Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Samorządowe Przedszkole Nr 67 w Krakowie. Nowa siedziba Od 1 września 2014r. odziały przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 14 zostały przeniesione do budynku.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Samorządowe Przedszkole Nr 67 w Krakowie. Nowa siedziba Od 1 września 2014r. odziały przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 14 zostały przeniesione do budynku."— Zapis prezentacji:

1 Samorządowe Przedszkole Nr 67 w Krakowie

2 Nowa siedziba Od 1 września 2014r. odziały przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 14 zostały przeniesione do budynku przy ul. Skwerowej 3. Nowa siedziba zapewnia warunki do wszechstronnego rozwoju naszym wychowankom. Każda sala wyposażona jest w liczne pomoce dydaktyczne i ciekawe zabawki dostosowane do wieku i potrzeb dzieci. Przestronna jadalnia, szatnia, sala do zajęć dodatkowych oraz piękny i kolorowy ogród wpływają na jakość pracy z naszymi wychowankami.

3 Nasze przedszkole mieści się w dwóch budynkach 5 oddziałów przy ul. Skwerowej 3 2 oddziały przy ul. Praskiej 52

4 Nasze ogrody pozwalają dzieciom na aktywny i atrakcyjny pobyt na świeżym powietrzu w otoczeniu dużej ilości drzew ul. Skwerowa 3 ul. Praska 52

5 ul. Skwerowa 3

6 Każdy budynek posiada kompletnie wyposażone sale dydaktyczne dostosowane do potrzeb dzieci ul. Skwerowa 3 ul. Praska 52

7 ul. Skwerowa 3 ul. Praska 52

8 ul. Skwerowa 3

9

10 Nasza kadra Kadrę pedagogiczną naszego przedszkola tworzy zespół wykształconych i kreatywnych nauczycieli dbających o pełną ciepła i życzliwości atmosferę w przedszkolu. W swojej pracy, wykorzystują najnowsze koncepcje, metody i formy pracy, które gwarantują nauczanie i wychowanie na najwyższym poziomie. Nauczyciele naszego przedszkola nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje biorąc udział w kursach i warsztatach szkoleniowych. Posiadają uzdolnienia plastyczne, muzyczne i teatralne umożliwiające rozwijanie i kreowanie indywidualnych zainteresowań, talentów i wrodzonego potencjału każdego dziecka.

11 Dzień w przedszkolu Ramowy rozkład w naszym przedszkolu 6.30-8.00- schodzenie się dzieci, zabawy w kącikach zainteresowań. Wykonywanie zadań indywidualnych. Czynności porządkowo-gospodarcze, pomoc w przygotowaniu zajęć. Ćwiczenia poranne i zabawy ruchowe. 8.00-9.00- Śniadanie

12 Dzień w przedszkolu 9.00-11.15- zintegrowana działalność edukacyjna w sali lub w ogrodzie, zabawy dydaktyczne, ruchowe, tematyczne, spacery lub wycieczki. 11.00-12.00- II Śniadanie 11.45-13.45- przygotowanie do odpoczynku. Odpoczynek poobiedni (oddział I) 11.45-13.45- relaksacja, ćwiczenia utrwalające wiadomości z zajęć edukacyjnych. Zabawy podejmowane z inicjatywy dzieci. Zabawy w ogrodzie przedszkolnym.

13 Dzień w przedszkolu 13.45-14.15- przygotowanie do obiadu. Czynności porządkowe, mycie rąk. Ćwiczenia umiejętności prawidłowego posługiwania się sztućcami. 13.45-14.45- Obiad 14.45-17.00- Zabawy ruchowe, konstrukcyjne plastyczno-techniczne, tematyczne podejmowane z inicjatywy dzieci lub nauczyciela. Praca indywidualna z dziećmi. Pobyt na świeżym powietrzu (w zależności od pory roku). Prace porządkowe. Rozchodzenie się dzieci do domu.

14 Zdrowe i smaczne posiłki Przygotowując posiłki dla dzieci stawiamy na najwyższą jakość. Podawane w naszym przedszkolu potrawy są smaczne i kolorowe, ale przede wszystkim zdrowe.

15 Spokojny, harmonijny rozwój W codziennej pracy z naszym wychowankiem stymulujemy nie tylko jego umysł ale także jego uczucia i wrażliwość. Dziecko poznaje świat za pomocą różnych zmysłów- patrzy, słucha, smakuje. Wykorzystuje doświadczenia i łączy różne elementy wiedzy. Jesteśmy przedszkolem ekologicznym preferującym sport, rekreację oraz aktywny i zdrowy styl życia, a jednocześnie nastawionym na twórczy rozwój dziecka.

16 Zajęcia kulinarne w najmłodszej grupie Zabawy w oparciu o Metodę Dobrego Startu

17 Zabawy konstrukcyjne Zajęcia ruchowe Zabawy badawcze

18 Tradycje naszego przedszkola  Dzień Przedszkolaka połączony z uroczystym pasowaniem na przedszkolaka  Turniej wiedzy ekologicznej  Andrzejki  Wizyta św. Mikołaja  Świąteczne kolędowanie  Dzień Babci i Dziadka  Bal karnawałowy  Bal Życzliwości  Zimowa Olimpiada Sportowa Przedszkolaków  Warsztaty wielkanocne  Festyn Rodzinny  Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa  Wycieczka z okazji Dnia Dziecka  Uroczyste zakończenie roku szkolnego Andrzejki z udziałem rodziców

19 Tradycje naszego przedszkola Dzień Babci i Dziadka Uroczyste pasowanie na przedszkolaka

20 Tradycje naszego przedszkola Wizyta św. Mikołaja Bal karnawałowy

21 Tradycje naszego przedszkola Świąteczne kolędowanie Zakończenie roku szkolnego

22 Tradycje naszego przedszkola Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa Zimowa Olimpiada Sportowa Przedszkolaków

23 Tradycje naszego przedszkola Wycieczka z okazji Dnia Dziecka

24 Tradycje naszego przedszkola Festyn rodzinny

25 Zajęcia dodatkowe W naszym przedszkolu organizowane są różnego rodzaju zajęcia dodatkowe dla dzieci:  gimnastyka korekcyjna,  religia,  warsztaty plastyczne,  język angielski (w młodszych grupach),  rytmika,  zumba,  kółko przyrodnicze,  kółko plastyczne.

26 Warsztaty Zapewniamy dzieciom możliwość uczestniczenia w ciekawych spotkaniach i warsztatach. Warsztaty pszczelarskieWarsztaty serowarskie „Od mleka do sera”

27 Mobilne planetarium Warsztaty „Fizyka dla smyka – tajemnicze dźwięki” Warsztaty „Fizyka dla smyka – magnetyzm”

28 Warsztaty ceramiczne Warsztaty decoupage

29 Spotkanie z gościem z Maroko Cykliczne spotkania czytelnicze z rodzicami

30 Współpracujemy z:  Specjalistyczną Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną dla Dzieci w Wieku Przedszkolnym przy ul. Popławskiego 17, w ramach której na terenie naszego przedszkola odbywają się zajęcia z psychologiem, pedagogiem i logopedą.  Radą Dzielnicy VIII Dębniki  Domem Kultury Podgórze wraz z Teatrem Praska 52  Szkołami rejonowymi  Pobliskimi przedszkolami  Biblioteką Publiczną  Policją  Strażą Miejską  Strażą Pożarną  Specjalistycznym Ośrodkiem Szkolno - Wychowawczym Nr 3  Poradnią Podstawowej Opieki Zdrowotnej przy ul. Szwedzkiej 27  Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej  Domem Opieki Społecznej  Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących  Gimnazjum nr 22

31 Spotkanie ze Strażą Miejską Wycieczka na plac targowy „Dębniki”

32 Współpraca z Biblioteką Publiczną Pożegnanie lata – występ z okazji Dnia Dzielnicy VIII

33 Wycieczka do ogródków działkowych Wizyta w OSP Kostrze

34 Aktywnie bierzemy udział w różnorodnych akcjach  Sprzątanie Świata  Gwiazdka dla zwierzaka  Góra grosza  Zakrętki info.  Kino za baterie  Akcja Pierwiosnek  Świąteczna paczka  Dzieciństwo bez próchnicy  Akademia Zdrowego Przedszkolaka  Czyste powietrze wokół nas  Przedszkole na pTAK  Bezpieczniki Taurona Akcja „Sprzątanie Świata Kraków 2016”

35 Akcja „Przedszkole na pTAK”

36

37

38

39 Nasze osiągnięcia  Nasi wychowankowie biorą aktywny udział w różnorodnych konkursach plastycznych, wokalnych i recytatorskich zdobywając zaszczytne miejsca i wyróżnienia  Dużym osiągnięciem mogą pochwalić się dzieci z najstarszych grup, które reprezentują przedszkole w dzielnicowym konkursie „Bezpieczny Przedszkolak” organizowanym przez Straż Miejską

40

41 I miejsce w konkursie recytatorskim pt. „Dziecięce charakterki Wręczenie nagród za udział w konkursie plastycznym „Mój ulubiony Miś” Wręczenie nagród za udział w konkursie plastycznym „Mój ulubiony Miś” Laureat w konkursie plastycznym „Jesienne kompozycje”

42 Nasze osiągnięcia Laureat konkursu plastycznego „ Maska karnawałowa” I miejsce w konkursie recytatorskim pt. „Dziecięce charakterki”

43 II miejsce w konkursie „Bezpieczny Przedszkolak Laureatka konkursu wokalnego „Rozśpiewany przedszkolak

44 Ewaluacja W roku szkolnym 2014/2015 nasze przedszkole poddane zostało ewaluacji prowadzonej przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. Placówka uzyskała wysokie i bardzo wysokie wyniki w zakresie: procesów wspomagania rozwoju i edukacji dzieci, które są zorganizowane w sposób sprzyjający uczeniu się; nabywania wiadomości i umiejętności przez dzieci określonych w podstawie programowej; aktywności dzieci; zarządzania przedszkolem, które służy jego rozwojowi.

45 ZAPRASZAMY DO NASZEGO PRZEDSZKOLA


Pobierz ppt "Samorządowe Przedszkole Nr 67 w Krakowie. Nowa siedziba Od 1 września 2014r. odziały przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 14 zostały przeniesione do budynku."

Podobne prezentacje


Reklamy Google