Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

m.in.: dlatego, że szkoła posiada:  monitoring wewnętrzny w szatni i na korytarzach,  monitoring zewnętrzny na dziedzińcu szkolnym,  imienne identyfikatory.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "m.in.: dlatego, że szkoła posiada:  monitoring wewnętrzny w szatni i na korytarzach,  monitoring zewnętrzny na dziedzińcu szkolnym,  imienne identyfikatory."— Zapis prezentacji:

1

2 m.in.: dlatego, że szkoła posiada:  monitoring wewnętrzny w szatni i na korytarzach,  monitoring zewnętrzny na dziedzińcu szkolnym,  imienne identyfikatory dla uczniów i szafki w szatni,  szkoła jest JEDNOZMIANOWA, co znacznie poprawia bezpieczeństwo naszych uczniów:  lekcje zaczynają się o godz. 8:00  ostatnia lekcja w klasach ogólnych kończy się o godz. 14:25

3 uczymy się inter@ktywnie! aktualnie nasza szkoła posiada 6 stacjonarnych tablic multimedialnych. uczymy się inter@ktywnie! aktualnie nasza szkoła posiada 6 stacjonarnych tablic multimedialnych.

4 Samorząd uczniowski zrzesza wszystkich uczniów. Praca w SU, kampania wyborcza i głosowanie to dla młodzieży świetna lekcja demokracji. Samorząd uczniowski nadzoruje rywalizację klas w konkursie o nagrodę Dyrektora „Klasa na 6”. Samorząd uczniowski jest pomysłodawcą i organizatorem wielu akcji uświetniających życie szkoły. Halloween Dzień Uśmiechu Dzień Czekolady Szkolne Czytanie

5

6

7 Biblioteka szkolna zaspokaja potrzeby czytelnicze uczniów gimnazjum, kształci zdolności wyszukiwania i korzystania z księgozbioru. Jest Centrum Informacji Multimedialnej szkoły.

8 Nowości w ofercie edukacyjnej Gimnazjum nr 6

9  rozszerzony program geografii i j. angielskiego – dodatkowe godziny lekcyjne;  wprowadzenie w klasie pierwszej dwujęzyczności: geografia z elementami historii po angielsku;  zajęcia z kultury krajów anglojęzycznych;  dodatkowe zajęcia przygotowujące do konkursów z geografii i angielskiego;  nauczanie drugiego języka obcego: język niemiecki.

10  rozszerzony program nauczania języka polskiego i informatyki - dodatkowe zajęcia warsztatowe;  uczniowie poznają podstawowe gatunki dziennikarskie - warsztat pracy dziennikarza;  uczą się zasad opracowania tekstów z wykorzystaniem technologii informacyjnej: edycja tekstów, opracowania multimedialne, elementy grafiki komputerowej;  doskonalą komunikację interpersonalnej;  uczą się dwóch języków obcych: angielskiego i niemieckiego.

11 UWAGA! Nowość w Gimnazjum nr 6!

12 W ramach zajęć uczniowie: zdobywają podstawową wiedzę kulinarną połączoną z chemią, fizyką i biologią poprzez: doskonałą zabawę praktyczną, poznanie ciekawych przepisów i trendów w gotowaniu, poznanie różnych technik: pieczenia, gotowania i smażenia, przygotowywanie różnego rodzaju potraw, ciast i deserów, przyswojenie zasad zdrowego żywienia, uczenie się higieny i bezpieczeństwa w kuchni. Zajęcia odbywają się w specjalnie przystosowanym pomieszczeniu wyposażonym w niezbędne sprzęty: lodówka, piekarnik, miksery itp.

13 klasa sportowa chłopców piłka nożna Mistrzostwo Łodzi Szkół Gimnazjalnych, Wicemistrzostwo Wojewódzkiej Ligi im. Michałowicza, III miejsce w Polsce kadry Łodzi z udziałem młodych piłkarzy Dziewczynki: unihokej i hokej na trawie, siatkówka I miejsce w Łodzi w hokeju na trawie dziewcząt II miejsce w Polsce w tenisie stołowym dziewcząt I miejsce - finał łódzki w rozgrywkach w DWA OGNIE

14

15 W szkole prowadzony jest dziennik elektroniczny, dzięki któremu rodzic ma:  możliwość bieżącej kontroli frekwencji dziecka w szkole,  stały dostęp do ocen z możliwością szczegółowej analizy postępów w nauce,  wgląd do planu lekcji i terminarza zajęć szkolnych,  możliwość do szybkiej wymiany informacji pomiędzy szkołą a domem.

16

17 Gimnazjum nr 6 7 marca 2016 godz. 17.00 7 marca 2016 godz. 17.00 Drzwi Otwarte Gimnazjum nr 6 ul. Limanowskiego 124a Drzwi Otwarte Gimnazjum nr 6 ul. Limanowskiego 124a


Pobierz ppt "m.in.: dlatego, że szkoła posiada:  monitoring wewnętrzny w szatni i na korytarzach,  monitoring zewnętrzny na dziedzińcu szkolnym,  imienne identyfikatory."

Podobne prezentacje


Reklamy Google