Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ELEMENTY ZESTAWU KOMPUTEROWEGO. W skład podstawowego zestawu wchodzą następujące części: W skład podstawowego zestawu wchodzą następujące części: Jednostka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ELEMENTY ZESTAWU KOMPUTEROWEGO. W skład podstawowego zestawu wchodzą następujące części: W skład podstawowego zestawu wchodzą następujące części: Jednostka."— Zapis prezentacji:

1 ELEMENTY ZESTAWU KOMPUTEROWEGO

2 W skład podstawowego zestawu wchodzą następujące części: W skład podstawowego zestawu wchodzą następujące części: Jednostka centralna Jednostka centralna Monitor Monitor Klawiatura Klawiatura Mysz Mysz Drukarka Drukarka

3 Zestaw komputerowy monitor klawiatura mysz drukarka Jednostka centralna

4 W obudowie jednostki centralnej znajdują się: W obudowie jednostki centralnej znajdują się: Dysk twardy Dysk twardy Stacja dyskietek Stacja dyskietek Napęd CD-ROM Napęd CD-ROM Znajduje się w niej płyta główna, na niej umieszczone są najważniejsze elementy komputera: Znajduje się w niej płyta główna, na niej umieszczone są najważniejsze elementy komputera: Procesor Procesor Pamięć operacyjna Pamięć operacyjna

5 Monitor Na nim możemy oglądać efekty naszej pracy. Na nim możemy oglądać efekty naszej pracy. Wszystkie teksty, rysunki, zanim je wydrukujesz, ukazywać się będą na monitorze. Wszystkie teksty, rysunki, zanim je wydrukujesz, ukazywać się będą na monitorze. Jest najważniejszym urządzeniem wyjścia. Jest najważniejszym urządzeniem wyjścia.

6 Sam porównaj! Monitor CRT – czyli tradycyjnyMonitor LCD – czyli ciekłokrystaliczny

7 Mysz Umożliwia sterowanie różnymi programami. Umożliwia sterowanie różnymi programami. Przy pomocy myszy uruchamiasz programy, wykonujesz różne czynności. Przy pomocy myszy uruchamiasz programy, wykonujesz różne czynności. Na ekranie monitora widzisz ją najczęściej jako strzałkę. Na ekranie monitora widzisz ją najczęściej jako strzałkę.

8 Klawiatura Przy jej pomocy porozumiewasz się z komputerem, wprowadzasz informacje do pamięci komputera. Przy jej pomocy porozumiewasz się z komputerem, wprowadzasz informacje do pamięci komputera. Mogą to być dowolne znaki: litery, cyfry, różne symbole i napisy. Mogą to być dowolne znaki: litery, cyfry, różne symbole i napisy. Efekt twojej pracy widoczny jest zaraz na monitorze. Efekt twojej pracy widoczny jest zaraz na monitorze. To podstawowe urządzenie wejścia. To podstawowe urządzenie wejścia.

9 Drukarka Przenosi teksty i rysunki z ekranu na kartkę papieru. Przenosi teksty i rysunki z ekranu na kartkę papieru. Mogą być drukarki: Mogą być drukarki: kolorowe i czarno- białe kolorowe i czarno- białe Atramentowe, laserowe, igłowe. Atramentowe, laserowe, igłowe. To urządzenie wyjścia. To urządzenie wyjścia.

10 Inne elementy zestawu W zestawie komputerowym mogą występować inne urządzenia zewnętrzne /peryferyjne/np. W zestawie komputerowym mogą występować inne urządzenia zewnętrzne /peryferyjne/np. Skaner Skaner Ploter Ploter Modem Modem Słuchawki Słuchawki Mikrofon Mikrofon Głośniki Głośniki Ploter – drukuje duże projekty, np. mapy, rysunki architektoniczne.

11 Urządzenia wejścia i wyjścia Urządzenia zewnętrzne dzielimy na 2 grupy: Urządzenia zewnętrzne dzielimy na 2 grupy: Wejściowe – za pomocą których dostarczamy komputerowi różne informacje. Wejściowe – za pomocą których dostarczamy komputerowi różne informacje. Klawiatura Klawiatura Mysz Mysz Nośniki danych np. płyta CD-ROM, dyskietka Nośniki danych np. płyta CD-ROM, dyskietka Wyjściowe – przez które komputer przekazuje nam efekty naszej pracy. Wyjściowe – przez które komputer przekazuje nam efekty naszej pracy. Monitor Monitor Drukarka Drukarka Niektóre urządzenia są jednocześnie wejścia i wyjścia: Niektóre urządzenia są jednocześnie wejścia i wyjścia: Karta sieciowa Karta sieciowa Modem Modem Dysk twardy Dysk twardy

12 Pamięć komputera W tym miejscu komputer przechowuje wszystkie informacje potrzebne do jego działania. W tym miejscu komputer przechowuje wszystkie informacje potrzebne do jego działania. Ze względu na sposób zapamiętywania informacji przez komputer wyróżniamy: Ze względu na sposób zapamiętywania informacji przez komputer wyróżniamy: Pamięć wewnętrzną – jej podstawowym typem jest pamięć operacyjna, informacje w niej są przechowywane tylko wtedy gdy komputer jest włączony. Pamięć wewnętrzną – jej podstawowym typem jest pamięć operacyjna, informacje w niej są przechowywane tylko wtedy gdy komputer jest włączony. Pamięć zewnętrzną – to dysk twardy, dyskietka, płyta CD. Pamięć zewnętrzną – to dysk twardy, dyskietka, płyta CD.

13 Dysk twardy Twardy dysk jest najważniejszym urządzeniem pamięci zewnętrznej. Służy do zapisywania i odczytywania przetworzonych przez komputer informacji.

14 Dyskietka Ma pojemność 1,44 MB Pozwala na wymianę informacji między komputerami

15 Płyta CD Możesz na niej zapisać muzykę, zdjęcia, film Rodzaje płyt CD- ROM, CD-R, CD-RW Pojemność płyty CD to 650 MB danych lub 74 min muzyki


Pobierz ppt "ELEMENTY ZESTAWU KOMPUTEROWEGO. W skład podstawowego zestawu wchodzą następujące części: W skład podstawowego zestawu wchodzą następujące części: Jednostka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google