Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Fotowoltaika inwestycje w oparciu o 80% datacje. Co to jest fotowoltaika? Fotowoltaika jest technologią umożliwiającą produkcję Energii elektrycznej ze.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Fotowoltaika inwestycje w oparciu o 80% datacje. Co to jest fotowoltaika? Fotowoltaika jest technologią umożliwiającą produkcję Energii elektrycznej ze."— Zapis prezentacji:

1 Fotowoltaika inwestycje w oparciu o 80% datacje

2 Co to jest fotowoltaika? Fotowoltaika jest technologią umożliwiającą produkcję Energii elektrycznej ze światła słonecznego. Proces przemiany światła słonecznego na energię elektryczną następuje w ogniwach fotowoltaicznych. Najbardziej popularne są ogniwa słoneczne krzemowe mono i polikrystaliczne.

3 Schemat instalacji W skład instalacji solarnej wchodzą:  Moduły fotowoltaiczne- zamieniają energię promieniowania słonecznego na energię prądu elektrycznego,  Inwerter (przekształtnik) prądu stałego produkowanego w ogniwach fotowoltaicznych na prąd zmienny o parametrach zgodnych z prądem z sieci elektroenergetycznej,  Bateria akumulatorów- jest niezbędny w przypadku sieci wydzielonych i służy do magazynowania wyprodukowanej energii,  Regulator ładowania- odpowiada za kontrolę ładowania i rozładowania akumulatorów,  Licznik energii elektrycznej- niezbędny jest w przypadku instalacji on grid, gdzie istnieje konieczność zliczenia energii dostarczeni i odebranej z sieci elektroenergetycznej.

4 Dlaczego fotowoltaika?  Bezpośrednia zamiana energii słonecznej w elektryczną  Brak zanieczyszczenia środowiska w trakcie użytkowania  Brak hałasu i zakłócenia przestrzeni  Szeroki zakres zastosowań  Fotowoltaika ma największy potencjał wśród OZE

5 Przykłady zastosowań

6 Przykłady zastosowań c.d.

7 Ustawa o OZE Już obowiązują przepisy :  Każda osoba prywatna może produkować prąd (nie stanowi działalności gospodarczej)  ZE podłączy instalację bez opłat za przyłączenie do sieci.  ZE na swój koszt zainstaluje układ pomiarowy (dwukierunkowy inteligentny licznik).

8 Ustawa o OZE Finansowanie Mikroinstalacje o mocy do 40kWp  Możliwość zużycia prądu na własne potrzeby zarówno przez osoby prywatne, samorządy jak i przedsiębiorstwa  Net metering – bilansowanie, sieć służy za magazyn energii  Rozliczanie z ZE w okresach półrocznych  Nadwyżki sprzedawane do sieci

9 Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020  Działanie 4.1 Odnawialne źródła energii (OZE)  Budowa mikroinstalacji w budynkach prywatnych na obszarze danej gminy lub grupy gmin.  Beneficjent - jednostka samorządu terytorialnego.  Odbiorca końcowy-mieszkańcy gminy.  Dofinansowanie - 80% kosztów kwalifikowanych inwestycji.  Termin naboru wniosków: maj 2016 r.

10 Bauer Projekt Polska Sp. z o. o. sp. k. Firma Bauer - producent niemieckich modułów PV z najwyższą na rynku 15 letnią gwarancją na produkt. Firma działa na rynku niemieckim od 1985 roku a na rynku europejskim od 2003 roku, od którego to wiodącą branżą jest fotowoltaika. Oferujemy:  Dostawę urządzeń niezbędnych do budowy mikroinstalacji fotowoltaicznej,  Audyt fotowoltaiczny,  Przygotowanie projektu instalacji PV,  Budowę instalacji oraz serwis techniczny urządzeń,  Pozyskiwanie subwencji oraz finansowania na budowę instalcji PV.

11 Dostarczamy najnowocześniejsze urządzenia

12 Kontakt Dziękuję za uwagę! Paweł Gutowski Bauer Projekt Polska Sp. z o. o. Plac Stary Rynek 5/5, 09-400 Płock p.gutowski@bauer-solarenergie.de Tel.+48 / 24 / 366 99 60


Pobierz ppt "Fotowoltaika inwestycje w oparciu o 80% datacje. Co to jest fotowoltaika? Fotowoltaika jest technologią umożliwiającą produkcję Energii elektrycznej ze."

Podobne prezentacje


Reklamy Google