Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum nr 46 jest jedną z wielu łódzkich szkół usytuowaną na osiedlu Dąbrowa. Obecnie uczy się w niej 269 uczniów. Dyrektorem szkoły jest Dariusz Pawelec.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum nr 46 jest jedną z wielu łódzkich szkół usytuowaną na osiedlu Dąbrowa. Obecnie uczy się w niej 269 uczniów. Dyrektorem szkoły jest Dariusz Pawelec."— Zapis prezentacji:

1

2 Gimnazjum nr 46 jest jedną z wielu łódzkich szkół usytuowaną na osiedlu Dąbrowa. Obecnie uczy się w niej 269 uczniów. Dyrektorem szkoły jest Dariusz Pawelec pan Dariusz Pawelec wicedyrektorem Ewa Biernaciak pani Ewa Biernaciak

3 Kończysz podstawówkę i musisz wybrać nową szkołę ??? Wybór GIMNZAJUM NR 46 to… Prawdziwy strzał w dziesiątkę! Prawdziwy strzał w dziesiątkę! Należymy do elitarnego KLUBU SZKÓŁ TOLERANCJI Pod patronatem Fundacji,,Porozumienie bez barier”. Posiadamy certyfikat „SZKOŁA Z KLASĄ” oraz wyróżnienie „BEZPIECZNA SZKOŁA”

4 W naszej szkole możesz rozwijać swoje umiejętności i talenty: językowe, matematyczne, informatyczne, sportowe, taneczne, muzyczne, plastyczne, dziennikarskie i inne. Masz możliwość:  nauki trzech języków obcych francuskiego angielskiego angielskiego niemieckiego niemieckiego  korzystania z pracowni komputerowej ze stałym łączem internetowym  dbania o kondycję i sprawność w sali gimnastycznej i siłowni  pogłębiania swojej wiedzy w bibliotece oraz pracowni multimedialnej

5 Kompetentni, życzliwie nastawieni dyrektor i nauczyciele Kompetentni, życzliwie nastawieni dyrektor i nauczyciele oraz administracja i obsługa oraz administracja i obsługa Pedagog szkolny Pedagog szkolny Pielęgniarka – gabinet profilaktyki Pielęgniarka – gabinet profilaktyki Obsługa stołówki i sklepiku szkolnego Obsługa stołówki i sklepiku szkolnego W stołówce można zjeść smaczne dwudaniowe obiady, a w naszym sklepiku można kupić kanapki, owoce, sałatki, soki owocowe, słodycze oraz ciepłe i zimne napoje. Godziny pracy pedagoga szkolnego: – poniedziałek 13.00 – 17.00 – wtorek 9.00 – 13.00 – środa 9.00 – 13.00 – czwartek 12.00 – 16.00 – piątek 9.00 – 13.00

6 W pracowni sztuki W bibliotece z czytelnią i pracownią multimedialną W pracowni historycznej W szkolnej siłowni Podczas zajęć z pedagogiem W stołówce szkolnej

7 Światowy Dzień Frankofonii – spotkanie szkół francuskojęzycznych Organizujemy wyjazdy edukacyjne do Francji, w trakcie których uczniowie nie tylko zwiedzają zabytki i poznają kulturę Francji, sprawdzają również swoje umiejętności w posługiwaniu się językiem francuskim. Pracownia języka francuskiego Klasa dwujęzyczna (z językiem francuskim) utworzona została w roku szkolnym 2001/2002. Uczniowie klas dwujęzycznych uczą się języka francuskiego w wymiarze 6 godz. tygodniowo według programu autorskiego, przygotowując się do kontynuacji nauki w liceach z językiem francuskim.

8 PIŁKA KOSZYKOWA PIŁKA NOŻNA PIŁKA SIATKOWA PŁYWANIE TENIS STOŁOWY ZESPÓŁ TANECZNY

9 dziennikarskie plastyczne filozoficzne turystyczne informatyczne matematyczne biologiczne historyczne przedsiębiorczości języka angielskiego chór szkolny Klub Europejski PCK grupa teatralna „Melpomena W naszej szkole uczniowie rozwijają swoje pasje, uczestnicząc w zajęciach kół zainteresowań: dziennikarskie (wydaje gazetkę „Szkolniak”) plastyczne filozoficzne turystyczne informatyczne matematyczne biologiczne historyczne przedsiębiorczości języka angielskiego chór szkolny Klub Europejski PCK Przedstawienia przygotowuje grupa teatralna „Melpomena”

10 Agaty Płuciennik Młodzi dziennikarze pod opieką pani Agaty Płuciennik redagują gazetkę „Szkolniak”. Podejmują samodzielne próby pisarskie, rozwijają swoją wrażliwość na problemy środowiska, uczą się krytycznego myślenia oraz formułowania własnych sądów.

11 Dorota Antos Nauczyciel prowadzący zajęcia, pani Dorota Antos, rozwija umiejętności i pasje uczniów, przygotowuje ich do udziału w konkursach plastycznych i fotograficznych. Jej podopieczni zdobyli wiele nagród w konkursach regionalnych i ogólnopolskich.

12 Andrzej Sławiński, Zajęcia prowadzi nauczyciel geografii, pan Andrzej Sławiński, organizując rajdy piesze po Łodzi i okolicach oraz wycieczki krajoznawcze jedno- i dwudniowe. Członkowie koła i ich opiekun w trakcie swojej działalności otrzymali liczne nagrody, między innymi pierwsze miejsce w konkursie wojewódzkim na najlepsze koło turystyczne.

13 Kształtuje kulturę słowa i rozwija zainteresowania teatrem, organizuje przedstawienia na terenie szkoły i poza nią. Uczniowie, wraz z opiekunem panią Lucyną Bęczkowską przygotowali m.in. następujące spektakle: „Antygona” Sofoklesa, „Poślubić królewnę” z repertuaru kabaretu Potem, „Romeo i Julia” W. Szekspira, „Skąpiec” A. Moliera, „Zemsta” A. Fredry.

14 Zajęcia prowadzone przez panią Dorotę Antos mają charakter wokalny, taneczny i relaksacyjny. Chór uświetniania swoimi występami uroczystości szkolne. Jednym z osiągnięć chóru jest zdobycie wyróżnienia w Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek.    

15 Klub Europejski został założony w październiku 2003 roku z inicjatywy pani Joanny Ordy, która jest również jego opiekunem. Podstawowym zadaniem Klubu jest poszerzanie wiedzy o Unii Europejskiej i jej strukturach, o procedurach demokratycznych w Parlamencie Europejskim oraz o krajach należących i kandydujących do Unii. Dzień afrykański Spotkanie w Urzędzie Miasta Dzień integracji kontynentów

16 Dzień sportu - nauczyciele rywalizują z uczniami Konkurs wiedzy mitologicznej Pierwszoklasiści podczas ślubowaniaSzkolna Wigilia Turniej Mikołajkowy

17 Polonez uczniów z nauczycielami i bal na zakończenie klas III Międzygimnazjalny konkurs „Mistrz Wiedzy o Łodzi i Regionie”

18 Przyjazna atmosfera! Praca z każdym uczniem! Sport to nasz żywioł!

19


Pobierz ppt "Gimnazjum nr 46 jest jedną z wielu łódzkich szkół usytuowaną na osiedlu Dąbrowa. Obecnie uczy się w niej 269 uczniów. Dyrektorem szkoły jest Dariusz Pawelec."

Podobne prezentacje


Reklamy Google