Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czy umiesz się uczyć? Relacja z konferencji Profesora Tony’ego Buzana.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czy umiesz się uczyć? Relacja z konferencji Profesora Tony’ego Buzana."— Zapis prezentacji:

1 Czy umiesz się uczyć? Relacja z konferencji Profesora Tony’ego Buzana.

2 Konferencja, w której braliśmy udział odbyła się 19 maja w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. Przybyło na nią 2000 osób z całej Polski. Trwała 5 godzin z 30 minutową przerwą.

3 Przed główną częścią koferencji Tariq Qureishy krótko przedstawił nam sylwetkę Profesora Tony`ego Buzana.

4

5 Profesor Tony Buzan to twórca metody Mind Mappingu oraz autor ponad 140 książek o Mapach Myśli tłumaczonych na 40 języków. 40 lat jego badań nad zagadką ludzkiego mózgu pomogło wielu ludziom rozwinąć techniki kreatywnego myślenia. Jego praca została doceniona, ponieważ został nominowany do pokojowej Nagrody Nobla.

6 Cała konferencja polegała na rozmowie z Profesorem Buzanem. Ciągle zadawał nam pytania głównie na temat nauki i kreatywności, które możemy łączyć ze sobą dzięki Mapom Myśli.

7 Zapytał nas kto używa swojego mózgu na 100%, rękę podniosła znikoma ilość osób, więc pytał dalej. Kto używa swojego mózgu na 70%, kto na 50%, tu rękę podniosło dużo więcej osób ale mimo tego profesor pytał dalej. Kto używa swojego mózgu na 30%, kto na 10%, aż doszedł do 1%. Okazało się ze na co dzień używamy zaledwie 1% możliwości naszego mózgu. Profesor podsumował to słowami „nasz mózg jest jak kopalnia złota niewykorzystywana w 99%”.

8

9 Pytał również o nasz język narodowy. Oczywiście odpowiedzieliśmy, że jest to polski. Profesor zaskoczył nas, ponieważ powiedział, że jego językiem narodowym jest język obrazkowy- pismo obrazkowe, na które składają się: wyobraźnia i skojarzenia.

10 Następnie chciał udowodnić nam, że kreatywność odgrywa bardzo ważną rolę w naszym życiu. Kazał zamknąć nam oczy i pomyśleć o słoniu. Okazało się, że każdemu z nas ukazał się obraz słonia, a nie sam wyraz „słoń”. To utwierdziło nas w przekonaniu, że najłatwiej uczyć się dzięki skojarzeniom i wyobraźni.

11 Abyśmy mogli przekonać się do uczenia poprzez skojarzenia sami robiliśmy Mapy Myśli profesor chodził między nami i je oglądał. Był pełen podziwu, że tak się w to zaangażowaliśmy. Każda mapa chociaż była podobna, była inna.

12

13 Po pierwszej części konferencji zostaliśmy zaproszeni na przerwę. W tym czasie mogliśmy kupić książki Profesora Buzana.

14 Kiedy wszyscy wróciliśmy na salę kongresową profesor poinformował nas, że chciałby nam przedstawić kilku gości. Pierwszym z nich był Tomek, nastoletni chłopak, którego matka zmarła po ciężkiej walce z nowotworem. Opowiedział o tym, że przebył Ocean Atlantycki, dzięki fundacji „Ulica”.

15 Następnym gościem był instruktor tańca. Zaprezentował nam swoje umiejętności i nauczył kilku podstawowych kroków, profesor Buzan tańczył razem z nami.

16 Jako kolejny wystąpił jego uczeń, Tomasz, jednak on nie tańczył podczas swojej prezentacji. Wraz ze swoimi kolegami zaprezentował jak żongluje. Kiedy skończyli profesor poprosił Tomasza o rozmowę. Mówili o Mapach Myśli, których Tomasz używa od kilku lat. Podziękował on profesorowi za podzielenie się tym pomysłem ze światem.

17

18 Na koniec konferencji rysowaliśmy motyle symbolizujące ludzki mózg. Jest to logo organizacji - „Butterfly Universe”. Jest to projekt, który ma na celu rozwinąć potencjał naszego mózgu.

19 Dziękujemy za uwagę! W powstaniu prezentacji udział wzięli: Patrycja Kotowicz Oskar Jarębski Monika Jarowicz Zdjęcia wykonali: Filip Stogowski Beata Matuszewska


Pobierz ppt "Czy umiesz się uczyć? Relacja z konferencji Profesora Tony’ego Buzana."

Podobne prezentacje


Reklamy Google