Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Walentynkowa poezja Asi Lewandowskiej

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Walentynkowa poezja Asi Lewandowskiej"— Zapis prezentacji:

1 Walentynkowa poezja Asi Lewandowskiej
Czym jest miłość? Walentynkowa poezja Asi Lewandowskiej

2 „Czym jest miłość?” Czym jest miłość? Jest to tylko kilka chwil,
Które nieubłaganie mijają, Które nigdy nie wrócą. Jest to tchnienie serca, które cieszy się każdym gestem, cieszy się słowem. Jest to uczucie, Którym darzy się niewiele osób. Lecz kochać powinno się cały świat. A miłość to uczucie, Którym powinniśmy darzyć każdego z nas.

3 Myślałam, że marzenia się spełniają.
Myślałam, że ukochane osoby zostają. Myślałam, że cudowne chwile nie mijają. Myliłam się. Moim marzeniem jesteś Ty. Odszedłeś i pokochałeś inną. Chwile szczęścia minęły za szybko. Myślałam, że to Ty jesteś tym jedynym, z którym mogłabym spędzić resztę życia. Wygląda na to, że nie zestarzejemy się razem, ale zostanie jedno wspomnienie.

4 Twoja miłość nie była mi dana. Choć w myślach Ciebie mam i uczucie, które kiedyś tak silne, przemija powoli. To przez brak bliskości Twojej. Brak każdego gestu, słowa. Ale ja wciąż w sercu Ciebie mam. Mogłabym góry przenosić, lecz serca Twego nie dostanę. Mogłabym w podróż daleką wyruszyć by zapomnieć, ale się nie da. Wiem jedno, w jakimś stopniu nadal Cię kocham.

5 Spotkaliśmy się dnia letniego.
Był to dzień przedziwny. Powiedziałeś kocham, lecz ja odrzuciłam Cię. Nie chciałam z Tobą być, nie chciałam na Ciebie patrzeć. A ty chciałeś tak niewiele, chciałeś tylko miłości. Gdy powiedziałam „nie” - odszedłeś. Myślałam, że nie wrócisz, chciałam czas cofnąć, bo wiedziałam że błąd popełniłam. Lecz Ty nie poddałeś się, wróciłeś. I powiedziałeś, że pragniesz miłości - mojej miłości.

6 Lecz Ty otworzyć mi nie chcesz - udajesz, że Ciebie nie ma.
Pukałam do drzwi Twojego serca. Lecz Ty otworzyć mi nie chcesz - udajesz, że Ciebie nie ma. Próbuję wejść przez okno, lecz je zamurowujesz. Staram się wejść przez komin, ale jest zatkany. Próbuję wedrzeć się do serca Twojego, ale szans mi nie dajesz. Ukrywasz się - nie chcesz wyjść. Boisz się poczuć miłość. To tak jakbyś nie chciał oddychać. Ale ja nie poddam się, znajdę sposób, by otworzyć Twoje serce.

7 Gdy miłość odchodzi, nie chce się żyć. Chce się płakać i blisko ukochanej osoby być. Marzy się o tym, by cofnąć czas, przestawić wskazówki. Ludzie popełniają błędy, ale zanim się dobrze zastanowią jest już za późno. A Bóg niestety nie daje nowych godzin, ale pozwala to naprawić. Gdyby nie Bóg i Jego miłość bylibyśmy straceni.

8 Pocałunek Gdy nastanie noc, pójdziesz spać, a ja na Twoim czole
złożę pocałunek. A Ty będziesz w ciemną noc śnił o pięknych chwilach, cudownym ogrodzie. A ja dam Ci pocałunek.

9 Walka z przeciwnościami losu
Dzień i noc, to słońce i księżyc, a pośrodku gwiazdy. Dobro i zło, to miłość i nienawiść, a pośrodku przyjaźń. Niebo i piekło, to Bóg i szatan, a pośrodku anioły. A więc, kto wygra tę wojnę? Miłość potrafi przezwyciężyć wszystko… miłość i wiara. Tylko jedno może pokrzyżować plany. To Śmierć.

10 Spoglądam na gwiazdy i widzę ich miliony i szukam tej jednej jedynej. Wiatr muska mnie po twarzy a ja wpatrzona w niebo widzę Ciebie. Ciebie, który jesteś spadającą gwiazdą i lecisz, spadasz w dół jak moje marzenia. Księżyc oświetla mi drogę, po której idę i myślę o Tobie. Na niebie żadnej chmurki tylko pełno gwiazd widzę i tę jedną najjaśniejszą, Która świeci dla Ciebie.

11 Kocham - to znaczy miłość,
miłość na dobre i na złe. Lecz czy taka istnieje ? Trzeba w nią wierzyć Niełatwo ją znaleźć a szukać nie ma sensu, albo przyjdzie sama, albo zniknie nieujawniona. Róża jest jej symbolem, to owoc jej. Tak śliczny tajemniczy I potrafi ranić też. Swym blaskiem i mocą olśniewa, a gdy kolcem ukłuje, jej piękno umiera. Nie warto jej szukać Znajdzie nas sama Przyjdzie nieproszona i wtuli się w ramiona.

12 Nowa Ewangelizacja Powidz Michał Ludwiczak Ks. Witold Zieliński
2007 zdjęcia Michał Ludwiczak opracowanie Ks. Witold Zieliński współpraca Robert Czechorowski


Pobierz ppt "Walentynkowa poezja Asi Lewandowskiej"

Podobne prezentacje


Reklamy Google