Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bezpieczeństwo i kameralność Serdeczna atmosfera Wyspecjalizowana kadra pedagogiczna, podwyższająca ciągle swoje kwalifikacje Wysoki poziom nauczania.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bezpieczeństwo i kameralność Serdeczna atmosfera Wyspecjalizowana kadra pedagogiczna, podwyższająca ciągle swoje kwalifikacje Wysoki poziom nauczania."— Zapis prezentacji:

1

2 Bezpieczeństwo i kameralność Serdeczna atmosfera Wyspecjalizowana kadra pedagogiczna, podwyższająca ciągle swoje kwalifikacje Wysoki poziom nauczania Sukcesy w konkursach międzyszkolnych Klasa „0” Duży wybór kół zainteresowań Certyfikaty Nowa pracownia komputerowa z dostępem do internetu Centrum multimedialne Organizowanie wycieczek i zielonych szkół oraz imprez środowiskowych Codzienna opieka pielęgniarki Posiłki przygotowywane w kuchni szkolnej Boisko „Orlik 2012” Zimowa sala zabaw Zajęcia na pływalni „Akademia futbolu” – treningi piłkarskie dla najmłodszych

3 Każde dziecko posiada własną szafkę. Klasy podzielone są na część przeznaczoną do nauki i część przeznaczoną do zabawy. W salach znajdują się kąciki tematyczne tj. kącik plastyczny, komputerowy, przyrodniczy, czytelniczy, matematyczny.

4 SKŁADA SIĘ Z DWÓCH POMIESZCZEŃ  w jednym dzieci spędzają czas na zabawie i rozwijaniu swoich zainteresowań  w drugim mogą spokojnie odrobić lekcje z pomocą nauczyciela  w ramach świetlicy dzieci uczestniczą w zajęciach: plastycznych, technicznych, informatycznych, origami, nauki gry w szachy i warcaby, ćwiczeniach w języku angielskim, zajęcia w bibliotece szkolnej, w zajęciach teatralnych i wielu innych. Nasza szkoła zapewnia uczniom pełne posiłki przygotowane w kuchni szkolnej w profesjonalnie i estetycznie wyposażonej stołówce.

5 Szkoła przystąpiła do programu rządowego „Radosna Szkoła”, dzięki któremu powstał zimowy plac zabaw. Celem programu jest zapewnienie najmłodszym uczniom właściwego rozwoju psychofizycznego i warunków do aktywności ruchowej porównywalnej ze standardami wychowania przedszkolnego.

6 W SZKOLE ZNAJDZIECIE RÓWNIEŻ PRACOWNIĘ INFORMATYCZNĄ Z DOSTĘPEM DO INTERNETU CENTRUM MULTIMEDIALNE BIBLIOTEKĘ SZKOLNĄ Z BOGATYM KSIĘGOZBIOREM

7 NASZA SZKOŁA BIERZE UDZIAŁ W LICZNYCH AKCJACH I PROGRAMACH EDUKACYJNYCH TAKICH JAK:  RADOSNA SZKOŁA  KAPITAŁ LUDZKI – „PIERWSZE UCZNIOWSKIE DOŚWIADCZENIA DROGĄ DO WIEDZY”  WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY  WSPIERAJ SPORTOWE MARZENIA DZIECI  SZKOLNA AKADEMIA INNOWACJI  MLEKO DLA SZKÓŁ  OWOCE W SZKOLE

8 Nasza szkoła realizuje projekt "PIERWSZE UCZNIOWSKIE DOŚWIADCZENIA DROGĄ DO WIEDZY", na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Jego głównym celem jest wdrożenie elastycznego modelu edukacji, dostosowanego do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów, z wykorzystaniem nowatorskich metod i treści kształcenia. Projekt, jego cele, założenia i sposób realizacji, opierają się na teorii inteligencji wielorakich.

9 Wiek szkolny jest bardzo ważnym etapem w kształtowaniu prozdrowotnych wyborów dziecka. Budowanie,, świadomości prozdrowotnej’’ poprzez edukacje oznacza nie tylko wzbogacenie wiedzy o zdrowiu, ale i ‘’odpowiedzialności’’ za własne zdrowie. Dobry stan zdrowia warunkuje dobre samopoczucie organizmu oraz umożliwia systematyczne uczęszczanie do szkoły, a także ułatwia zabawę i naukę. W ramach tego projektu prowadzimy akcję „Mleko dla szkół” oraz „Owoce w szkole”. Ideą Programu "Mleko dla Szkół" jest, aby każdy uczeń miał szanse na kartonik świeżego pożywnego mleka w swojej szkole. Celem programu „Owoce w szkole” jest ukształtowanie wśród dzieci nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu owoców i warzyw. Głównym celem szkoły posiadającej certyfikat „Szkoły promującej zdrowie” jest propagowanie zdrowego i bezpiecznego stylu życia dziecka.

10 W ramach certyfikatu „Szkoła bez przemocy” samorząd szkolny organizuje happeningi „Nasza szkoła w dzień i w nocy, zawsze wolna od przemocy”. Projekt ten ma na celu przeciwdziałanie przemocy przez zwiększenie świadomości problemu oraz zmianę postaw wobec niej, integrację uczniów i nauczycieli oraz rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole.

11 Nasza szkoła co roku z ogromnym zapałem włącza się w akcję Jerzego Owsiaka, gdyż nie jesteśmy obojętni na cierpienie innych.

12 ORIGAMI KOŁO TEATRALNE

13 NA ZAJĘCIACH DZIECI POZNAJĄC TAJNIKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO PRZYGOTOWUJĄC PRZEDSTAWIENIA TEATRALNE KOŁO INFORMATYCZNE

14 KOŁO PLASTYCZNE KOŁO KRAJOZNAWCZE Szkoła nawiązała partnerstwo sportowo – edukacyjne z klubem sportowym „WIDZEW”, w celu realizacji projektu szkolenia dzieci i młodzieży w zakresie edukacji i piłki nożnej pod nazwą „AKADEMIA FUTBOLU”.

15

16 SYSTEMATYCZNIE REMONUJEMY NASZĄ SZKOŁĘ NOWE ŁAZIENKI ODŚWIEŻONE KORYTARZE

17 W SKŁAD KOMPLEKSU WCHODZI: BOISKO DO PIŁKI NOŻNEJ ORAZ BOISKO DO KOSZYKÓWKI I SITAKÓWKI

18 DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ HALLOWEEN WALENTYNKI MIKOŁAJKI JASEŁKA BAL KARNAWAŁOWY

19

20 DZIEŃ OTWARTY ANDRZEJKI DZIEŃ DZIECKA ZIELONE SZKOŁY

21 COROCZNIE UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY BIORĄ UDZIAŁ W WIELU KONKURSACH: PRZEDMIOTOWYCH SPORTOWYCH ARTYSTYCZNYCH ZDOBYWAJĄC PUCHARY I DYPLOMY

22 „114 FAJNA SZKOŁA! TU ZABAWA JEST WESOŁA, TU NAUKI ZASMAKUJESZ, DUŻO PIĄTEK UPOLUJESZ Uczeń klasy IV ZAPRASZAMY DO NAS Łódź ul. Milionowa 64 Zapraszamy również na naszą stronę internetową. Tutaj możesz śledzić bieżące działania szkoły.


Pobierz ppt "Bezpieczeństwo i kameralność Serdeczna atmosfera Wyspecjalizowana kadra pedagogiczna, podwyższająca ciągle swoje kwalifikacje Wysoki poziom nauczania."

Podobne prezentacje


Reklamy Google