Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ODLOTOWA STOŁÓWKA czyli jak przetrwać zimę

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ODLOTOWA STOŁÓWKA czyli jak przetrwać zimę"— Zapis prezentacji:

1 ODLOTOWA STOŁÓWKA czyli jak przetrwać zimę
Karmnik wykonał Tata Oli Jest to przykładowy slajd do wzorca: Slajd Tytułowy_01 Jak przygotować zdjęcie: Wkleić wybrane zdjęcie; Zmniejszyć lub zwiększyć według uznania; W zakładce formatowanie wybrać opcję „Zaokrąglony prostokąt”; W „Efekty obrazu” wybrać opcję „bez odbicia”; W „Obramowanie obrazu” wybrać obramowanie białe i o grubości 2.25pkt. ODLOTOWA STOŁÓWKA czyli jak przetrwać zimę Departament Informacji o Środowisku Grudzień 2012

2 WYBIERAMY POWÓD 1. Nasze miasta i siedziby zabierają ptakom miejsce do życia i pokarm. 2. Potrzebujemy pomocy przy zwalczaniu szkodników w ogrodzie. 3. Lubimy obserwować przyrodę, a zimą karmnik to najlepsze miejsce do obserwacji.

3 WYBIERAMY MIEJSCE 1. Osłonięte od wiatru.
2. Uniemożliwiające drapieżnikom (np. kotom) zaczajenie się w pobliżu karmnika. 3. Łatwo dostępne dla nas (musimy uzupełniać karmę, czyścić karmnik).

4 WYBIERAMY KARMNIK Wykonany własnoręcznie lub kupiony w sklepie.
Dopasowany do rozmiarów i gatunku ptaków żyjących w okolicy. Zabezpieczający pokarm przed zamoczeniem i zasypaniem przez śnieg. Łatwy do czyszczenia z resztek pokarmu. Odporny na warunki atmosferyczne, szczególnie opady i niskie temperatury.

5 TWORZYMY MENU Ziarna słonecznika, prosa, konopi, suche kasze – dla wróbli, mazurków, sikorek, dzwońców, trznadli. Suszone lub mrożone owoce jarzębiny i czarnego bzu, rodzynki, kawałki surowego jabłka – dla kwiczołów, kosów, jemiołuszek. Grube kasze, pszenica, pokrojone w drobną kostkę czerstwe, białe pieczywo – dla sierpówek, gołębi, kawek. Surowa słonina – dla sikorek i dzięciołów. Łuskane orzechy - dla dzięciołów i sójek.

6 PAMIĘTAMY O… Czyszczeniu karmnika, by resztki pokarmu nie pleśniały.
Regularnym dokarmianiu aż do wiosny! Zaopatrzeniu się w lornetkę i aparat – obserwacje i fotografowanie ptaków to sztuka i przyjemność.

7 PTAKI DZIĘKUJĄ ZA WSPARCIE
Departament Informacji o Środowisku Grudzień 2012


Pobierz ppt "ODLOTOWA STOŁÓWKA czyli jak przetrwać zimę"

Podobne prezentacje


Reklamy Google