Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jestem Prawdziwym Kibicem, bo potrafię dopingować w sposób kulturalny.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jestem Prawdziwym Kibicem, bo potrafię dopingować w sposób kulturalny."— Zapis prezentacji:

1

2 Jestem Prawdziwym Kibicem, bo potrafię dopingować w sposób kulturalny.

3 Kibic to Osoba, która dobrze życzy danemu klubowi lub sportowcowi. Wyznacznikiem kibicowania jest to, której drużynie lub sportowcowi się życzy jak najlepiej, np.: chce, żeby to „jego” klub został Mistrzem kraju albo chce, żeby wygrał mecz. Skutkiem tego jest: obecność na meczach, doping, radość z bramek, czy zdobytych punktów, interesowanie się klubem, trzymanie kciuków za udane transfery itp.

4 Kibice nazywani są np.: w koszykówce 6 zawodnikiem, natomiast w piłce nożnej 12, tzn. że także ich zachowanie ma wpływ na mecz i końcowy wynik spotkania. Również oni powinni zachowywać się fair play reprezentując w ten sposób barwy swojego ulubionego klubu/państwa.

5 Fair play norma wartości w sporcie. Jest wyrazem postawy reprezentowanej na boisku, gdzie zwycięstwo nie jest celem, który należy osiągnąć za wszelką cenę. Postawa ta cechuje się przestrzeganiem przepisów gry i odrzuceniem korzyści wynikających z błędów sędziego oraz różnego rodzaju oszustw sportowych. Sportowca przestrzegającego zasad fair play można poznać po godnym zachowaniu zarówno w wypadku zwycięstwa jak i porażki.

6 Jesteś kibicem, czy widzem ? Współzawodnictwo dotyczy również kibiców, którzy współzawodniczą między sobą poprzez:  oryginalne stroje,  dopingujące okrzyki,  widoczne transparenty wspierające ukochaną drużynę/zawodnika.

7 Atrybuty Kibica:  Flagi  Szaliki  Trąbki  Kołatki  Transparenty Czy Ty, jako Kibic wykorzystujesz te przedmioty do dopingowania swojej drużyny ?

8 Pseudokibice. To dziś jeden z największych problemów z jakim boryka się nasze społeczeństwo. Dotyczy on wielu sportów, nie tylko piłki nożnej. Tyle się o nich ostatnio słyszy, tak wiele ludzi na nich narzeka, tyle klubów nie radzi sobie z nimi. Tacy ludzie zapominają po co naprawdę przychodzi się na stadion, hale, czy w inne miejsce, na którym rozgrywane jest widowisko sportowe.

9 Na szczęście każde złe zachowanie ma swoje konsekwencje i tak też jest w przypadku chuligaństwa.

10 Bądź więc Prawdziwym - Kibicem i dopinguj swoją drużynę ! Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "Jestem Prawdziwym Kibicem, bo potrafię dopingować w sposób kulturalny."

Podobne prezentacje


Reklamy Google