Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Natalia Budzik, Amelia Jeziorowska, Ola Matelska Natalia Budzik, Amelia Jeziorowska, Ola Matelska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Natalia Budzik, Amelia Jeziorowska, Ola Matelska Natalia Budzik, Amelia Jeziorowska, Ola Matelska."— Zapis prezentacji:

1

2 Natalia Budzik, Amelia Jeziorowska, Ola Matelska Natalia Budzik, Amelia Jeziorowska, Ola Matelska

3 Ż YCIE MAŁP NAJ Ś MIESZNIEJSZE ZDJ Ę CIA MAŁP MY I MAŁPY OD MAŁPY DO CZŁOWIEKA MAŁPY Z FILMÓW I BAJEK PODOBIE Ń STWA MI Ę DZY MAŁPAMI A LUDZMI

4 Matka i dzieci U małp człekokształtnych dzieci rodzą się całkowicie bezradne, potrzebna jest im długa opieka. Okres ten może trwać miesiące, a nawet kilka lat. Nawet jeśli młode będą w stanie zadbać o siebie same, pozostają w bliskim kontakcie z matką. W ciągu kilku lat, w zależności od gatunku, młode naczelne nie tylko znajdują się pod opieką matki, ale także przechodzą u niej kurs nauki życia.

5

6

7 Cechy wspólne ludzi i małp człekokształtnych: chwytne dłonie, 5 - palczasta dłoń i paznokcie, taki sam układ zębów ( w każdej połowie szczęki 2 siekacze, 1 kieł, 2 przedtrzonowce i 3 trzonowce), stadne życie, genomy człowieka i szympansa składają się w co najmniej 95% z takiej samej informacji genetycznej, sekwencje aminokwasowe hemoglobiny ludzkiej i szympansa są identyczne, wzrok skierowany do przodu, białka osocza krwi nie różnią sie prawie wcale, zredukowany, niechwytny ogon (lub jego brak), silny rozwój mózgu. Cechy wspólne ludzi i małp człekokształtnych: chwytne dłonie, 5 - palczasta dłoń i paznokcie, taki sam układ zębów ( w każdej połowie szczęki 2 siekacze, 1 kieł, 2 przedtrzonowce i 3 trzonowce), stadne życie, genomy człowieka i szympansa składają się w co najmniej 95% z takiej samej informacji genetycznej, sekwencje aminokwasowe hemoglobiny ludzkiej i szympansa są identyczne, wzrok skierowany do przodu, białka osocza krwi nie różnią sie prawie wcale, zredukowany, niechwytny ogon (lub jego brak), silny rozwój mózgu.

8 Ciekawski George Małpy w kosmosie Mój kumpel z sali gimnastycznej Kung Fu Panda Pippi Langstrumpf Tarzan Magilla Gorilla Planeta Małp

9 Naukowcy znaleźli kolejne podobieństwa między małpami człekokształtnymi a ludźmi. Z najnowszych badań wynika, że goryle lubią bawić się w berka.

10 Okazało się, że goryle bawią się jak dzieci: jeden osobnik podbiega do drugiego, lekko go trąca, po czym ucieka. Uderzona małpa zaczyna gonić tę, która ją dotknęła. Potem następuje zamiana ról. Naukowcy nie są pewni, czy goryle rozumieją zasady gry w ten sam sposób, co dzieci, ale zachowania są niemal identyczne.

11 national-geographik.pl ulubiency.wp.pl aledycha.pl kanalfilmowy.eu familie.pl pardon.pl polskatimes.pl racjonalistablog.pl afrykańskie-safari.onet.pl itd.

12 DO ZAMAŁPIENIA!!!


Pobierz ppt "Natalia Budzik, Amelia Jeziorowska, Ola Matelska Natalia Budzik, Amelia Jeziorowska, Ola Matelska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google