Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

91 - 308 Łódź ul. Ciesielska 14a tel:42 654 32 60.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "91 - 308 Łódź ul. Ciesielska 14a tel:42 654 32 60."— Zapis prezentacji:

1 91 - 308 Łódź ul. Ciesielska 14a tel:42 654 32 60

2 Budynek szkoły usytuowany jest w oddaleniu od głównych ciągów komunikacyjnych i otoczony zielenią. Takie położenie zapewnia pracę w ciszy, bez ulicznego zgiełku, a dzieciom wychodzącym ze szkoły - bezpieczeństwo. Obiekt szkolny jest monitorowany, na każdej kondygnacji i w szatni znajdują się dwie kamery.

3 OFERTA E D U K A C Y J N A E D U K A C Y J N A  Tygodniowy plan zajęć dla wszystkich uczniów jest jednozmianowy.  Szkoła prowadzi elektroniczny nabór d o klas pierwszych.  Uczniowie obowiązkowo uczestniczą w zajęciach języka angielskiego i komputerowych - od pierwszej klasy.  Świetlica szkolna czynna jest w godzinach 7:00- 17:00.  Obiady są dwudaniowe (catering), uczniowie trzy razy w tygodniu otrzymują mleko oraz warzywa i owoce. mleko oraz warzywa i owoce.  Uczniowie klas I - III mają przerwy śniadaniowe w swoich salach.  Proponujemy wycieczki edukacyjne i krajoznawcze; wyjazdy do teatru, filharmonii, kina.  Mamy atrakcyjną i szeroką ofertę bezpłatnych zajęć dodatkowych, w tym bezpłatną naukę gry na gitarze.  Wielu uczniów bierze udział w konkursach: szkolnych, międzyszkolnych, ogólnopolskich. ogólnopolskich.

4 Nasze 45 minut Klasy I – III uczą się w przestronnych, estetycznie urządzonych salach lekcyjnych.

5 Szkoła dysponuje 16 salami lekcyjnymi dobrze wyposażonymi w pomoce naukowe i sprzęt audio-video. Posiada pracownię komputerową z dostępem do Internetu i salę gimnastyczną. Posiada pracownię komputerową z dostępem do Internetu i salę gimnastyczną. W dwóch salach lekcyjnych znajdują się tablice multimedialne.

6 Uczniowie klasy IV – VI uczą się w pracowniach przedmiotowych. Nasze 45 minut

7 Spacerkiem po szkole Stołówka Sekretariat Gabinet pielęgniarki W razie potrzeby… Korytarz Ip. Korytarz parter

8 Obecny jest w naszej placówce codziennie. Służy pomocą, zarówno uczniom, nauczycielom jak i rodzicom. Koordynuje działalność na rzecz uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej (wyprawki, stypendia, wyżywienie). Ściśle współpracuje z instytucjami wspierającymi pracę szkoły. wspierającymi pracę szkoły. PEDAGOG SZKOLNY

9 SMACZNEGO! HEJ! JE JE Uczniowie klas I – III po drugiej godzinie lekcyjnej mają przerwę śniadaniową, którą spędzają w swojej klasie. Obiady są wydawane w stołówce (obiady dwudaniowe – catering), w dwóch turach: 1. dla kl. I – III 2. dla klas IV – VI Trzy razy w tygodniu uczniowie piją bezpłatnie mleko oraz jedzą owoce i warzywa.

10 Gry i zabawy z językiem angielskim Zajęcia wyrównawcze z elementami arteterapii Dziecięcy przewodnik po historii i zabytkach Miasta Łodzi; Historia na co dzień Edukacja przyrodnicza Koło teatralne, gitarowe, chór Koło Edukacji Regionalnej, Eurożaczek Towarzystwo Przyjaciół Biblioteki Koło tenisa stołowego, SKS, Gimnastyka korekcyjna Koło szachowe, warcabowe Koło plastyczne, Koło techniczno - manualne Program edukacyjno terapeutyczny „Ortograffiti” CZACZAS S WWOLNYOLNYCZACZAS S WWOLNYOLNY SW Oferujemy szeroki wybór bezpłatnych zajęć dodatkowych. Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie znajdą dla siebie interesujące ich zajęcia pozalekcyjne.

11 CZAS CZAS WOLNYWOLNYCZAS CZAS WOLNYWOLNY Świetlica szkolna Świetlica szkolna Pracuje w tygodniu w godz. 7:00– 17:00. Dzieci mają tutaj możliwość:  odpocząć,  pobawić się,  odrobić lekcje pod okiem nauczycieli,  wykonać prace plastyczne,  przygotowywać się do różnych konkursów.

12 CZASCZAS WOLNY WOLNYCZASCZAS WOLNY WOLNY Radosna Szkoła Nasza placówka przystąpiła do rządowego programu „Radosna szkoła”. Została przygotowana sala. Za przyznane fundusze zakupiono różnorodny sprzęt sportowy. Dzieci z ogromną radością spędzają swój wolny czas i zajęcia sportowe w Sali Zabaw.

13 Plac zabaw wyposażony został również dzięki programowi rządowemu „Radosna Szkoła” CZASCZAS W WOLNYOLNYCZASCZAS W WOLNYOLNY W

14 Nasze certyfikaty, akcje, programy

15 MAŁYMISTRZMAŁYMISTRZ W bieżącym roku szkolnym uczniowie uczniowie klas drugich biorą udział w ministerialnym programie „ Mały mistrz”. Główną ideą Projektu jest zachęcenie uczniów klas I-III szkół podstawowych do zdobywania nowych umiejętności ruchowych oraz podnoszenia sprawności fizycznej, kształtowania odpowiednich nawyków i postaw, w tym zwłaszcza dotyczących zdrowego stylu życia a także podniesienie atrakcyjności zajęć.

16 Szkoła to nie tylko nauka i praca. Nasi uczniowie mają również wiele okazji do zabawy. Każdego roku organizujemy wiele zawodów sportowych i konkursów (ogólnołódzkie konkursy: „WIEM, UMIEM, POTRAFIĘ”, „DYSLEKTYKU PORUSZ UMYSŁ”, „BĄDŹ ZDRÓW-TRZYMAJ FORMĘ”,) „BĄDŹ ZDRÓW-TRZYMAJ FORMĘ”,) Organizujemy wiele imprez okazjonalnych. Na stałe weszły do naszego kalendarza szkolnego: Dzień Języków Obcych, klasowe Wigilie, jasełka, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, bal karnawałowy, bal andrzejkowy, dzień sportu, biesiada rodzinna i przedstawienia koła teatralnego. Poza tym każda klasa organizuje swoje własne zabawy. ale Fe…ale Fa… ale Fenomenalne! Fantastyczne! no i Fajne!

17 Przedstawienia szkolnego koła teatralnego

18 Święto Pluszowego Misia Akademia z okazji Odzyskania Niepodległości Ślubowanie klas I

19 Ogólnołódzki konkurs „Dyslektyku porusz umysł” „Wiem, Umiem, Potrafię” Finał międzyszkolnych igrzysk „Łódź – zapamiętaj”

20 Konkurs kolęd Jasełka Bal karnawałowy Bal andrzejkowy Dyskoteka

21 Gry i zabawy matematyczne Zajęcia z I pomocy Czytamy razem Nasza szkoła współpracuje z okolicznymi przedszkolami i organizuje dla najmłodszych ciekawe zajęcia edukacyjne. Dzieci uczestniczą również w imprezach okolicznych szkół i przedszkoli tj. balach, piknikach, konkursach.

22 Wschodnie sztuki walki Zajęcia z przedstawicielami Policji Zajęcia z przedstawicielami Straży Miejskiej Zajęcia z fizyki

23 Szkoła to nie tylko uczniowie, ale też ich rodzice. Mogą oni korzystać z zasobów naszej biblioteki. Systematycznie organizujemy zajęcia warsztatowe i prelekcje dla rodziców, na których poznają oni techniki pracy z dzieckiem oraz metody unikania niebezpieczeństw otaczającego nas świata.

24 W naszej szkole odbywają się imprezy i uroczystości, zarówno dla naszych uczniów, jak i ich rodzin. WOŚPWOŚPWOŚPWOŚP

25 „ I ty możesz wybudować drabinę prowadzącą do gwiazd i zdobywać każdy jej szczebel” Mottem naszej szkoły uczyniliśmy słowa Boba Dylana: Dziękujemy za uwagę!


Pobierz ppt "91 - 308 Łódź ul. Ciesielska 14a tel:42 654 32 60."

Podobne prezentacje


Reklamy Google