Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Europa jest gdzie indziej…. Spis treści: ► Mapa Europy Mapa Europy Mapa Europy ► Czym jest dla mnie Europa? Czym jest dla mnie Europa? Czym jest dla mnie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Europa jest gdzie indziej…. Spis treści: ► Mapa Europy Mapa Europy Mapa Europy ► Czym jest dla mnie Europa? Czym jest dla mnie Europa? Czym jest dla mnie."— Zapis prezentacji:

1 Europa jest gdzie indziej…

2 Spis treści: ► Mapa Europy Mapa Europy Mapa Europy ► Czym jest dla mnie Europa? Czym jest dla mnie Europa? Czym jest dla mnie Europa? ► Najpiękniejsze miejsca Europy Najpiękniejsze miejsca Europy Najpiękniejsze miejsca Europy ► Problemy współczesnej Europy Problemy współczesnej Europy Problemy współczesnej Europy ► Dokąd zmierza Europa? Dokąd zmierza Europa? Dokąd zmierza Europa?

3

4 Czym jest dla mnie Europa? Europa jest dla mnie symbolem stabilności i życia bez granic. Jest synonimem jedności, pomimo występującej wielokulturowości. Europa to możliwość na realizację marzeń, poznawanie świata – wielowiekowej kultury, tradycji oraz dorobku ludzkości.

5 Najpiękniejsze miejsca Europy

6 Barcelona, Hiszpania

7 Paryż, Francja

8 Plaża Navagio, Grecja

9 Zamek w Niedzicy, Polska

10 Alpy francuskie

11 Słowenia

12 Berlin, Niemcy

13 Problemy współczesnej Europy  kryzys demograficzny  napływ imigrantów z krajów arabskich  różnice w poziomie życia na wschodzie i zachodzie kontynentu  Pogłębiający się kryzys gospodarczy w wielu krajach Europy

14 Dokąd zmierza Europa? Jak będzie wyglądać i funkcjonować Europa za kilka, kilkanaście lat nie wie nikt. Możemy jedynie mieć nadzieję, że nic nie zmieni się na gorsze! Biorąc pod uwagę obecny napływ imigrantów możemy domniemywać, że w niedługim czasie Islam stanie się religią dominującą, a muzułmanie przejmą władze nad Europą.

15 A może będzie zupełnie inaczej? Być może Europa stanie się bardziej jednolita i bezpieczna - znikną podziały i różnice między państwami, a ludzie będą żyli w dostatku. Europa stanie się krainą mlekiem i miodem płynącą – prawdziwym rajem na ziemi!

16 Wykonała – Ewa Kłopot Klasa 3B LO


Pobierz ppt "Europa jest gdzie indziej…. Spis treści: ► Mapa Europy Mapa Europy Mapa Europy ► Czym jest dla mnie Europa? Czym jest dla mnie Europa? Czym jest dla mnie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google