Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TALENT WOLI KATEGORIA ARTYSTYCZNA Magdalena Jarzębska Uczennica kl. III d Gimnazjum nr 46 im. Szarych Szeregów.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TALENT WOLI KATEGORIA ARTYSTYCZNA Magdalena Jarzębska Uczennica kl. III d Gimnazjum nr 46 im. Szarych Szeregów."— Zapis prezentacji:

1 TALENT WOLI KATEGORIA ARTYSTYCZNA Magdalena Jarzębska Uczennica kl. III d Gimnazjum nr 46 im. Szarych Szeregów

2 TALENT  Posiada zdolności artystyczne w dziedzinie rękodzieła.  Wykonuje prace w różnorodnych technikach: decoupage, filcowanie na mokro i sucho, haft, ozdabianie wstążkowe, cekinowe, biżuteria koralikowa.  Jest samoukiem.  Jest pasjonatką.

3

4 TALENT OD PĘDZLA DO RĘKODZIEŁA Swoją przygodę artystyczną rozpoczęła w klasie czwartej szkoły podstawowej uczęszczając na zajęcia rysunku do Pałacu Kultury. Inspiracją do zajęcia się rękodziełem były jednak zajęcia z p. Alą na Ogródku Jordanowskim przy ul. Bema. Tam zaczęła tworzyć pierwsze prace decoupage. W gimnazjum rozwinęła skrzydła pod opieką p. Lidii Kycko. Stała się członkiem, a później liderem szkolnego zespołu „zdolnej młodzieży”. Przez trzy lata brała udział w projektach artystycznych tworząc swoje prace na kiermasze świąteczne, z których dochód był przeznaczony na dofinansowanie potrzebującej młodzieży. Potrafiła dzielić się swoim talentem z innymi, przy tym skromna i nigdy nie szukająca rozgłosu. Wiele jej prac powstawało w zaciszu domu stając się podarunkami dla innych.

5

6 TALENT OD SZKATUŁKI DO FILCU Obok pięknej sztuki użytkowej z decoupagu, zaczęły powstawać projekty z filcu. Szybko nauczyła się filcować na mokro i na sucho. Stworzyła kolekcję dodatków damskich z filcu –broszki, łańcuszki, bransoletki w ramach projektu „Modne dodatki z filcu”. Szukała nowych wyzwań i inspiracji. Zaczęła projektować torby z filcu.

7

8

9 TALENT OD FILCU PO MODĘ ODPADOWĄ Ostatnim projektem, w który była zaangażowana to „Moda odpadowa - recykling”. Wykorzystała swój talent, zapał, pomysł i zmysł artystyczny by stworzyć kolekcję lamp i kolekcję biżuterii. Wszystkie prace cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i otrzymały wysokie oceny nauczycieli, rodziców, zaproszonych gości. W tym co robi wspiera ją rodzina babcia, ciocia, mama i nauczyciel techniki.

10

11

12 SUKCESY  Największym sukcesem Magdy jest jej stały zapał i otwartość na nowe techniki.  Drugim sukcesem jest samodoskonalenie.  Trzecim sukcesem jest radość z tego, co co tworzy i jak tworzy.

13 SUKCESY „W czasach ery komputerów, iphonów, tabletów, kiedy młodzież stawia na markę i wygodę, zajmowanie się z pasją rękodziełem – trochę nie modnym, zbyt wymagającym cierpliwości i umiejętności, jest sukcesem zasługującym na uznanie i podium.” Lidia Kycko nauczyciel zajęć technicznych

14 PRACE MAGDY Powstały z okazji świąt, pod wpływem natchnienia, inspiracji. Są ozdobą i dekoracją. Praktycznym bibelotem i cennym podarkiem. Eleganckim dodatkiem do stroju i ekstrawaganckim domowym gadżetem.

15 „ TALENT ZE WSZYSTKIEGO MOŻE UCZYNIĆ RZECZ PIĘKNĄ ” MIKOŁAJ GOGOL

16

17

18 „Talent polega na połączeniu siły twórczej ze zdolnością wykonawczą” Honore de Balzac

19 CO DALEJ? „Głęboko wierzę w to, że Magda będzie dalej rozwijać swój talent i innych zachwycać swoją pasją, bo dobrze jest umieć w życiu zrobić Coś z niczego”. /Lidia Kycko/


Pobierz ppt "TALENT WOLI KATEGORIA ARTYSTYCZNA Magdalena Jarzębska Uczennica kl. III d Gimnazjum nr 46 im. Szarych Szeregów."

Podobne prezentacje


Reklamy Google