Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ORIGAMI Autor: Justyna Loryś. Origami jest to chińska sztuka składania papieru, uznawana za tradycyjną sztukę japońską, ponieważ tam właśnie zaczęła się.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ORIGAMI Autor: Justyna Loryś. Origami jest to chińska sztuka składania papieru, uznawana za tradycyjną sztukę japońską, ponieważ tam właśnie zaczęła się."— Zapis prezentacji:

1 ORIGAMI Autor: Justyna Loryś

2 Origami jest to chińska sztuka składania papieru, uznawana za tradycyjną sztukę japońską, ponieważ tam właśnie zaczęła się rozwijać. Podstawowe zasady origami ostatecznie ustalono dopiero w XX w.

3 Podstawy origami Sztuka ta polega na stworzeniu figury z kwadratowej kartki papieru bez użycia nożyczek i kleju. Ponadto nie można również tej kartki w jakkolwiek sposób ozdabiać.

4 ABC ORIGAMI Aby tworzyć origami na podstawie schematu, najpierw musimy się nauczyć paru zasad, dzięki którym zrobienie własnego modelu będzie o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze.

5 OZNACZENIE I Oznacza ono, że kartkę papieru mamy zgiąć wzdłuż wyznaczonej linii i pozostawić w takim stanie.

6 OZNACZENIE II To oznaczenie nakazuje nam najpierw odwrócić kartkę do góry nogami, następnie „brzuszkiem” do dołu

7 OZNACZENIE III W tym przypadku długa strzałka informuje nas że górna część kartki powinna być zgięta do tyłu.

8 Po szybkim kursie origami czas na stworzenie swojego pierwszego tulipana Krok I Będzie potrzebny spory kwadrat z ładnego kolorowego papieru. Złóż go pa pół, aby powstał trójkąt. Rozłóż i zegnij go po przekątnej, również w trójkąt. Ponownie rozłóż. Następnie złóż kwadrat w prostokąt w obie strony.

9 Krok II Złap kwadrat w środku zagięć jak pokazano na zdjęciu i złóż go zgodnie z instrukcją fotograficzną w trójkąt.

10 Krok III Teraz zagnij pod spód prawą zakładkę, zgodnie z tym co widzisz na zdjęciu. Powtórz to samo z lewej strony. Następnie odwróć element na drugą stronę i zrób to samo.

11 Krok IV Odegnij zakładki powstałego diamentu i załóż je na siebie, jak widać na fotografiach. Najpierw mniejsze, następnie większe.

12 Krok V Jak już wszystko zagniesz zobaczysz mały otwór w podstawie trójkąta. Dmuchnij w niego powietrze. Twoim oczom ukaże się tulipan. Odegnij tylko jego zewnętrzne płatki.

13 Zalety origami Dzięki sztuce origami ludzie rozwijają swoją wyobraźnię przestrzenną, zdolności manualne a przede wszystkim potrafi skupić się na jednej rzeczy, dzięki czemu się uspokaja.

14 prace origami

15

16

17 BIBLIOGRAFIA Strona Strona Więcej prac origami można zobaczyć na stronie Zespołu Szkół Numer 2 w Nisku

18 Koniec


Pobierz ppt "ORIGAMI Autor: Justyna Loryś. Origami jest to chińska sztuka składania papieru, uznawana za tradycyjną sztukę japońską, ponieważ tam właśnie zaczęła się."

Podobne prezentacje


Reklamy Google