Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa nr 17 im. hetmana Stefana Czarnieckiego w Gdańsku pierwszak. pl INFRMACJE DLA UCZNIA I RODZICA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa nr 17 im. hetmana Stefana Czarnieckiego w Gdańsku pierwszak. pl INFRMACJE DLA UCZNIA I RODZICA."— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa nr 17 im. hetmana Stefana Czarnieckiego w Gdańsku pierwszak. pl INFRMACJE DLA UCZNIA I RODZICA

2 DRODZY PIERWSZOKLASIŚCI ! Cieszymy się, że rozpoczniecie naukę w naszej szkole. Dołączycie do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 17 w Gdańsku, zwanej „Hetmanką”. Będziecie mieli swoją Panią, która będzie opiekowała się Waszą klasą. Poznacie nowe koleżanki i nowych kolegów. Zdobędziecie wiele różnych wiadomości i umiejętności. W „Hetmance” znajdziecie życzliwych ludzi, gotowych zawsze służyć radą i pomocą. Mamy nadzieję, że nauka będzie przychodziła Wam z łatwością i sprawiała przyjemność. Życzymy Wam, aby każdy dzień spędzony w szkole był radosny i twórczy. Niech nauka stanie się dla Was niezwykłą przygodą.

3 CO KAŻDY PIERWSZAK POWINIEN WIEDZIEĆ O SZKOLE NR 17? W naszej szkole uczy się ponad 300 uczniów. Wszyscy znają się i lubią. Sale dla uczniów z klas najmłodszych znajdują się na II piętrze. Sala lekcyjna jest jasna i przestronna, każde dziecko siedzi w osobnej ławce. W każdej sali jest w komputer, rzutnik multimedialny, sprzęt audio, głośniki. W szkole są 2 świetlice, sala zabaw, biblioteka, gabinet logopedyczny i gabinet pedagoga. Świetlica szkolna czynna jest codziennie w godz. 6.30 – 17.00. Swoje ubrania będziesz wieszać w szatni; pamiętaj o zmianie obuwia – trzymaj je w worku w szatni. Uczniowie Hetmanki noszą mundurki – to nasz znak rozpoznawczy i wizytówka szkoły. W sali gimnastycznej dzieci ćwiczą i bawią się – musisz mieć wygodny strój sportowy.

4 CO KAŻDY PIERWSZAK POWINIEN WIEDZIEĆ O SZKOLE NR 17? Będziesz miał też zajęcia w sali zabaw, w sali gimnastyki korekcyjnej, czytelni, w pracowni komputerowej, na placu zabaw i nowym boisku. Będziesz uczył się języka angielskiego i informatyki, religii lub etyki. Możesz też uczęszczać na dodatkowe zajęcia logopedii, gimnastki korekcyjnej i na zajęcia wyrównawcze. Swoje pasje rozwiniesz na kółkach zainteresowań. W szkolnej stołówce możesz jeść pyszne i zdrowe obiady z deserem. Życie ucznia jest pracowite, ale jest też czas na zabawę; w każdej klasie znajdziesz zabawki, gry, książki. W czasie przerw możesz odpocząć, pobawić się, zjeść drugie śniadanie. Będziesz brał udział w ciekawych imprezach, konkursach i zabawach. Spotkasz ciekawych ludzi. W SZKOLE MIŁO I CIEKAWIE SPĘDZISZ CZAS

5 CZEGO BĘDZIESZ SIĘ UCZYĆ W KLASIE I (ZGODNIE Z PODSTAWĄ PROGRAMOWĄ): Edukacja polonistyczna: wszystkich liter alfabetu, czytania i rozumienia krótkich tekstów, pisania wyrazów i zdań, co to jest głoska, litera, sylaba, wyraz, zdanie, wypowiadania się i słuchania recytowania wierszyków; Edukacja matematyczna: sprawnego dodawania i odejmowania do 10, liczenia do 20 i zapisywania liczby cyframi, mierzenia długości, ciężar, liczenia pieniędzy, określania czasu na zegarze, nazywania dni tygodnia i miesięcy, korzystania z kalendarza, rozwiązywania prostych zadań tekstowych; Edukacja artystyczna: śpiewania piosenek, muzykowania, słuchania utworów muzycznych, malowania, rysowania, lepienia, wycinania, budowania, tworzenia; Edukacja przyrodnicza: rozpoznawania roślin i zwierząt, obserwowania przyrody, prowadzenia kalendarza pogody, jak chronić przyrodę i zachowywać się ekologicznie; Język obcy, zajęcia komputerowe: rozumienia prostych poleceń w języku obcym, nazywania przedmiotów z najbliższego otoczenia, posługiwania się komputerem; Edukacja ruchowa: wykonywania ćwiczeń gimnastycznych, grania w piłkę, pokonywania tor przeszkód, jak zdrowo się odżywiać i dbać o zdrowie i higienę.

6 CO BĘDZIE MI POTRZEBNE W SZKOLE? Wyprawka pierwszoklasisty: lekki plecak lub tornister, z usztywnionymi plecami i szerokimi szelkami, piórnik, a w nim: ołówki, gumka, temperówka, nożyczki, linijka, kredki, zeszyt w 3 linie (najlepiej z czerwoną liniaturą), 2 zeszyty w kratkę, zeszyt jako dzienniczek do informacji, pastele, plastelina, klej, farby plakatowe i 2 pędzle, wycinanka (zeszyt papierów kolorowych) teczka na prace plastyczne, bloki techniczne małe – kolorowy i biały, bloki techniczne duże – kolorowy i biały, blok rysunkowy kolorowy mały, buty na zmianę na jasnej podeszwie, podpisany worek na buty, strój na w-f (biała koszulka i ciemne spodenki/getry) mundurek „Hetmańczyka”, strój galowy: ciemna spódnica/sukienka/spodnie i biała bluzka/koszula.

7 CO BĘDZIE MI POTRZEBNE W DOMU? Kochani Rodzice! Teraz i ja będę w domu pracować! Chcę być dobrym uczniem. Przygotujmy więc miejsce, gdzie będę mógł się uczyć i odrabiać lekcje: spakujmy część zabawek do pudełek i zróbmy miejsce na książki, zorganizujmy miejsce do odrabiania lekcji: biurko, wygodne krzesło, zadbajmy o właściwe oświetlenie, a na biurku postawmy lampkę, przygotujmy szafkę do przechowywania książek, zeszytów i przyborów szkolnych, na biurku postawmy też pudełko lub pojemnik na podręczne przybory: ołówek, nożyczki, klej, kredki, znajdźmy miejsce na tablicę korkową - powieszę tam plan lekcji, ważne informacje, rysunki i dyplomy.

8 JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SZKOŁY? Mamo! Tato! Proszę, przygotujcie mnie do rozpoczęcia nauki w szkole. Idąc do klasy pierwszej powinienem: Znać: swoje imię i nazwisko, adres, wiek, datę urodzin, numer telefonu do Was, codzienny rozkład zajęć - swój i Wasz, może zawiesimy go w jakimś widocznym miejscu? Rozumieć: po co konkretnie idę do szkoły, po co mam się uczyć, po co czytać, pisać i liczyć, swoje codzienne, konkretne obowiązki, jako ucznia i członka rodziny, wasze wobec mnie oczekiwania; jak mam je spełniać i dlaczego, zasady, według których dajecie mi nagrody i kary. Umieć: samodzielnie się ubrać i rozebrać, zapiąć guziki, a nawet zawiązać sznurowadła, samodzielnie korzystać z toalety, zapakować do tornistra wszystkie potrzebne rzeczy, właściwie trzymać kredkę/ołówek oraz nożyczki, pokazywać, gdzie jest góra - dół, lewo - prawo, za - przed - nad itd. bawić się zgodnie z innymi dziećmi, sprawnie wchodzić i schodzić ze schodów, biegać, skakać, gimnastykować się, robić razem z Wami różne rzeczy w domu, bo to też przyda mi się w szkole.

9 MAMO! TATO! IDĘ DO SZKOŁY! Mamo! Tato! Wkrótce rozpocznę bardzo ważny etap mojego życia. Chcę się uczyć, poznawać świat, zdobywać wiedzę i umiejętności. Pomóżcie mi w tym - to łatwe: ustalmy razem rytm dnia: czas na odrabianie lekcji, ale też na spacer, odpoczynek, zabawę, nauczcie mnie systematyczności i wytrwałości w nauce, wyjaśniajcie mi to, czego nie zrozumiałem, co jest dla mnie trudne, doceniajcie moje wysiłki, a nie tylko efekty pracy, sprawdzajcie, czy wykonałem pracę domową poprawnie, wskażcie błędy do poprawienia, chcę sam pracować na swój szkolny sukces, nie wyręczajcie mnie, ale pomagajcie, pozwólcie mi mieć własne zdanie, podejmować proste decyzje, pytajcie, co było w szkole, co sprawiło mi największą radość, nauczcie mnie korzystania z różnych źródeł wiedzy, czytajcie książki ze mną i czytajcie dla mnie, uczcie mnie dociekliwości, tego, że na każde pytanie trzeba znaleźć odpowiedź, sprawdzajcie razem ze mną - czy wszystko mam w tornistrze, Bardzo Was potrzebuję

10 ZOBACZCIE JAK SIĘ ZMIENIAM! Kochani Rodzice! Czy zauważyliście, że z przedszkolaka staję się uczniem? Jestem gotowy do rozpoczęcia nauki. Popatrzcie na mnie uważnie i zobaczcie jak się zmieniam: jestem prawidłowo rozwinięty fizycznie, muszę dbać o właściwą postawę przy siedzeniu, zwracajcie mi uwagę, gdy siedzę źle, gdy będzie taka potrzeba, zapiszcie mnie na gimnastykę korekcyjną,. rosną mi stałe zęby, pomóżcie mi o nie dbać, jestem bardzo ruchliwy, ale dzięki temu nabieram sprawności ruchowej, zwiększa się pojemność moich płuc, stwórzcie mi warunki do wyładowania nagromadzonej energii, spacerujcie ze mną, biegajcie, grajcie w piłkę, zadbajcie o moje zdrowe, racjonalne odżywianie, słuchajcie mnie uważnie, jeśli źle mówię, zapiszcie mnie na zajęcia logopedyczne, nie martwcie się, gdy piszę lewą ręką; możecie mi dla wygody kupić odpowiednie nożyczki i pióro, zadbajcie o mój właściwy wypoczynek i dobry sen, pomóżcie mi odkrywać siebie, swoje możliwości, zainteresowania i zdolności, Choć prawie jestem pierwszoklasistą, nadal potrzebuję czułości, przytulania, buziaka


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa nr 17 im. hetmana Stefana Czarnieckiego w Gdańsku pierwszak. pl INFRMACJE DLA UCZNIA I RODZICA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google