Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO „Mali konstruktorzy i poligloci”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO „Mali konstruktorzy i poligloci”"— Zapis prezentacji:

1 PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO „Mali konstruktorzy i poligloci”

2 W święta wielkanocne zajączek przynosi dzieciom słodycze. Dziewczyny natomiast przebierają się za wiedźmy czyli „wielkanocne baby”

3 W Niemczech ludzie malują jajka na zielono. Dzieci szukają słodyczy ukrytych w domu i ogrodzie.

4 Na greckich stołach w święta wielkanocnych króluje pieczony baran. W tym europejskim kraju pisanki przybierają kolor czerwony.

5 W Dani panuje piękny zwyczaj wysyłania do osób, których darzy się sympatią rymowanych liścików bez podpisu. Jajka z drewna i plastiku ozdabia się na żółto.

6 Świąteczne stoły we Francji ozdabiają gałązki bukszpanu. Dzieci w domu i ogrodzie szukają słodkości.  Dotyczy przedmiotu: edukacja wczesnoszkolna  Typ szkoły/etap edukacyjny: szkoła podstawowa/edukacja wczesnoszkolna  Opracowany przez: Marta Grabska  Prawa autorskie: Miasto Interaktywne Sp. z o.o.


Pobierz ppt "PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO „Mali konstruktorzy i poligloci”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google