Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MAŁY KSIĄŻĘ Księga aforyzmów Wykonanie: Kółko języka polskiego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MAŁY KSIĄŻĘ Księga aforyzmów Wykonanie: Kółko języka polskiego."— Zapis prezentacji:

1 MAŁY KSIĄŻĘ Księga aforyzmów Wykonanie: Kółko języka polskiego

2 A  „Autorytet polega przede wszystkim na rozsądku”  „Ale jeśli mnie oswoisz, będziemy potrzebni jeden drugiemu. Ty będziesz dla mnie jedyny na świecie ja będę dla ciebie jedyny na świecie”  „Ale ponieważ nie ma sklepów z przyjaciółmi, ludzie nie mają już przyjaciół”  „Ale oczy są ślepe. Trzeba szukać sercem”  „Albowiem dla zarozumialców wszyscy inni ludzie są ich wielbicielami”

3 B  „Byle podmuch wiatru może zgasić lampkę - trzeba tylko uważać”

4 C  „Czy chodzi o dom, czy o gwiazdy, czy o pustynię - to co stanowi ich piękno jest niewidzialne”  „Człowiek naraża się na łzy, gdy raz pozwoli się oswoić”  „Czas, który poświęciłeś dla róży uczynił ją tak drogą dla ciebie”  „Czasem odłożenie pracy na później nie przynosi szkody. Lecz w wypadku baobabu jest to zawsze katastrofą”

5 D  „Dla królów świat jest bardzo uproszczony, wszyscy ludzie są poddanymi”  „Dorośli są stanowczo bardzo, bardzo dziwaczni”  „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”  „Dorośli nigdy nie potrafią zrozumieć. A dzieci bardzo męczy konieczność stałego objaśniania”

6 D c.d.  „Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez”  „Dorośli są zakochani w cyfrach”

7 G  „Gdy ktoś kocha różę, której jedyny okaz znajduje się na jednej z milionów gwiazd, wystarczy na nią spojrzeć, aby być szczęśliwym. Ale jeżeli baranek zje różę, to tak jakby nagle dla niego wszystkie gwiazdy zgasły”  „Gwiazdy świecą po to, żeby każdy mógł pewnego dnia znaleźć swoją”  „…gdy jest się bardzo smutnym lubi się zachody słońca”  „Gwiazdy wydają się każdemu inne. Dla tych, którzy podróżują, gwiazdy są przewodnikami. Dla innych są tylko maleńkimi światełkami. Dla uczonych są problemami. Dla biznesmena zlotem. Ale wszystkie te gwiazdy milczą”

8 I  „Idąc prosto przed siebie, nie można zajść daleko…”

9 J  „Jesteś odpowiedzialny za swoją różę”  „Jedynie dzieci wiedzą czego szukają”  „Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś”  „Jeśli ktoś kocha kwiat, który jest jedyny na milionach i milionach planet, to mu wystarcza do szczęścia patrzenie na gwiazdy i mówi sobie: Gdzieś tam jest mój kwiat”

10 K  „Kwiaty są najpiękniejsze, ale przemijają”  „Kraj łez jest taki tajemniczy”  „Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz patrzeć w tym samym kierunku”  „Kwiaty mają w sobie tyle sprzeczności”

11 L  „Ludzie hodują tysiące róż w jednym ogrodzie… i nie znajdują w nich tego czego szukają”  „Ludzie nie mają czasu nic poznać. Kupują wszystko gotowe w sklepach. Ale ponieważ nie ma sklepów z przyjaciółmi, ludzie nie mają przyjaciół”  „Ludzie nie mają czasu nic poznać”  „Ludzie tłoczą się w ekspresach, ale zapomnieli już, czego szukają”

12 M  „Mowa jest źródłem nieporozumień”  „Moje życie jest monotonne”  „Moja róża jest przemijająca! Dla obrony przed całym światem ma tylko cztery kolce! A ja ją zostawiłem zupełnie samą”  „Moja róża. Jestem za nią odpowiedzialny! Jest taka słaba, taka naiwna. Dla obrony przed światem ma wszystkiego cztery kolce – cóż to znaczy…”

13 N  „ - Na pustyni jest się trochę samotnym. - Równie samotnym jest się wśród ludzi”  „Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś”  „Nigdy nie jest dobrze tam, gdzie się jest”  „Nie trzeba nigdy słuchać róż. Trzeba na nie patrzeć i rozkoszować się ich zapachem”

14 N c.d.  „Nawet w obliczu śmierci przyjemna jest świadomość posiadania przyjaciela”  „Należy wymagać tego, co można otrzymać”

15 O  „Oswoić to znaczy stworzyć więzy”  „…oczy są ślepe. Trzeba szukać sercem”

16 P  „Powinno się sądzić ludzi wedle czynów, a nie słów”  „Pijący widzą podwójnie”  „Poznaje się tylko to co się oswoi”  „Próżni słyszą tylko pochwały”  „Prawdziwa miłość nie wyczerpie się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej Ci jej zostaje”

17 R, S, Ś  „Rozkaz to rozkaz”  „Słodko jest nocą patrzeć na niebo, gdy kochasz różę, która znajduje się na jednej z gwiazd. Wówczas wszystkie gwiazdy są ukwiecone”  „Świat łez jest taki tajemniczy”

18 T  „To jest wielka tajemnica. Zarówno dla mnie jak i dla was, którzy kochacie Małego Księcia, cały wszechświat się zmienia w zależności od tego, czy gdzieś, nie wiadomo gdzie, baranek którego nie znamy, zjadł lub zje różę.”  „Trzeba troskliwie osłaniać lampy: powiew wiatru może je zgasić…”  „Trzeba od każdego wymagać tego, co on może wykonać”

19 T c.d.  „To bardzo przykre zapomnieć przyjaciela”

20 W  „Woda nie jest zwykłym płynem. Zrodziła się z marszu pod gwiazdami, ze śpiewu koła, z wysiłku ramion. Jest dobra dla serca jak podarek”  „Wszystkie drogi prowadzą do ludzi”  „Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich pamięta o tym”  „Woda może być także dobra dla serca”  „Wśród ludzi, także jest się samotnym”

21 W c.d., U  „Wiem, gdy jest bardzo smutno, kocha się zachody słońca”  „U ciebie ludzie hodują pięć tysięcy róż w jednym ogrodzie… i nie znajdują w nich tego, czego szukają…”

22 Z  „Zdarza się czasem, że chcąc być dowcipnym popełniamy małe kłamstwa”  „Zawsze się wydaje, że w innym miejscu będzie lepiej”  „Znacznie trudniej jest sądzić siebie niż bliźniego. Jeżeli potrafisz dobrze siebie osądzić, będziesz naprawdę mądry”  „Zawsze ulega się urokowi tajemnicy”

23 DZIĘKUJEMY ZA OBEJRZENIE PREZENTACJI! Autorzy


Pobierz ppt "MAŁY KSIĄŻĘ Księga aforyzmów Wykonanie: Kółko języka polskiego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google