Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo 2013/2014 Działające przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Oskara Kolbera w Kościanie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo 2013/2014 Działające przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Oskara Kolbera w Kościanie."— Zapis prezentacji:

1 Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo 2013/2014 Działające przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Oskara Kolbera w Kościanie

2 „Bajkolandia” to grupa składająca się z 14 osób z I i III klas o różnych profilach.

3 REPREZENTACJA Dyrektor naczelny Katarzyna Brukiewicz Dyrektor ds. marketingu: Martyna Gruszka. Dyrektor ds. finansów: Aleksandra Cześnik.

4 Opiekun: Pan Piotr Maluśki

5 Opiekun: Pan Piotr Maluśki Nazywam się Piotr Maluśki. Jestem nauczycielem historii, wiedzy o społeczeństwie i podstaw przedsiębiorczości w I Liceum Ogólnokształcącym im. Oskara Kolberga w Kościanie. Praca z wyjątkową młodzieżą umożliwia mi aktywny udział w wielu projektach edukacyjnych z zakresu przedsiębiorczości. W roku szkolnym 2012-2013 rozpocząłem przygodę z miniprzedsiębiorstwem, zespół młodych ludzi opornie brnął przez kolejne zajęcia, kilka razy stanęliśmy przed widmem zakończenia działalności. Uczniowie i ja jednak wytrwaliśmy i nasza ciężka wielogodzinna praca została uwieńczona ogromnym sukcesem – dostaliśmy się do finału konkursu Produkcik. W tym roku szkolnym postanowiłem kontynuować pracę w programie młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo udało się zarazić pasją tworzenia ponad 20 osób w dwóch miniprzedsiębiorstwach. Praca z aktywną młodzieżą to pasja, która procentuje: młodzi przyjaciele zyskują ogromny warsztat doświadczeń ekonomicznych oraz doskonalą umiejętności interdyscyplinarne. Przygoda z miniprzedsiębiorstwami trwa. Mam nadzieję że szlak, którym idziemy doprowadzi nas na sam szczyt przedsiębiorczej pasji.

6 Nasze miniprzedsiębiorstwo wytwarza maskotki – znane postacie z bajek, baśni oraz legend. Postanowiliśmy przedstawić każdą bajkę w postaci jednej maskotki. Jednym z naszych produktów jest Czerwony Kapturek 3 w 1 – po wywróceniu maskotki na drugą stronę ukazuje się Wilk i Babcia. Nasze produkty wykonujemy z surowców wtórnych – wykorzystujemy stare, niepotrzebne już maskotki i materiały, które następnie przetwarzamy w nowe. Maskotki wykonujemy ręcznie ze starannością i precyzją. Do każdej zabawki dołączona jest książeczka z treścią bajki.

7 Czerwony Kapturek Babcia Wilk

8 Nasza maskotka ma służyć w celach edukacyjnych dzieciom – na początku w celu rozpoznawania kolorów, przybliżenia wyglądu postaci zawartej w bajce w sposób wizualny, a później poprzez naukę czytania z dołączonej do zabawki książeczki. Dziecko dzięki naszemu produktowi może poznać znane polskie, ale i nie tylko, bo również pochodzące z Europy bajki, baśnie oraz legendy.

9 Naszym pomocnikiem jest pani Ewa Słoma. Z zawodu jest krawcową. Wykonuje tą pracę już od 30 lat. Pani Ewa jest osobą miłą, ciepłą oraz uczynną. W wolnym czasie chętnie wyjaśnia nam wszelkie tajniki szycia. Kolejnym naszym konsultantem jest Daria Dodot – studentka czwartego roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

10 Koszt zabawek dla dzieci wynosi 28zł. Firma „Bajkolandia” ma na celu tworzyć ekologiczne maskotki i książeczki. W tym celu są organizowane zbiórki starych, niepotrzebnych innym zabawek oraz ubrań, które są przetwarzane na zupełnie nowe.

11 E-mail firmy: FirmaBajkolandia@gmail.comFirmaBajkolandia@gmail.com E-mail szkoły: lo1.koscian@gmail.com lo1.koscian@gmail.com Adres: al. Kościuszki 3 64-000 Kościan Polska Telefon i faks: +48 65 512 04 04


Pobierz ppt "Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo 2013/2014 Działające przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Oskara Kolbera w Kościanie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google