Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wakacyjna praktyka SCOPE -Węgry. Zapewne większość z Was słysząc hasło „praktyka wakacyjna za granicą”, wyobraża sobie podróż do dalekich, egzotycznych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wakacyjna praktyka SCOPE -Węgry. Zapewne większość z Was słysząc hasło „praktyka wakacyjna za granicą”, wyobraża sobie podróż do dalekich, egzotycznych."— Zapis prezentacji:

1 Wakacyjna praktyka SCOPE -Węgry

2 Zapewne większość z Was słysząc hasło „praktyka wakacyjna za granicą”, wyobraża sobie podróż do dalekich, egzotycznych krajów tj. Hiszpania Brazylia Japonia … i wielu innych…

3 … i ja również tak myślałam. Kierunek – Węgry- był ostatnią pozycją na mojej liście, ALE okazał się być bardzo dobrym wyborem!!! I tak, tegoroczną praktykę wakacyjną odbyłam w Kraju Madziarów, a dokładniej w małym mieście Szeged na południu Węgier

4 DLACZEGO WARTO WYBRAĆ WĘGRY???

5 1. Najważniejsi są LUDZIE!!! Wyjazd na miesięczną praktykę zagraniczną jest najlepszą okazją poznania wielu wspaniałych ludzi z najróżniejszych zakątków świata, jak chociażby: Tajwan, Liban, Finlandia, Brazylia czy Rosja. Dzięki temu, że wszyscy mieszkaliśmy razem w akademiku, mieliśmy szanse dobrze się poznać, nawiązać nowe przyjaźnie, byliśmy jak jedna wielka rodzina!

6 A to właśnie my na jednej z imprez zorganizowanych przez naszych wspaniałych CP

7 2. Szpital Oczywiście równie ważne jest samo odbycie praktyki lekarskiej na danym oddziale. Szpital w Szegedzie nie różnił się bardzo od naszych polskich. Każdy z nas miał przydzielonego lekarza-opiekuna, który się nim zajmował. Ja swoją praktykę odbyłam na oddziale chirurgicznym, gdzie miałam okazję uczestniczyć w różnego rodzaju operacjach.

8 3. Social Program! Dzięki naszym cudownym CP mieliśmy bardzo ciekawie zorganizowany czas wolny. Z bardzo dużą częstością odbywały się huczne imprezy…

9 … poniżej pierwsza z nich. Już na 2 dzień po przyjeździe zorganizowano dla nas przyjęcie powitalne …

10 … to wtedy po raz pierwszy próbowaliśmy Palinki i gulaszu: węgierskich specjałów.

11 Palinka & Gulasz Palinka to tradycyjna węgierska wódka na bazie owoców, dość wysoko% ( nawet do 70 %!) Gulasz (węg. pörkölt,) to węgierskie danie narodowe, które składa się z mięsa, cebuli i papryki. Nazwa pörkölt wywodzi się od dawnego węgierskiego słowa pergelt, co dziś oznacza przypieczony, przyrumieniony.

12 Nie można zapomnieć o tradycyjnym Food&Drinking Party!!! Była to doskonała okazja to skosztowania przysmaków różnych kuchni świata:

13 Imprezy nad rzeką! Szeged jest miastem położonym nad rzeką Cisą. Stwarza to doskonałe miejsce do spotkań. Również my z niego korzystaliśmy: Egészségedre!!! Egészségedre to po węgiersku „ na zdrowie”!!!

14 Poza imprezami mieliśmy okazję korzystać z różnych atrakcji tego wspaniałego miejsca: Siłownia w naszym akademiku Boiska do gry w piłkę nożną, koszykówkę czy siatkówkę Liczne knajpy,puby,kawiarnie Basen+termy Zoo

15 Wycieczki Najważniejszą i najbardziej zapamiętaną z nich była ta ostatnia, do Budapesztu Niezapomniane chwile: siedzimy sobie na moście sącząc zimne piwko, mijają nas przechodni, którzy wydają się nie zwracać na nas uwagi, a my rozkoszujemy się pięknymi widokami.

16 Poniżej zdjęcie Balatonu-największego jeziora w kraju i w Europie Środkowej.

17 4. Polsko-węgierska przyjaźń. „Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki” ( węg. Lengyel, Magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát)

18 5. Pogoda. Miasto w którym miałam przyjemność mieszkać jest położone na samym południu Węgier, tuż przy granicy z Serbią i Rumunią. Takie położenie zapewnia wspaniałą letnią pogodę, temperatury dochodzące do 35 st., wieczne słońca i brak deszczu- czego chcieć więcej?


Pobierz ppt "Wakacyjna praktyka SCOPE -Węgry. Zapewne większość z Was słysząc hasło „praktyka wakacyjna za granicą”, wyobraża sobie podróż do dalekich, egzotycznych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google