Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wzruszająca opowieść o prawdziwej przyjaźni, wierności, odwadze i miłości. Jest rok 1943. Mieszkańcy spokojnej alpejskiej wioski cierpią pod niemiecką.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wzruszająca opowieść o prawdziwej przyjaźni, wierności, odwadze i miłości. Jest rok 1943. Mieszkańcy spokojnej alpejskiej wioski cierpią pod niemiecką."— Zapis prezentacji:

1

2 Wzruszająca opowieść o prawdziwej przyjaźni, wierności, odwadze i miłości. Jest rok 1943. Mieszkańcy spokojnej alpejskiej wioski cierpią pod niemiecką okupacją. Jakby tego było mało, w okolicy pojawia się groźne zwierzę, które porywa owce z ich stad. Górale organizują polowanie na Bestię. Podczas wędrówki w górach samotny, wychowywany przez dziadka chłopiec spotyka zdziczałego psa. Czy to właśnie on dziesiątkuje stada? Czy opuszczony chłopiec i skrzywdzone zwierzę będą potrafili sobie zaufać? W jaki sposób Bella i Sebastian staną się wojennymi bohaterami? Książka Nicolasa Vaniera to opowieść o pięknie życia w zgodzie z dziką przyrodą i możliwości zachowania człowieczeństwa w okrutnych czasach wojny.

3 Seria książek „Magiczne drzewo” napisana została na podstawie scenariuszy filmów fantastycznych wyprodukowanych w latach 2003-2006. Autorem zarówno książek jak i filmów jest Andrzej Maleszka. Każda z książek opowiada o jakimś przedmiocie wykonanym z magicznego drzewa – wiekowego dębu, który zniszczony został przez burzę. Przedmioty te są obdarzone zdumiewającymi własnościami: sanki zachowują się jak pies, drewniane buty spełniają życzenia, berło daje władzę nad ludźmi. Trafiając w ręce dzieci, stają się pretekstem do opowieści o rodzinie, przyjaźni, dziecięcych problemach.

4 KukiGabiBlubekBudyńTośka FilipMelaniaNikodemZula

5 Kiedy Warszawę paraliżuje straszliwa śnieżyca, główna bohaterka Maja najpierw cieszy się z odwołanych lekcji, potem zaczyna się nudzić. Kiedy tylko pojawia się możliwość wyjazdu z miasta, postanawia spędzić czas z ukochaną ciabcią (cioteczną praprapraprababcią) i jej zgryźliwą siostrą. Po przyjeździe do Szczecina dowiaduje się, że sędziwe krewne zostały magicznie odmłodzone, a odpowiedzialne za to magiczne kwiaty – Zdradliwe Lilie – skradł tajemniczy złodziej. Rezolutna dziewczynka z entuzjazmem rozpoczyna dochodzenie, które ….

6 Młodość to jeden z najtrudniejszych i zarazem najradośniejszych okresów w życiu każdego człowieka. Tyle się wtedy dzieje, a często nie wiemy, ku czemu wszystko zmierza. Jack Canfield, Mark Victor Hansen i Kimberly Kirberger przychodzą z pomocą nastolatkom, publikując opowieści, które pomogą m.in. zrozumieć naturę przyjaźni i miłości. Autorzy nie stronią tez od podejmowania tematów, których często unikają dorośli: śmierci, utraty miłości. Balsam dla duszy nastolatka stanie się twoim dobrym przyjacielem; zrozumie twoje uczucia, rozweseli cię i będzie przy tobie zawsze, gdy znajdziesz się w potrzebie.

7 Trzynastoletni Dawid pod nieobecność rodziców zamieszkuje u ich znajomego, Melchiora Rasmusena, właściciela Antykwariatu pod Błękitnym Lustrem w podupadłej dzielnicy portowej. Pewnego ranka Melchior znika. Pozostawiona przez niego krótka wiadomość pozwala Dawidowi i jego nowej koleżance Larisie podjąć poszukiwania. Stopniowo zaczynają oni odkrywać dziwne okoliczności zaginięcia Melchiora. Wkrótce będą się musieli zmierzyć z niełatwymi pytaniami na temat ludzkiego życia.

8 Thomas Ward, siódmy syn siódmego syna, zostaje oddany do terminu u miejscowego stracharza. Praca jest cieżka, mistrz surowy, tak więc wielu wcześniejszych uczniów nie podołało trudom nauki. Thomas musi się nauczyć przepędzać duchy, poskramiać czarownice i więzic boginy. Kiedy jednak niechcacy uwalnia Mateczkę Malkin, najgorszą wiedźmę w Hrabstwie, zaczyna się koszmar...

9 Kye Keeley, klasowy wesołek, uwielbia wszelkie gry planszowe i słowne, a nade wszystko – gry wideo. Przypadkiem dowiaduje się, że za budowę nowej miejskiej biblioteki odpowiada jego idol, Luigi Lemoncello, najsławniejszy i najbardziej twórczy autor gier na świecie. Kyle jako jedno z dwunastu dzieci wygrywa szansę spędzenia nocy w bibliotece, jako gość pana Lemoncella, zabawiającego zaproszonych zagadkami i grami. Rano okazuje się, że drzwi są zamknięte na klucz, a tajnej drogi ucieczki z biblioteki strzeże wiele ukrytych tropów i zagadek, które trzeba odgadnąć!

10 Znana i lubiana powieść o losach wychowanki z domu sierot, która dzięki hojności jednego z członków komitetu dobroczynnego zostaje wysłana na studia do college'u. Pod jednym warunkiem: ma regularnie pisywać listy do opiekuna, który chce pozostać anonimowy. Czy dzięki listom uda się jej poznać tajemniczego opiekuna?

11 Trzy opowiadania, których akcja rozgrywa się podczas wielkiej śnieżycy, paraliżującej życie w małym miasteczku Gracetown w czasie świąt Bożego Narodzenia. Dla nastoletnich bohaterów jest to powód wielu problemów, nie spodziewają się, że mogą spotkać miłość.

12 Wzruszające, barwne i niepozbawione humoru wspomnienia dzieci z Powstania Warszawskiego. Przeżyli Powstanie Warszawskie, choć nieraz byli w poważnych opałach. Halinka ratowała psy i koty. Kazimierz przekazywał meldunki i roznosił powstańczą prasę. Hipek pełnił służbę w warszawskich kanałach. Mirek uciekł z domu, by walczyć na pierwszej linii. Żydowscy bracia Zalman i Perec przyłączyli się do powstańców po upadku getta i tułaczce po ulicach Warszawy. Dziewięcioletni Jureczek był najmłodszym zaprzysiężonym żołnierzem AK i służył na Mokotowie. Basia ukrywała się w nieludzkich warunkach w warszawskich piwnicach. A łączniczka Jaga, już niemal dorosła, podnosiła wszystkich na duchu w najtrudniejszych chwilach.

13

14 Hazel choruje na raka i mimo cudownej terapii dającej perspektywę kilku lat więcej, wydaje się, że ostatni rozdział jej życia został spisany już podczas stawiania diagnozy. Lecz gdy na spotkaniu grupy wsparcia bohaterka powieści poznaje niezwykłego młodzieńca Augustusa Watersa, następuje nagły zwrot akcji i okazuje się, że jej historia być może zostanie napisana całkowicie na nowo.

15 Seria niefortunnych zdarzeń ciągnie się przez trzynaście tomów i stanowi przytłaczający zbiór nieszczęść, które przytrafiły się sierotom Baudelaire. Fatum spadło na nich pewnego pochmurnego dnia na plaży. Oto pojawił się przed nimi pan Poe, bankier zajmujący się finansami rodziny Baudelaire'ów oznajmiając im o pożarze domu i śmierci rodziców. Oddawani pod opiekę coraz to kolejnych nieznanych im osób, odkryją też pewne sekrety, które łączą wszystkie postacie z ich zmarłymi rodzicami.

16 Bohaterami są: - Wioletka, czternastolatka potrafiąca skonstruować niezwykłe wynalazki; - dwa lata młodszy Klaus, wielki miłośnik książek; - oraz zaledwie dwuletnie Słoneczko, które uwielbia gryźć, a potem odkryje u siebie także talent kucharski. Dzięki sprytowi uda im się pokonać niejedną przeszkodę, zanim pojawią się następne. Czy ich los się wreszcie odwróci?

17 Akcja rozpoczyna się w zwyczajnym wiejskim obejściu: Tatun, Mamuna, Sonek, przewrotny dziadek Lesawik, płaczliwe Chlapy z sąsiedztwa. Jest zwyczajny dzień. Po podwórzu spacerują kury (w tym jedna gadająca), aż tu nagle nadciąga trąba powietrzna, a z nią trzy plonki, Chobołt, a przede wszystkim — buda z psem łańcuchowym. Ten ostatni okazuje się psim Wiłem...

18 Andy i Terry mieszkają w trzynastopiętrowym domku na drzewie. A ten domek jest najfajniejszy na świecie! Znajdziecie tu kręgielnię, oczko wodne pełne rekinów, tajne podziemne laboratorium oraz inteligentny piankomat, który podąża za człowiekiem krok w krok. Naprawdę, życie byłoby piękne, gdyby nie to, że dwaj kumple mają jeden dzień na napisanie nowej książki dla swojego wydawcy, Nochalskiej Księgarni… W dodatku ciągle coś im przeszkadza: latające koty, gigagoryle, milutkie syrenki, potwory morskie udające milutkie syrenki… Domek na drzewie po prostu pęka w szwach od niezapowiedzianych gości!

19 Trylogia o anielsko przystojnym, szaleńczo tajemniczym Anselmo, który przemierza Rzym na rowerze dostarczając dziwne przesyłki oraz nieuchwytnej i zachwycająca jak obłoki na niebie Grecie.

20 Zabawne perypetie szkolne jedenastoletniego chłopca, Tomka Łebskiego. Tomek chodzi do piątej klasy szkoły podstawowej. Lubi rysować, łatwo daje się ponieść wyobraźni i nie może się skupić na lekcjach. Często kłóci się ze swoją starszą siostrą Danką, nie oddaje na czas prac domowych i lubi płatać figle przemądrzałemu koledze z klasy, Markowi.

21 Wszystko zaczyna się od polowania na wójta. Myśliwymi są nastoletni Basia i Jasiek, bronią: prymitywna proca, a nabojem: zaschnięty krowi placek. Czy to wypada celować z procy w osobę publiczną? Tak, jeśli ma się wystarczająco poważne powody.

22 Rafał jest chłopcem z getta w 1942 roku ma prawie 9 lat, kochającego Dziadzia (skrzypka, niegdyś filharmonika, grywającego obecnie na podwórkach i w knajpach, żeby utrzymać siebie i wnuka), o którego dba jak umie, przygotowując posiłki prawie „z niczego” i dzieląc je na korzyść dziadka („większego przecież”). Miłość tak wielka, że każe chłopcu wrócić za mury getta do opustoszałego – jak się okaże – getta, by odwiedzić dziadka (co czytelnikowi pozwoli spojrzeć raz jeszcze na puste i ciche tym razem ulice Dzielnicy; odczuć bestialstwo; zobaczyć doprowadzonych do granic obłędu, ukrywających się w ruinach przerażonych Żydów). Bo „Arka” to książka o miłości, oddaniu i poświęceniu. I przyjaźni.

23 Głównym bohaterem jest Greg Hefley, uczeń szkoły podstawowej. Greg ma starszego i denerwującego brata Rodricka, który cały czas nim pomiata oraz młodszego Mannego, który ma 3 latka i jest straszną skarżypytą. Seria opowiada o życiu Grega w szkole oraz w domu. Poznajemy jego szkolne kłopoty i problemy z nauczycielami. Jedynym przyjacielem Grega jest Rowley, fan figurek dinozaurów. Największym problemem naszego bohatera jest jego starszy brat.

24 Oleńka ma, delikatnie mówiąc, dość trudny charakter. Za nauką i szkołą nie przepada, trudno z nią wytrzymać. Łukasz – wręcz przeciwnie. To spokojny chłopiec – grzeczny, obdarzony wybitną pamięcią i inteligencją. Nic dziwnego, że dwie tak różne osoby zaczynają znajomość od wzajemnej niechęci. Z czasem jednak połączy ich prawdziwe uczucie. Jest tylko jeden problem: oboje są jeszcze dziećmi. Dorośli uważają, że to zdecydowanie i stanowczo za wcześnie na miłość.

25 Jonna nie ma wyjścia. Trafiła do domu dziecka jako mała dziewczynka i mając dziewięć lat, ciągle w nim mieszka. Nie jest „słitaśna” – i dlatego nie znalazła jeszcze rodziców adopcyjnych. Ale sytuacja zmienia się, gdy przed „Czysty kąt” zajeżdża obdrapany, brudny jak nieszczęście samochód, a z niego wysiada najprawdziwsza gorylica. Co robi gorylica w domu dziecka? Ano, chce adoptować dziecko. Proste? Kierowniczka Gerda nie ma nic przeciwko – akurat szykuje się kontrola z gminy, a w jej papierach widać czarno na białym, że ma o jedno dziecko za dużo. Jeśli Jonna odjedzie z gorylicą, kłopot z głowy.

26 Zosia ma dziewięć lat. Razem z młodszą siostrą Manią, mamą i tatą przeprowadza się z Warszawy na Łomianki. Początkowo nie jest z tego zadowolona, ale splot wydarzeń sprawia, że wraz z siostrą zostają pod opieką ciotki Maliny i jej dwóch synków Misia i Kisia. Zaczyna się cała seria zabawnych wydarzeń, które pozwolą dziewczynce pokochać nowy dom przy ulicy Kociej i zawrzeć nowe znajomości.

27 Zupełnie nowe przygody Zezi, nowi przyjaciele i nowy dom. W rodzinie Zezików duża zmiana. Pojawia się trzecie dziecko! Zezia Zezik, już trochę starsza, obserwuje swoimi dziecięcymi oczami dobrze nam znany świat i oczarowuje spostrzeżeniami. Opowieść o ciepłej i dobrej rodzinie – niby zwyczajna, a jednak niezwykle głęboka

28 Przygody jedenastolatki w szkole, którą opanowała magia. W szkole, do której chodzi Ala Betka, nagle zaczynają się dziać dziwne rzeczy: złote rybki spełniają życzenia, a silny wiatr wywiewa nauczycieli na... drzewa. Błyskotliwa i pełna humoru powieść nie unika także trudnych tematów, jak opuszczenie przez rodziców czy niedojrzałość, i tyleż ostro, co zabawnie ukazuje wady dorosłych

29 Głównym bohaterem i jednocześnie narratorem jest Przemek Więcławski, uczeń klasy piątej. Przemek zakłada Klub Poszukiwaczy Przygód. Wstępują do niego jego najlepsi kumple: Bazyl, Muffin i Rodzynek. Wszyscy chodzą do jednej klasy, ale co ważniejsze, są najlepszymi kumplami. Potem dołączają jeszcze dwie dziewczynki: Miśka i Tola Uwielbiają oni spędzać razem czas i wciąż wpadają w tarapaty... Nauczyciele rwą włosy z głowy, rodzice siwieją... ale cóż poradzić, kiedy ma się tysiące pomysłów na minutę i nie można usiedzieć na miejscu.

30 Przygotowała: Ewa Niezgoda


Pobierz ppt "Wzruszająca opowieść o prawdziwej przyjaźni, wierności, odwadze i miłości. Jest rok 1943. Mieszkańcy spokojnej alpejskiej wioski cierpią pod niemiecką."

Podobne prezentacje


Reklamy Google