Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Chełmno 53°21'57″N 18°25'22″E Jest nad Wisłą w województwie kujawsko-pomorskim miasto, które potrafi zachwycić. Miasto Chełmno najstarsze w północnej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Chełmno 53°21'57″N 18°25'22″E Jest nad Wisłą w województwie kujawsko-pomorskim miasto, które potrafi zachwycić. Miasto Chełmno najstarsze w północnej."— Zapis prezentacji:

1

2 Chełmno 53°21'57″N 18°25'22″E Jest nad Wisłą w województwie kujawsko-pomorskim miasto, które potrafi zachwycić. Miasto Chełmno najstarsze w północnej Polsce, którego korzenie sięgają początków XIII wieku ma bogatą historię, a w związku z tym szereg pięknych zabytków. Zachował się tutaj średniowieczny układ urbanistyczny ( regularny podział szachownicowy z centralnie położonym rynkiem), wspaniały rynek o powierzchni 1,5 ha z renesansowym ratuszem mieszczącym Muzeum Ziemii Chełmińskiej. W Chełmnie zachowało się 5 gotyckich kościołów, klasztor, wiele zabytkowych kamienic z pocztą i koszarami korpusu kadetów oraz prawie cały obwód murów miejskich z basztami. W obrębie miasta jest bardzo dużo pięknej zieleni, która cieszy zamieszkujących tu ponad 20 tysięcy mieszkańców.

3 Kościół farny Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny Automatyczne wyświetlanie Slides will advance automatically

4 Widoki na Chełmno z wieży kościoła farnego WNMP

5

6 Dzwony na wieży kościoła farnego

7 Brama Grudziądzka Urząd Miasta i Gminy od strony Bramy Grudziądzkiej

8

9

10

11 Nowe PlantyPomnik Ludwika Rydygiera

12 Kościół pofranciszkański pw. św. Jakuba Starszego i św. Mikołaja

13

14 Zespół klasztorny Sióstr Miłosierdzia i kościół św. Jana

15 Podominikański kościół św.Piotra i Pawła

16 Dawne koszary kadetów, obecnie budynek mieszkalny Budynek Poczty Zabytkowe kamieniczki

17 Wieża ciśnień Foto i opracowanie: Tadeusz Łomiński 2011 r. Muzyka: Ernesto Cortazar – Intermezzo Ballerina Więcej prezentacji na stronie : For more presentations, please visit my website www.tadeusz.lominski.com.pl/prezentacje tadeusz@lominski.com.pl


Pobierz ppt "Chełmno 53°21'57″N 18°25'22″E Jest nad Wisłą w województwie kujawsko-pomorskim miasto, które potrafi zachwycić. Miasto Chełmno najstarsze w północnej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google