Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa."— Zapis prezentacji:

1 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata Analiza potencjału Sopockiego Klastra Turystycznego – wstępne wyniki badania

2 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata W ramach projektu „Od inicjatywy klastrowej do sopockiego klastra turystycznego” realizowanego przez Urząd Miasta Sopotu oraz Stowarzyszenie Turystyczne Sopot przygotowywana jest „Analiza potencjału Sopockiego Klastra Turystycznego” Analiza obejmuje: Badania typu desk-research Analizę wtórnych danych statystycznych Badania sondażowe Wywiady bezpośrednie Analizą objęte są przedsiębiorstwa jednostki edukacyjne oraz B+R oraz instytucje otoczenia biznesu.

3 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata Wg danych GUS Sopocie w 2009 r. działało ponad 8 tys. podmiotów gospodarczych z czego 96% to podmioty sektora prywatnego. Co ósmy podmiot działa w branży turystycznej. Na przełomie lutego i marca przeprowadzono badanie ankietowe podmiotów z sektora turystycznego w Sopocie na reprezentatywnej grupie 101 podmiotów (dobór losowo- kwotowy).

4 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata

5 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata Aktywność na rynku turystycznym Udział grup klientów w generowaniu obrotów

6 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata Tendencje dotyczące przychodów ( )

7 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata Tendencje dotyczące zysków w latach

8 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata Rentowność w 2010 roku

9 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata Przeciętne wykorzystanie miejsc noclegowych w 2010 roku kształtowało się na poziomie 57,12%. Tendencje zmian w wykorzystaniu miejsc noclegowych w latach :

10 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata Główne bariery rozwoju

11 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata Tylko 22,8% podmiotów należy do organizacji branżowych. Czy Pani/Pana zdaniem podmioty w branży turystycznej współpracują ze sobą?

12 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata Jaki podmiot Pani/Pana zdaniem pełni rolę lidera branży?

13 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata Potencjalne pola do współpracy:

14 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata Czy istnieje potrzeba powołania jednostki koordynującej działania branży?

15 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata Potencjał finansowania:

16 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata Dziękuję za uwagę. Zachęcam do zapoznania się z pełną wersją „Analizy potencjału sopockiego klastra turystycznego”.


Pobierz ppt "Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google