Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kodeks 2.0. Szkoła Podstawowa nr 52 im. Marii Dąbrowskiej w Krakowie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kodeks 2.0. Szkoła Podstawowa nr 52 im. Marii Dąbrowskiej w Krakowie."— Zapis prezentacji:

1 Kodeks 2.0. Szkoła Podstawowa nr 52 im. Marii Dąbrowskiej w Krakowie.

2 1.Korzystamy z komputera w towarzystwie osoby dorosłej. 2. Wchodzimy tylko na strony internetowe przeznaczone dla dzieci. 3.Gramy w gry przeznaczone dla dzieci. 4.Zwracamy uwagę na czas korzystania z komputera (nie za długo).

3  Korzystamy z zestawu komputerowego w obecności dorosłych.  Wybieramy gry odpowiednie do naszego wieku i zainteresowań.  Nie spędzamy zbyt wiele czasu przy komputerze.  Pamiętamy o właściwym oświetleniu.  Siedząc przy komputerze, zachowujemy prawidłową postawę.

4

5 Zasady ogólne systematyczne korzystanie z e-dziennika jak najczęstsze korzystanie z pracowni komputerowej na różnych lekcjach wykorzystać e-podręczniki częstsze korzystanie z tablicy multimedialnej Zasady szczegółowe korzystania z multimediów w szkole w pracowni komputerowej plecaki układamy w wyznaczonym miejscu komputery włączamy gdy wydaje takie polecenie nauczyciel pracując przy komputerze nie jemy, ani nie pijemy korzystamy z tych stron w Internecie, na które zezwoli nauczyciel nie korzystamy z portali społecznościowych w szkole Internetu nie traktujemy jako jedynego wiarygodnego źródła informacji wykorzystując wiadomości z Internetu podajemy źródło

6 1.Zachowaj ostrożność w Sieci. 2.Z dostępnych źródeł korzystaj rozważnie i uczciwie. 3.Wykorzystuj zasoby Internetu krytycznie - nie wszystkie odnalezione w Sieci treści są prawdziwe lub poprawne. 4.Nie kradnij cudzej własności - szanuj pracę innych, pozwól innym uszanować Twoją. 5.Komunikuj się (za pomocą e-Dziennika, poprzez portale społecznościowe) pamiętając o zasadzie ograniczonego zaufania. 6.Nie zapamiętaj swoich haseł w przeglądarkach. 7.Dbaj o swoją prywatność - nie zdradzaj nikomu swoich danych. 8.Przed udostępnieniem czyichś zdjęć, filmów czy danych zapytaj właściciela o zgodę. 9.Zwracaj uwagę, ile czasu poświęcasz na korzystanie z komputera (Internetu). 10.Aktualizuj oprogramowanie antywirusowe i firewall na urządzeniach, z których korzystasz.

7 1.Wykorzystujemy Tik na lekcjach i zajęciach pozalekcyjnych. 2.Korzystamy ze stron, które poszerzają naszą wiedzę. 3.Przestrzegamy praw autorskich i podajemy źródło wiedzy. 4.Nie pobieramy z Internetu nieznanych plików, oprogramowania, gier, filmów. 5.Korzystamy tylko z legalnych i licencjonowanych źródeł. 6.Nie podajemy swoich danych osobowych, haseł. 7.Mówimy osobie dorosłej jeśli jesteśmy ofiarą „cyberprzemocy” 8.Zachowujemy kulturę słowa w sieci. Nie zamieszczamy bezmyślnie zdjęć swoich i kolegów 9.Kontaktujemy się z nauczycielami za pomocą e-dziennika. 10.Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z kolegami i nauczycielami i rodzicami.


Pobierz ppt "Kodeks 2.0. Szkoła Podstawowa nr 52 im. Marii Dąbrowskiej w Krakowie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google