Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa."— Zapis prezentacji:

1 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 Analiza potencjału Sopockiego Klastra Turystycznego – wstępne wyniki badania

2 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 W ramach projektu „Od inicjatywy klastrowej do sopockiego klastra turystycznego” realizowanego przez Urząd Miasta Sopotu oraz Stowarzyszenie Turystyczne Sopot przygotowywana jest „Analiza potencjału Sopockiego Klastra Turystycznego” Analiza obejmuje: Badania typu desk-research Analizę wtórnych danych statystycznych Badania sondażowe Wywiady bezpośrednie Analizą objęte są przedsiębiorstwa jednostki edukacyjne oraz B+R oraz instytucje otoczenia biznesu.

3 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 Wg danych GUS Sopocie w 2009 r. działało ponad 8 tys. podmiotów gospodarczych z czego 96% to podmioty sektora prywatnego. Co ósmy podmiot działa w branży turystycznej. Na przełomie lutego i marca przeprowadzono badanie ankietowe podmiotów z sektora turystycznego w Sopocie na reprezentatywnej grupie 101 podmiotów (dobór losowo- kwotowy).

4 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013

5 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 Aktywność na rynku turystycznym Udział grup klientów w generowaniu obrotów

6 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 Tendencje dotyczące przychodów (2008-2010)

7 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 Tendencje dotyczące zysków w latach 2008-2010

8 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 Rentowność w 2010 roku

9 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 Przeciętne wykorzystanie miejsc noclegowych w 2010 roku kształtowało się na poziomie 57,12%. Tendencje zmian w wykorzystaniu miejsc noclegowych w latach 2008-2010:

10 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 Główne bariery rozwoju

11 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 Tylko 22,8% podmiotów należy do organizacji branżowych. Czy Pani/Pana zdaniem podmioty w branży turystycznej współpracują ze sobą?

12 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 Jaki podmiot Pani/Pana zdaniem pełni rolę lidera branży?

13 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 Potencjalne pola do współpracy:

14 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 Czy istnieje potrzeba powołania jednostki koordynującej działania branży?

15 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 Potencjał finansowania:

16 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 Dziękuję za uwagę. Zachęcam do zapoznania się z pełną wersją „Analizy potencjału sopockiego klastra turystycznego”.


Pobierz ppt "Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google