOSZCZĘDNA POZWALA ONA OSZCZĘDZIĆ TYSIĄCE
6. BIERZ SZYBKI PRYSZNIC. ABY DODATKOWO ZMNIEJSZYĆ ILOŚĆ ZUŻYWANEJ WODY, ZAKUP NATRYSK Z WERSJĄ OSZCZĘDNOŚCIOWĄ. 7. JEŚLI SIĘ KĄPIESZ, NAPEŁNIJ WANNĘ TYLKO W 1/3. PRZED NAPEŁNIENIEM WANNY, ZATKAJ ODŁPYW KORKIEM. 8. ZAKRĘCAJ WODĘ, GDY MYJESZ ZĘBY CZY GOLISZ SIĘ. 9. WYMIEŃ KRANY NIE OSZCZĘDZAJĄCE WODY, NA TAKIE, KTÓRE POSIADAJĄ NAPOWIETRZACZE. TAK WYGLĄDA WODOOSZCZĘDNA KOŃCÓWKA OD PRYSZNICA. POZWALA ONA OSZCZĘDZIĆ TYSIĄCE LITRÓW WODY ROCZNIE.

4 10. UŻYWAJ PRALKI LUB ZMYWARKI WTEDY, GDY JĄ W CAŁOŚCI NAPEŁNISZ
10. UŻYWAJ PRALKI LUB ZMYWARKI WTEDY, GDY JĄ W CAŁOŚCI NAPEŁNISZ. JEŚLI JEDNAK MUSISZ WCZEŚNIEJ UMYĆ NACZYNIA, USTAW MASZYNĘ NA PROGRAM OSZCZĘDNOŚCIOWY. 11. GDY ZMYWASZ RĘCZNIE, NAPEŁNIJ JEDNĄ KOMORĘ ZLEWOZMYWAKA LUB MISKĘ WODĄ. SPŁUKUJ SZYBKO POD MAŁYM STRUMIENIEM WODY. 12. DO ODMRAŻANIA JEDZENIA NIE UŻYWAJ BIERZĄCEJ WODY. ROZMRAŻAJ POŻYWIENIE W MIKROFALÓWCE LUB W NOCY W LODÓWCE. 13. ZAMONTUJ NATYCHMIASTOWY PODGRZEWACZ WODY, PONIEWAŻ CZEKANIE NA CIEPŁĄ WODE PODWYŻSZA KOSZTY I ZWIĘKSZA ZUŻYCIE WODY. 14. JEŚLI NIE CHCESZ INSTALOWAĆ PODGRZEWACZA, ZAIZOLUJ RURY. DZIĘKI TEMU CIEPŁA WODA PRZYPŁYNIE SZYBCIEJ, A JEJ ZUŻYCIE ZNACZNIE SIĘ ZMNIEJSZY. 15. GDY DOSTOSOWUJESZ TEMPERATURĘ WODY, GDY MYJESZ RĘCE CZY KĄPIESZ SIĘ, ZAMIAST ZWIĘKSZAĆ, ZMNIEJSZAJ STRUMIEŃ WODY.

5 17. TRAWNIK PODLEWAJ OSZCZĘDNIE. W LECIE TRAWNIK NALEŻY
16. JEŚLI SPŁUKIWACZKA WODY W TOALECIE ZACINA SIĘ I POZWALA NIEUSTANNIE LECIEĆ WODZIE, NAPRAW JĄ LUB KUP NOWĄ. 17. TRAWNIK PODLEWAJ OSZCZĘDNIE. W LECIE TRAWNIK NALEŻY PODLEWAĆ CO 5 – 7 DNI, A GDY SPADNIE OPFITY DESZCZ, TRAWA OBEJDZIE SIĘ BEZ PODLEWANIA NAWET DWA TYGODNIE. 18. PODLEWAJ TRAWNIK JAK NAJWCZEŚNIEJ RANO. WTEDY WODA NAJMNIEJ PARUJE, CO SPOWODUJE, ŻE PODLEWANIE STANIE SIĘ EFEKTYWNIEJSZE. 19. GDY PODLEWASZ TRAWĘ ZRASZACZEM, USTAW GO TAK, ABY NIE MOCZYŁ PODJAZDU CZY CHODNIKA. 20. UŻYWAJ NAJBARDZIEJ EKONOMICZNEGO ZRASZACZA. ZAIZOLUJ RURY I USZCZELKI. JEŚLI BĘDĄ SZCZELNE, ZAOSZCZĘDZISZ I WODĘ, I PIENIĄDZE.

6 21. NÓŻ KOSIARKI PODNIEŚ NA CO NAJMNIEJ 3 CM
21. NÓŻ KOSIARKI PODNIEŚ NA CO NAJMNIEJ 3 CM. WYŻEJ USTAWIONY NÓŻ POWODUJE, ŻE TRAWA JEST LEPIEJ UKORZENIONA I ŻE LEPIEJ UTRZYMUJE WILGOĆ. 22. NIE UŻYWAJ CZĘSTO NAWOZÓW, PONIEWAŻ POWODUJĄ ONE WIĘKSZE ZAPOTRZEBOWANIE TRAWY NA WODE. 23. MIEJSCA W OGRODZIE, W KTÓRYCH NIE MA TRAWY, OKRYJ KORĄ. DZIĘKI NIEJ NA DŁUŻEJ ZIEMIA ZACHOWA WILGOTNOŚĆ. DODATKOWO DZIĘKI KORZE BĘDZIESZ MÓGŁ KONTROLOWAĆ KONKURUJĄCE Z TRAWĄ O WODĘ CHWASTY. 24. NIEKTÓRE TRAWY, KRZEWA CZY SKALNIAKI NIE POTRZEBUJĄ CZĘSTEGO PODLEWANIA NAWET W UPAŁ. GRUPUJ RAZEM ROŚLINY O PODOBNYM ZAPOTRZEBOWANIU NA WODĘ. 25. NIE MYJ WĘŻEM OGRODOWYM CHODNIKA CZY PODJAZDU. ZAMIAST TEGO UŻYWAJ WILGOTNEJ SZCZOTKI, CO POMOŻE ZAOSZCZĘDZIĆ SETKI LITRÓW WODY. 26. WYPOSAŻ SWÓJ WĄŻ OGRODOWY W REGULOWANĄ KOŃCÓWKĘ, KTÓRA POZWOLI REGULOWAĆ STRUMIEŃ WODY. 27. GDY PODLEWASZ TRAWNIK ZRASZACZEM, UŻYWAJ NP. BUDZIKA DO PRZYPOMNIENIA O KOŃCU PODLEWANIA.

7 28. SPRAWDZAJ ZAWORY I POŁĄCZENIA W WĘŻU.
29. MYJ SAMOCHÓD NA MYJNI. 30. UNIKAJ INSTALACJI FONTANN W OGRODZIE, JEŚLI NIE MAJĄ ZAMKNIĘTEGO OBIEGU WODY. PO PIERWSZE SPRAWDŹ, CZY WODA NIE WYCIEKA ZE ZBIORNIKA TOALETY. ŻEBY DODATKOWO ZAOSZCZĘDZIĆ WODĘ, ZAINSTALUJ OSZCZĘDNE SPŁUCZKI, KTÓRE PRZY KAŻDYM SPUSZCZENIU ZUŻYWAJĄ 6, A NIE 12 LITRÓW WODY >>> ^^^ ZAKRĘCAJ WODĘ NA CZAS TAKICH CZYNNOŚCI JAK MYCIE ZĘBÓW CZY GOLENIE SIĘ. Praca Bartosza Jurkiewicza


Pobierz ppt "JAK OSZCZĘDZAĆ WODĘ? ISTNIEJE WIELE SPOSOBÓW OSZCZĘDZANIA WODY. W PONIŻSZEJ PRACY ZAMIEŚCIŁEM NAJPROSTSZE, NAJSKUTECZNIEJSZE I NAJPOPULARNIEJSZCZE METODY."

Podobne prezentacje


Reklamy Google