Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ocena efektów funkcjonowania mobilnego miasteczka ruchu drogowego oraz informacja o sieci miasteczek stacjonarnych przedstawiona przez WORD w Rzeszowie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ocena efektów funkcjonowania mobilnego miasteczka ruchu drogowego oraz informacja o sieci miasteczek stacjonarnych przedstawiona przez WORD w Rzeszowie."— Zapis prezentacji:

1 Ocena efektów funkcjonowania mobilnego miasteczka ruchu drogowego oraz informacja o sieci miasteczek stacjonarnych przedstawiona przez WORD w Rzeszowie Jasło, 25-09-2011r.

2 Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie jest w posiadaniu, na podstawie umowy użyczenia mobilnego miasteczka ruchu drogowego. Mobilne miasteczko zostało zakupione ze środków Unii Europejskiej, pochodzących z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, w ramach Projektu: „Kampanie społeczne promujące bezpieczne zachowania wśród uczestników ruchu drogowego”. Przedmiotowy Projekt jest realizowany przez Sekretariat Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

3 Mobilne miasteczko ruchu drogowego to kompleks obiektów przeznaczonych do nauki przepisów ruchu drogowego i praktycznego szkolenia w zakresie ruchu pieszych oraz przede wszystkim do nauki jazdy na rowerze. W skład miasteczka wchodzą: mini znaki drogowe, sygnalizacja świetlna, maty gumowe imitujące asfalt (podłoże, które służy do tworzenia dróg, rond, skrzyżowań),a także rowery. Dodatkowo obok miasteczka można ustawić rowerowy tor przeszkód, który służy do nauki i doskonalenia techniki i umiejętności jazdy na rowerze.

4 Mobilne miasteczko może być wykorzystywane na boiskach szkolnych, placach szkolnych betonowych i asfaltowych. Można przeprowadzać na nim: praktyczną naukę korzystania z dróg przez pieszych naukę jazdy na rowerze praktyczną część egzaminu na kartę rowerową zawody rowerowe oraz turnieje BRD

5 dwunastu W bieżącym roku WORD w Rzeszowie był współorganizatorem dwunastu imprez z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego z wykorzystaniem mobilnego miasteczka. 31.05.2012 r. Quizo – Zabawa dla dzieci z IV, V i VI klas szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, zorganizowana w ramach ogólnopolskiej akcji pod hasłem: „Bezpieczne Wakacje” przez Zarząd Rejonowy PCK w Leżajsku – przeprowadzono, we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Leżajsku, na miasteczku praktyczną naukę zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. 10.06.2012 r. W ramach Pikniku Szkolnego przeprowadzono Konkurs w Zespole Szkół w Zaczerniu z wykorzystaniem elementów mobilnego miasteczka ruchu drogowego (rowerowego toru przeszkód, rowerów, kasków). 17.06.2012 r.W ramach Pikniku Rodzinnego w Zespole Szkół w Łukawcu, zorganizowanego przez Zespół Szkół w Łukawcu oraz Radę Rodziców przeprowadzono konkurs z wykorzystaniem rowerowego toru przeszkód.

6 26.06.2012 r. Na obiektach Specjalnego Ośrodka Szkolno –Wychowawczego w Mrowli odbyło się szkolenie w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. WORD w Rzeszowie w ramach współdziałania w zakresie BRD udostępnił mobilne miasteczko ruchu drogowego wychowankom Ośrodka celem nauki zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. 07.07.2012 r. W ramach projektu pn. „Wsparcie dla lokalnej społeczności” odbył się festyn pn. „Bezpieczne Wakacje” na parkingu przy hipermarkecie TESCO w Rzeszowie. Przedstawiciele WORD w Rzeszowie przeprowadzili konkurs na rowerowym torze przeszkód. 18.07.2012 r. Na obiektach Rzeszowskiego Domu Kultury w Rzeszowie zostało przeprowadzone szkolenie z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego dla dzieci i młodzieży, uczestniczącej w letnim wypoczynku organizowanym przez RDK. Po przedmiotowym szkoleniu odbył się konkurs na Rowerowym Torze Przeszkód. 05.08.2012 r.Na obiektach Domu Ludowego w Będziemyślu odbył się piknik nawiązujący do Patrona Parafii Św. Jacka z pierogami. Organizatorami pikniku pn. „Dzień Pieroga w Będziemyślu” było Stowarzyszenie Kobiet Będziemyśla “Grodzianki” wraz z Radą Sołecką w Będziemyślu. Konkurs miał na celu sprawdzenie umiejętności dzieci w zakresie techniki jazdy na rowerze. W konkursie brały udział dzieci ze Szkoły Podstawowej.

7 11-12. 08.2012 r. Na obiektach Galerii Nowy Świat przy ul. Krakowskiej w Rzeszowie. W ramach Pikniku Motoryzacyjnego przeprowadzono szkolenia z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego dla dzieci i młodzieży. Po szkoleniach odbyły się konkursy na Rowerowym Torze Przeszkód. 25.08.2012 r. W ramach Pikniku rodzinnego pn. „Bezpieczne Wakacje 2012 r. – Bezpieczny Powrót do Szkoły” na lotnisku w Krośnie odbyło się szkolenie w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. WORD w Rzeszowie w ramach współdziałania w zakresie BRD udostępnił mobilne miasteczko ruchu drogowego uczestnikom Pikniku celem nauki zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. WORD w Rzeszowie przeprowadził konkurs na Rowerowym Torze Przeszkód 26.08.2012 r.Piknik rodzinny pn. “Trzeźwe Podkarpacie – rodzinne pożegnanie wakacji”. Inicjatorem Pikniku była Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Jadwigi Królowej. W ramach przedmiotowego Pikniku zostało przeprowadzone szkolenie z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego dla dzieci i młodzieży na parkingu przy Sądzie Rejonowym w Rzeszowie przy ul. Kustronia w Rzeszowie. Po przedmiotowym szkoleniu odbył się konkurs na Rowerowym Torze Przeszkód.

8 02.09.2012 r. W ramach akcji edukacyjnej dla dzieci i młodzieży pn. „Bezpieczne droga do szkoły” na placu przed Muzeum Ziemi Leżajskiej przedstawiciele WORD w Rzeszowie przeprowadzili szkolenie z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. WORD w Rzeszowie w ramach współdziałania w zakresie BRD udostępnił mobilne miasteczko ruchu drogowego uczestnikom akcji celem nauki zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. 21.09.2012 r. W ramach obchodów „Dnia bez samochodu” w Jarosławiu przedstawiciele WORD w Rzeszowie przeprowadzili na Rynku szkolenie z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. WORD w Rzeszowie w ramach współdziałania w zakresie BRD udostępnił mobilne miasteczko ruchu drogowego oraz rowerowy tor przeszkód uczestnikom imprezy celem nauki zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym oraz doskonalenia techniki jazdy na rowerze. W miesiącu wrześniu jest jeszcze zaplanowana akcja z wykorzystaniem mobilnego miasteczka ruchu drogowego w Rzeszowie na Rynku.

9 W okresie pierwszego półrocza 2012 r. zostało oddane do użytku dzieci i młodzieży stacjonarne miasteczko ruchu drogowego przy Zespole Szkół w Zaczerniu. WORD w Rzeszowie wyposażył przedmiotowe miasteczko w mini znaki drogowe oraz dwa rowery wraz z kaskami.

10 Wszystkie chętne dzieci, biorące udział w imprezach z wykorzystaniem mobilnego miasteczka ruchu drogowego mogły sprawdzić swoje umiejętności jazdy na rowerze zgodnie z przepisami ruchu drogowego oraz doskonalić technikę jazdy na rowerze na Rowerowym Torze Przeszkód pod pieczą Policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu, Leżajsku oraz Inspektorów z Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Rzeszowie. W sumie zostało przeszkolonych 880 dzieci.

11 Na stacjonarnym miasteczku ruchu drogowego w Rzeszowie przy ul. Dojazd Staroniwa, w okresie wakacji letnich odbyły się egzaminy na kartę rowerową i motorowerową. Głównym organizatorem i pomysłodawcą przedmiotowej inicjatywy był Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Egzaminy zostały przeprowadzone we współpracy z Zarządem Okręgowym PZMot w Rzeszowie ora Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Rzeszowie. Piętnaście dzieci zdobyło kartę rowerową i dwadzieścia siedem motorowerową.

12 Dziękuję za uwagę. Sekretarz PWR BRD Marek Poręba


Pobierz ppt "Ocena efektów funkcjonowania mobilnego miasteczka ruchu drogowego oraz informacja o sieci miasteczek stacjonarnych przedstawiona przez WORD w Rzeszowie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google