Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mgła to krople wody lub kryształy lodu zawieszone w powietrzu. Mgła występuje na lądzie i morzu. Powstaje z różnych przyczyn. Dolna podstawa mgieł styka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mgła to krople wody lub kryształy lodu zawieszone w powietrzu. Mgła występuje na lądzie i morzu. Powstaje z różnych przyczyn. Dolna podstawa mgieł styka."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Mgła to krople wody lub kryształy lodu zawieszone w powietrzu. Mgła występuje na lądzie i morzu. Powstaje z różnych przyczyn. Dolna podstawa mgieł styka się z powierzchnią ziemi lub wody. Mgła powoduje ograniczenie widzialności poniżej 1 km.

4 Na morzu latem, gdy tropikalne masy powietrza napotykają zimniejsze wody i nad lądem (zimą), gdy nad zimne podłoże napływa ciepłe morskie powietrze powstają "grube" mgły adwekcyjne zalegające tak długo, aż nastąpi wymiana powietrza. W porcie gdyńskim

5

6

7 Gdy kropelki mgły rosną może się ona przekształcić się w mżawkę. Na pirsie pilotowym portu gdyńskiego

8 Elementy platformy wiertniczej Petrobalticu Naftoport w Porcie Północnym w Gdańsku z zacumowaną platformą wiertniczą

9 Port Północny w Gdańsku

10

11 Kutry eksponaty Narodowego Muzeum Morskiego, w tle spichlerze na Ołowiance w Gdańsku Kanał Na Stępce Most nad kanałem Na Stępce, w tle ul. SzafarniaInstalacja przestrzenna na moście Stągiewnym Wyspa Spichrzów we mgle

12

13 Gdy nasycone parą wodną powietrze unosi się wskutek ogrzania od cieplejszej powierzchni wody to zaczyna się ono ochładzać. Zawarta w nim para wodna ulega skropleniu w postaci mgły.

14 W górach, gdy wilgotne powietrze zostanie uniesione i ochłodzone powstanie mgła, która nazywa się orograficzna.

15

16 Krynica-Zdrój we mgle

17 Na Jaworzynie Krynickiej

18 Gdy woda zawarta we mgle osiada na przedmiotach, to mówimy, że występuje osad atmosferyczny. Gdy zamglone powietrze napłynie na obszar o niższej temperaturze wtedy na wyeksponowanych powierzchniach zaczynają narastać lodowe igiełki w kierunku, z którego napływa zimne i wilgotne powietrze. Igiełki te są zlepiane przez zamarzające kropelki wody. Nazywa się to szadź.

19


Pobierz ppt "Mgła to krople wody lub kryształy lodu zawieszone w powietrzu. Mgła występuje na lądzie i morzu. Powstaje z różnych przyczyn. Dolna podstawa mgieł styka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google