Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

www.gim36.szkoly.lodz.pl Publiczne Gimnazjum nr 36 im. Krzysztofa Kieślowskiego w Łodzi ul. Dąbrówki 1 Tel. 42 670 62 00.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "www.gim36.szkoly.lodz.pl Publiczne Gimnazjum nr 36 im. Krzysztofa Kieślowskiego w Łodzi ul. Dąbrówki 1 Tel. 42 670 62 00."— Zapis prezentacji:

1

2 www.gim36.szkoly.lodz.pl Publiczne Gimnazjum nr 36 im. Krzysztofa Kieślowskiego w Łodzi ul. Dąbrówki 1 Tel. 42 670 62 00

3 Nowoczesne i ładne pracownie wyposażone w projektory i tablice multimedialne

4 Pracownie przedmiotowe

5 Sala gimnastyczna, kompleks Orlik i lodowisko

6 Nasze osiągnięcia – laureaci Olimpiad przedmiotowych W latach 2010-2015 nasi uczniowie zostali laureatami i finalistami następujących konkursów wojewódzkich (olimpiad): historia – 5 finalistów i 3 laureatów, matematyka – 2 finalistów i 2 laureatów, j. angielski – 1 finalista i 2 laureatów, geografia – 2 finalistów i 1 laureat, biologia – 1 finalistka i 1 laureat, chemia – 1 finalista, j. francuski – 1 finalista, muzyka – 2 finalistów.

7 Konkursy międzyszkolne Konkurs „Pitagoras i inni” – I miejsce, Konkurs matematyczny „Alfik” – 2 wyróżnienia i 10 uczniów w pierwszej dwudziestce, Konkurs „Matematyczne wędrówki po Łodzi – I miejsce, Konkurs „Licz i żyj w zgodzie z naturą” – I miejsce, Mistrzostwa Polski w grach logicznych i matematycznych – 3 finalistów, Konkurs poezji miłosnej – I i III miejsce, Konkurs konsumencki – I miejsce, Konkurs „Chemia wokół nas” – II miejsce, Konkurs „Wenus – siostra Ziemi” – II miejsce, Wojewódzki Konkurs Fotograficzny „Obserwacje fizyczne i chemiczne” - I i III miejsce, Przegląd Małych Form Teatralnych – I miejsce, Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Gwieździsta mitologia” – III miejsce, Festiwal Piosenki Europejskiej – II miejsce, Konkurs Kolęd i Pastorałek – III miejsce, Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego – I miejsce.

8 Egzamin gimnazjalny Nauka w gimnazjum kończy się egzaminem. Składa się on obecnie z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i z języka obcego. Uczniowie naszej szkoły osiągają dobre wyniki z egzaminu. W każdym roku średni wynik egzaminu w naszej szkole jest wyższy od średniego wyniku w kraju i województwie. Na podstawie wyników egzaminu gimnazjalnego z roku 2015 Instytut Badań Edukacyjnych sklasyfikował nasze gimnazjum jako szkołę sukcesu i umieścili na 14 miejscu w rankingu województwa łódzkiego. ( http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/8779863,sprawdz-ktore-lodzkie-gimnazja-ucza-najlepiej-lista,id,t.html ) „ Skąd mamy tę wiedzę? Specjaliści IBE co roku wyliczają dla szkół Edukacyjną Wartość Dodaną (EWD). W przypadku gimnazjów to porównanie przyrostu wiedzy na podstawie wyników uczniów po sprawdzianie szóstoklasistów w szkole podstawowej i uzyskanych na egzaminie gimnazjalnym.

9 Zajęcia pozalekcyjne - Koła przedmiotowe i językowe - Szkolny Klub Sportowy - Studio piosenki - Chór - Klub Miłośników Języka Angielskiego - Szkolny Kabaret - Teatr Nie Ogromny - Klub Promocji Zdrowia - Klub Miłośników Sztuki - Klub Scrable - Dyskusyjny Klub Filmowy - Zajęcia dla uczniów z dysleksją - Uczniowskie koło jakości

10 Przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego Plan lekcji uczniów klas trzecich jest zintegrowany z pozalekcyjnymi zajęciami przygotowującymi do egzaminu gimnazjalnego: j. polski, j. obce, matematyka, fizyka, chemia, biologia, historia, geografia.

11 Wychowanie Od 5 lat nasze gimnazjum bierze udział w ogólnopolskim programie "Szkoła bez przemocy", upowszechniając wiedzę na temat agresji i przemocy, przeciwdziałając złym zachowaniom, informując gdzie szukać pomocy w sytuacjach zagrożenia.

12 Wolontariat W szkolnym Klubie Wolontariusza działa około stu uczniów. Wszyscy zostali przeszkoleni przez specjalistów z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Łodzi, z którym ściśle współpracujemy już czwarty rok. Nasi wolontariusze biorą udział w rozmaitych akcjach charytatywnych i pomocowych, odnajdując przyjemność i satysfakcję w aktywności na rzecz innych ludzi.

13 Pomoc dla uczniów i rodziców Pedagog  poniedziałek 12 00 – 17 00  wtorek 8 00 – 13 00  środa 8 00 – 12 00  czwartek 10 00 – 15 00  piątek 12 00 – 15 00 Psycholog  poniedziałek 8 00 – 12 00  wtorek 11 00 – 14 00  środa 11 00 – 16 00  czwartek 8 00 – 12 30

14 Akcje charytatywne Uczniowie naszej szkoły biorą udział w akcjach charytatywnych: Bank drugich śniadań, zbiórka na hospicjum, koncert dla Patrycji, WOŚP wspomaganie schroniska dla zwierząt.

15 Współpraca W Polsce istnieje 7 szkół noszących imię Krzysztofa Kieślowskiego, które ze sobą ściśle współpracują. Nasze gimnazjum jest najmłodsze, dołączyło do grona 31 marca 2007 r. Spotkania organizowane przez kolejne szkoły przebiegają pod hasłem „Uczmy się od siebie”. Delegacje nauczycieli i uczniów spotkały się dwukrotnie: rok temu w Mieroszowie, a organizatorem drugiego spotkania było nasze gimnazjum.

16 Program edukacji filmowej Cele programu: zapoznanie z życiem i twórczością patrona, wiedza na temat kinematografii polskiej i światowej współpraca z Muzeum Kinematografii w Łodzi, organizacja konkursów o tematyce filmowej i artystycznej, organizacja wspólnych projektów edukacyjnych ze szkołami partnerskimi.

17 Wymiana młodzieży Od roku szkolnego 2011/2012 uczniowie uczący się języka niemieckiego w Gimnazjum nr 36 w Łodzi rozpoczęli współpracę międzynarodową z uczniami z Czech, Danii, Szwecji i Niemiec. Celem naszej współpracy jest wspieranie nauki języka niemieckiego, wzbudzanie zainteresowania innymi kulturami i budowanie postaw prospołecznych ukierunkowanych na tolerancję, poszanowanie i otwartość wobec szeroko rozumianej inności społecznej, kulturowej i językowej.

18 Projekty finansowane przez UE W bieżącym roku szkolnym nasze gimnazjum wraz z pięcioma innymi szkołami przystąpiło do realizacji projektu współfinansowanego z środków Unii Europejskiej mającego na celu poprawę szeroko rozumianego bezpieczeństwa w szkole. W ubiegłym roku szkolnym nasze gimnazjum zostało laureatem konkursu zorganizowanego przez WFOŚiGW w Łodzi pt. "Moja wymarzona ekopracownia 2014" i uzyskało dotację w wysokości 35.131 zł na realizację projektu "Ekologiczne laboratorium EKO-LAB.

19 Zabawa Nauczyciele oraz samorząd szkolny organizuje imprezy tematyczne, które są doskonałą okazja do zabawy: dyskoteki szkolne, karnawał, Halloween, noce filmowe, Kiermasz Świąteczny, akcja „Wzmocnienie” i „Poznajmy się”, Dzień Języków Obcych itp.

20

21 Dlaczego warto uczyć się w naszej szkole? - mamy wspaniałe osiągnięcia naukowe i sportowe, - osiągamy wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego, - oferujemy szeroki wachlarz zajęć pozalekcyjnych, -realizujemy projekty międzynarodowe, - prowadzimy wolontariat i liczne akcje charytatywne, - organizujemy różnorodne uroczystości i imprezy, - potrafimy się bawić przy różnych okazjach, -tworzymy bezpieczną i przyjazną społeczność.

22 Klasy pierwsze 1.Z dodatkowymi zajęciami z matematyki i informatyki (do wyboru drugi język: niemiecki lub francuski), 2. Z dodatkowymi zajęciami z matematyki i j. angielskiego (drugi język – niemiecki lub francuski), 3. Z dodatkowymi zajęciami z informatyki i j. angielskiego (drugi język – niemiecki lub francuski), 4.Z dodatkowymi zajęciami z j. niemieckiego lub francuskiego (3 godz. j. angielskiego i 3 godz. niemieckiego/francuskiego w tyg.), 5.Z dodatkowymi zajęciami z przedmiotów przyrodniczych (dodatkowa godz. biologii/fizyki/geografii - wymiennie), 6.Z dodatkowymi zajęciami z j. polskiego i historii (dodatkowe zajęcia z historii oraz warsztaty dziennikarskie).

23 Motto Wierz w siebie, abyś także mógł uwierzyć w ludzi. Poszukuj dobra w świecie, świat je znajdzie w Tobie. Rywalizuj ze sobą, nie narzekaj - zmieniaj. Sięgnij gwiazd, byś mógł innym wskazać do nich drogę.

24 Zapraszamy do naszego gimnazjum !


Pobierz ppt "www.gim36.szkoly.lodz.pl Publiczne Gimnazjum nr 36 im. Krzysztofa Kieślowskiego w Łodzi ul. Dąbrówki 1 Tel. 42 670 62 00."

Podobne prezentacje


Reklamy Google