Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 21 im. MARII SKŁODOWSKIEJ – CURIE 94 – 108 Łódź Balonowa 1 tel. 42 687 81 04 Dyrektor:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 21 im. MARII SKŁODOWSKIEJ – CURIE 94 – 108 Łódź Balonowa 1 tel. 42 687 81 04 Dyrektor:"— Zapis prezentacji:

1 PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 21 im. MARII SKŁODOWSKIEJ – CURIE 94 – 108 Łódź Balonowa 1 tel. 42 687 81 04 publiczne.gim21@gmail.com www.gim21.edu.lodz.pl Dyrektor: Bogumiła Adamska Wicedyrektor: Anna Dworniak - Kijewska

2 Publiczne Gimnazjum nr 21 im. Marii Skłodowskiej - Curie jest położone na osiedlu Rekinia obok Pałacu Młodzieży. Można do nas dojechać: tramwajami: 10, 12, 14; autobusami: 76,69,68,80,86,98,99; samochodem, lub taksówką

3 Dysponujemy doświadczoną, wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, która potrafi nawiązać dobry kontakt z młodzieżą. Chcemy wychować człowieka otwartego na świat i innych ludzi. Budujemy przyjazny i twórczy klimat oparty na zasadach demokratycznych. Godziny pracy pedagoga i psychologa PedagogPsycholog Poniedziałek8.00 – 13.0010.00 – 14.00 Wtorek11.00 – 16.008010 – 12.00 Środa9.30 – 12.5011.30 – 15.30 Czwartek10.00 – 15.008.00 – 12.00 Piątek8.00 – 12.009.00 – 13.00 Szkolny pedagog i psycholog oferują bogaty wybór zajęć profilaktyczno - terapeutycznych indywidualnych i zespołowych zarówno dla uczniów jak i dla rodziców

4 W naszej szkole każdy znajdzie coś dla siebie  Zajęcia w ramach projektu POKL "Nasz wspólny sukces”  Koło współpracy z zagranicą  Koło recytatorsko – dramatyczne  Koło dziennikarskie  Chór szkolny  Naukę gry na gitarze i keyboardzie  Koło PCK i wolontariatu  Koło turystyczne  Liczne koła przedmiotowe  Zajęcia przygotowujące do konkursów i wiele innych…

5 W każdej pracowni jest Internet, a w wielu rzutniki multimedialne i tablice interaktywne. Mamy też bibliotekę i czytelnię, gdzie można odpocząć w przerwie między lekcjami, poczytać najświeższą prasę lub skorzystać z komputera. Niewątpliwym atutem gimnazjum są dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe W czasie przerwy można kupić kanapkę w sklepiku szkolnym lub zjeść obiad w stołówce zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej.

6 Dla sportowców mamy dwie sale gimnastyczne, boiska i nowoczesną pływalnię Uczniowie mogą korzystać z sal sportowych, popływać w basenie, oraz wygrzać się w saunie i zrelaksować w jacuzzi. W części sportowej terenu znajduje się nowy obiekt, wybudowany w ramach projektu „Orlik”. Tuż obok szkoły jest kryte lodowisko.

7 Organizujemy cykliczne imprezy  Ślubowanie klas I  Święto szkoły  Jarmark Bożonarodzeniowy  Bal trzecioklasistów  Europejski Dzień Języków  Konkurs „Bezpieczny Gimnazjalista”  Spotkania z poezją  Sesje naukowe  Wystawy  Konkursy

8 Wiedzę zdobywamy nie tylko na lekcjach, ale również w czasie wycieczek krajowych i zagranicznych Byliśmy już na Węgrzech, we Włoszech, w Szwajcarii, Niemczech, Holandii, Grecji, Turcji, Portugalii.

9 Projekty międzynarodowe: 2003/2007 - Ja, konsument 2008/2009 - Kalendarz ważnych świąt i uroczystości w kulturze niemieckiej i polskiej. 2008/2010 - Bohaterowie narodowi – kulturowa i międzynarodowa tożsamość do pozyskania aktywnego obywatelstwa. Obecnie: Miejsca dziedzictwa kulturowego w Niemczech i Polsce – wieloletnia współpraca ze szkołą Lahntalschule Biedenkopf (Niemcy) Międzynarodowa Konferencja Młodzieży – coroczny udział reprezentantów naszej szkoły w uroczystych obchodach rocznicy bitwy pod Arnhem (Holandia) Aktywnie uczestniczymy w innowacyjnych projektach Projekty unijne: Obecnie: Rozwój zainteresowań uczniów – drogą do kariery – innowacyjny projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego mający na celu rozwijanie zainteresowań uczniów w celu zwiększenia ich szans edukacyjnych powiązanych z potrzebami gospodarki. Nasz wspólny sukces – projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego mający na celu utrwalenie i poszerzenie wiedzy gimnazjalistów, a tym samym lepsze przygotowanie ich do egzaminów gimnazjalnych.

10 Dzięki temu uczniowie: utrwalają wiedzę z przedmiotów wchodzących w zakres egzaminu gimnazjalnego otrzymują bezpłatnie pomoce naukowe korzystają z innowacyjnych środków dydaktycznych bezpłatnie biorą udział w imprezach kulturalnych, wycieczkach, zajęciach laboratoryjnych itp. Projekt pt. "Nasz wspólny sukces” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Zajęcia prowadzone są w małych grupach z wykorzystaniem nowoczesnych środków dydaktycznych. W ramach projektu zakupione zostały komputery, tablice interaktywne, rzutniki, programy multimedialne, podręczniki itp.

11 Nasze sukcesy  Wyróżniający się uczniowie gimnazjum uzyskują stypendia w ramach Łódzkiego Regionalnego Programu Wspierania Młodzieży Szczególnie Uzdolnionej.  Mamy finalistów i laureatów przedmiotowych konkursów wojewódzkich.  Nasi uczniowie zajmują czołowe lokaty w konkursach międzyszkolnych.  Osiągamy bardzo dobre wyniki w egzaminach FIT 1 i FIT 2.  Nasi reprezentanci zajmują punktowane miejsca w rywalizacjach sportowych zarówno indywidualnie jak i grupowo.  Większość naszych uczniów dostaje się do szkół średnich pierwszego wyboru.

12 Kandydat do naszego gimnazjum wybiera klasę według zdolności i zainteresowań W ofercie edukacyjnej na rok szkolny 2012/2013 mamy:  klasę dwujęzyczną - w której będą dwa języki wykładowe – polski (wszystkie przedmioty) i niemiecki (wybrane zajęcia),  klasę z rozszerzonym programem nauczania języka angielskiego,  klasę z rozszerzonym programem nauczania informatyki,  w pozostałych klasach proponujemy edukację teatralną oraz dodatkowe zajęcia zgodne z zainteresowaniem uczniów starających się o przyjęcie. Nasi uczniowie mają możliwość nauki języka angielskiego, niemieckiego lub francuskiego.

13  jest otwarta na nowe i nie zapomina o historycznych korzeniach.  ma znaczące osiągnięcia w konkursach przedmiotowych i sportowych.  nie stoi w miejscu i w ramach międzynarodowych projektów współpracuje ze szkołami w całej Europie.  to dialog kultur prowadzony w ramach projektu „Łódź - miasto wielowyznaniowe, wielokulturowe".  to miejsce gdzie przyjeżdżają politycy i artyści, nauczyciele z różnych stron świata.  ma absolwentów, którzy błyszczą w najlepszych liceach łódzkich i nie zrywają z nami więzów. czeka właśnie na CIEBIE szóstoklasisto!

14  Na Dzień Otwarty: 20 marca 2011r. godz.17.00 – 19.00  Na stronę internetową: www.gim21.edu.lodz.plwww.gim21.edu.lodz.pl  Telefonicznie: 042 6878104  Elektronicznie: publiczne.gim21@gmail.com  Osobiście do siedziby szkoły: Łódź, ul. Balonowa 1 Po dokładniejsze informacje: Dziękujemy za obejrzenie prezentacji Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Uczniowie Gimnazjum nr 21 im. Marii Skłodowskiej – Curie


Pobierz ppt "PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 21 im. MARII SKŁODOWSKIEJ – CURIE 94 – 108 Łódź Balonowa 1 tel. 42 687 81 04 Dyrektor:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google