Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Narzędzia Web 2.0 170 sprawdzonych i przydatnych narzędzi internetowych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Narzędzia Web 2.0 170 sprawdzonych i przydatnych narzędzi internetowych."— Zapis prezentacji:

1 Narzędzia Web 2.0 170 sprawdzonych i przydatnych narzędzi internetowych

2 1.Narzędzia do tworzenia pokazów zdjęć i filmówNarzędzia do tworzenia pokazów zdjęć i filmów 2.Prezentacje multimedialne onlinePrezentacje multimedialne online 3.Rysowanie i edycja grafikiRysowanie i edycja grafiki 4.Dokumenty online, e-bookiDokumenty online, e-booki 5.Komiksy, napisy na zdjęciachKomiksy, napisy na zdjęciach 6.Plakaty, infografikiPlakaty, infografiki 7.Porządkowanie zasobówPorządkowanie zasobów 8.Quizy – krzyżówki – testy - gry i zabawyQuizy – krzyżówki – testy - gry i zabawy 9.Animacje i awataryAnimacje i awatary 10.Narzędzia audioNarzędzia audio 11.Blogi – Portfolio – WikiBlogi – Portfolio – Wiki Kategorie narzędzi

3 Narzędzia do tworzenia pokazów zdjęć i filmów Powrót do spisu kategorii

4 Animoto Animoto zmienia zdjęcia i filmy wideo w profesjonalne pokazy slajdów i wideo w kilka minut. Możemy połączyć nasze zdjęcia z muzyką, tworząc w ten sposób bardzo ciekawie wyglądającą prezentację.

5 Comslider Piękny pokaz slajdów online. Fantazyjne efekty przejścia i pokazu. Wiele niestandardowych motywów. Wystarczy przesłać swoje zdjęcia, wybrać szablon i wkleić kod źródłowy na stronę.

6 Dermandar Łatwe tworzenie i udostępnianie pięknych panoram. Rezultat można osadzić na swoim blogu. Wystarczy kilka zdjęć, program Dermandar i panorama gotowa.

7 Imgur Imgur służy do udostępniania zdjęć. Jest prostym narzędziem, umożliwiającym użytkownikom wysyłanie i umieszczanie zdjęć w trybie online. Gotową galerię możemy osadzić na blogu.

8 Kizoa Dzięki programowi możemy tworzyć atrakcyjne pokazy zdjęć, plakaty i kolaże wzbogacone dodatkowymi efektami, animacjami, muzyką i tekstem. Gotowe prace można osadzać na stronach internetowych lub umieszczać w serwisach społecznościowych.

9 Locr Program umożliwia tworzenie galerii zdjęć ze wskazaniem ich lokalizacji na mapie. Informacje geograficzne możemy dodawać zarówno na podstawie wskazania zdjęcia na mapie, jak i poprzez synchronizację ze ścieżką GPS.

10 Loupe Loupe to serwis, układający dowolne kolekcje zdjęć we wzory. Zdjęcia same tworzą wybrane obrazy, ale każdy można poprawić w trybie edycji, usuwając dowolne zdjęcie czy przeciągając je w inne miejsce.

11 Magisto Magisto to prosta w obsłudze, intuicyjna aplikacja do tworzenia filmu. Wystarczy wskazać filmy lub zdjęcia z naszego komputera lub telefonu, wybrać do nich styl przyszłego filmu oraz podkład muzyczny z biblioteki dźwięków proponowanych przez program i dodać tytuł, a Magisto automatycznie utworzy film.

12 Mixbook Mixbook to łatwy i przyjemny sposób tworzenia efektownych foto książek, kart i kalendarzy w sieci. Stwórz wspaniałe profesjonalne projekty elektronicznych książek o szkole, rodzinie, wakacjach i wiele więcej!

13 Photobucket Photobucket oferuje możliwość udostępniania i tworzenia pokazów zdjęć. Po założeniu konta i zalogowaniu tworzymy albumy zdjęć, które możemy osadzać na stronie internetowej lub blogu w postaci pokazu slajdów.

14 PhotoSnack PhotoSnack to kolejny serwis do tworzenia pokazów fotografii. Oferuje 250 MB na zdjęcia. Gotowe pokazy możemy umieszczać na stronach i blogach. PhotoSnack umożliwia tworzenie eleganckich pokazów slajdów flash z muzyką.

15 PhotoPeach PhotoPeach to darmowe narzędzie Web 2.0, za pomocą którego istnieje możliwość utworzenia wizualnej prezentacji w kilka sekund. Pozwala również na dodanie podkładu muzycznego, podpisów i komentarzy.

16 PictureTrail PictureTrail umożliwia udostępnianie zdjęć, tworzenie ciekawych pokazów slajdów, ale na jednym darmowym koncie można umieścić 36 zdjęć. Do albumu można dodać muzykę.

17 ProShow Web Tworzenie pięknych pokazów slajdów. Łączenie zdjęć, filmów i muzyki do tworzenia niesamowitych pokazów slajdów. Darmowy do 15 zdjęć.

18 PowTon PowToon umożliwia tworzenie prezentacji w formie animowanych filmów przypominających kreskówki. Jest to prosty kreator, z którym każdy poradzi sobie bez większego problemu doskonale się przy tym bawiąc.

19 Sharalike Proste narzędzie do tworzenia pokazów slajdów z podkładem muzycznym. Wystarczy zaimportować kilka zdjęć z komputera lub iPada do programu, przeciągając, ustawić je w dowolnej kolejności, a następnie dodać trochę muzyki.

20 Slide.ly Slide.ly to szybki i łatwy sposób na utworzenie filmu z użyciem swoich ulubionych zdjęć i muzyki, a następnie podzielenie się nimi ze znajomymi na wszystkich popularnych serwisach społecznościowych.

21 Slideful Slideful jest prostym programem do tworzenia pokazów zdjęć i umieszczania ich na stronach internetowych. Przesyłamy swoje zdjęcia, w kolejnych etapach dostosowujemy pokaz do naszych potrzeb i pobieramy kod Embed.

22 Stupeflix Stupeflix to internetowy serwis, który pomaga tworzyć wyjątkowe filmy. Wybierz jeden z pięknych motywów do tworzenia filmu. Dodaj zdjęcia i pliki wideo z komputera lub bezpośrednio z Facebook, Flickr, Picasa i albumów fotograficznych.

23 TripWow TripWow to bezpłatna aplikacja, która pozwala nam zaprezentować swoje zdjęcia z podróży, wakacji, wycieczki ze wskazaniem miejsc na mapie. Prezentacja może być wzbogacona muzyką.

24 VoiceThread VoiceThread to multimedialny pokaz slajdów: obrazów, dokumentów i nagrań wideo. Pozwala w trakcie pokazu komentować slajdy na 5 sposobów - za pomocą głosu (z mikrofonu lub telefonu), tekstu, pliku audio lub wideo (poprzez kamerę internetową).

25 WeVideo Tworzenie filmów online. Narzędzie pozwala na zmontowanie filmu również ze zdjęć. Wystarczy ściągnąć z komputera własne pliki, następnie przeciągnąć je na oś filmu. Wszystkie elementy można edytować, przycinać, dodać tekst lub dźwięk. Bezpłatna wersja pozwala na stworzenie maksymalnie 5-minut wideo miesięcznie.

26 YouTube YouTube – znany wszystkim serwis internetowy, który umożliwia bezpłatne umieszczanie i oglądanie filmów.

27 Zentation Zentation łączy wideo i slajdy prezentacji multimedialnych, dzięki czemu otrzymujemy prezentacje z komentarzem na żywo. Możemy je wykorzystać podczas wideokonferencji, szkoleń i e-learningu.

28 Prezentacje multimedialne online Powrót do spisu kategorii

29 authorSTREAM AuthorSTREAM jest platformą udostępniania i wymiany prezentacji multimedialnych w Internecie. Można je umieszczać i przeglądać bezpośrednio na blogach i stronach internetowych. Prezentacje zachowują animacje, audio i wideo..

30 Emaze Emaze to ciekawe, proste w obsłudze narzędzie do tworzenia prezentacji 3D. Oferuje sporo pięknych motywów, podzielonych na kategorie oraz ciekawe efekty animacyjne i wiele elementów (czcionki, kształty), którymi można wzbogacać swoje prace.

31 Google Slides Dzięki Prezentacjom Google można tworzyć i edytować pliki oraz pracować nad nimi z innymi osobami z dowolnego miejsca. Można skorzystać z różnorodnych motywów, tysięcy czcionek, funkcji dodawania filmów, animacji i wielu innych. Wszystkie zmiany są zapisywane automatycznie w miarę ich wprowadzania.

32 Haiku Deck Haiku Deck to prosty program przeznaczony do tworzenia prezentacji multimedialnych. Bardzo przyjazna obsługa i łatwość dzielenia się wykonanymi prezentacjami to duże zalety aplikacji.

33 PowerShow PowerShow.com umożliwia przeglądanie i udostępnianie prezentacji PowerPoint w Internecie w komplecie z: audio, wideo, muzyką, animacjami, efektami przejścia, hiperłączami.

34 Prezi Prezi jest nowoczesnym edytorem atrakcyjnych prezentacji multimedialnych online. Prezi wykorzystuje efekt zoom, który umożliwia użytkownikom powiększanie i pomniejszanie ich prezentacji oraz wyświetlanie i poruszanie się pomiędzy poszczególnymi jego elementami po osiach w przestrzeni umownie oznaczanej jako 2.5D.

35 SlideBoom Udostępnianie prezentacji z poziomu witryny w każdym miejscu. SlideBoom odtwarza animacje zastosowane w prezentacji.

36 SlideServe Udostępnianie prezentacji online. SlideServe jest kolejnym sposobem na przesyłanie i udostępnianie prezentacji online. Można je osadzać lub wysyłać do serwisów społecznościowych, blogów i przyjaciół.

37 SlideShare SlideShare jest największą na świecie społecznością udostępniania prezentacji. Umieszczamy tam swoje prezentacje i udostępniamy bezpośrednio na blogach, Twitterze, Facebooku czy LinkedIn.

38 SlideSnack SlideSnack to zestaw narzędzi do udostępniania i tworzenia online prezentacji. Program konwertuje fotografie i pliki PDF do prezentacji Flash z możliwością umieszczenia na stronie lub blogu. SlideSnack umożliwia zapisywanie komentarzy głosowych.

39 Slides W programie Slides tworzymy slajdy w kreatorze aplikacji, bez konieczności zapisywania w komputerze. Gotową prezentację można osadzić na naszej stronie lub blogu za pomocą kodu źródłowego.

40 Vcasmo Vcasmo – prezentacje bezpośrednio na stronie internetowej lub blogu. Serwis umożliwia także jednoczesne pokazywanie video i prezentacji multimedialnej

41 Visme Visme - bezpłatny program online (wymaga rejestracji), w którym można stworzyć interaktywną prezentację i inne treści wizualne (banner, infografikę). Przy tworzeniu prezentacji do dyspozycji jest wiele narzędzi, które dodatkowo można wzbogacić animacją.

42 Rysowanie i edycja grafiki Powrót do spisu kategorii

43 ArtPad Z programem ArtPad możesz być artystą malarzem i tworzyć wyjątkowe działa sztuki. Kliknij w dowolnym miejscu, aby rozpocząć dzieło.

44 ABCya Program ABCya jest prostym narzędziem do rysowania. Swój rysunek można uzupełnić obrazkami, pieczątkami, balonami lub różnymi kształtami.

45 BeFunky BeFunky umożliwia modyfikowanie zdjęć różnymi filtrami graficznymi. Po wybraniu odpowiedniego filtra i po załadowanie zdjęcia szybko uzyskujemy zabawny efekt.

46 Blingee Dodaj migające elementy i komentarze do własnych zdjęć, a następnie podziel się swoimi animowanymi kompozycjami ze znajomymi!

47 BlogGif Program do edycji grafiki. Posiada wiele przydatnych funkcji, m.inn umożliwia zmianę rozmiarów zdjęć, tworzenie plików typu GIF, dodawanie animowanego tekstu, dodawanie kilku efektów równocześnie.

48 Closr.it Closr.it to narzędzie online, w którym można umieścić zdjęcia, a potem dokonywać ich wielokrotnych przybliżeń. Dzięki temu można osiągnąć zadziwiające efekty. Świetnie nadaje się do prezentowania i omawiania skomplikowanych diagramów i wykresów.

49 Deefunia Kolejny program z którym można uzyskać ciekawe kompozycje. Znajdziecie wiele kategorii tematycznych z mnóstwem różnych efektów. Można też umieścić zdjęcie w atrakcyjnej ramce.

50 Dreamies Prosty program do edycji grafiki. Korzystając z niego możemy stworzyć kolaż z własnych zdjęć, wykonać kartkę okolicznościową, migający napis lub zmienić zdjęcie w wyjątkową kompozycję.

51 EasyMoza EasyMoza jest internetowym programem za pomocą którego można łatwo stworzyć własną mozaikę zdjęć. Jeśli spodoba Ci się wynik, możesz zapisać mozaikę w swoim komputerze lub ją wydrukować

52 FotoJet FotoJet to prosty i przyjazny program do tworzenia eleganckich kolaży, plakatów i kartek okolicznościowych. Bez rejestrowania i logowania.

53 FotoFlexer FotoFlexer to zaawansowany edytor zdjęć cyfrowych on- line. Z jego pomocą bardzo łatwo zmienimy rozmiar zdjęcia, nałożymy na nie tekst, obrazki i animacje.

54 Fotor Fotor to darmowe, ciekawe narzędzie przeznaczone do szybkiej obróbki zdjęć. Aplikacja oferuje narzędzia i filtry pozwalające uzyskać ciekawe efekty fotograficzne, umożliwia tworzenie kolaży, dodawanie ramek oraz różnych gadżetów i ozdobników.

55 Fun Photo Box Śmieszne efekty fotograficzne. Darmowe oprogramowanie do edycji zdjęć i tworzenia własnych zabawnych fotomontaży. Edytuj zdjęcia online i baw się dobrze!

56 ImageBot Edytor graficzny online. Umożliwia tworzenie ciekawych kompozycji graficznych, banerów i reklam. Oferuje pracę na warstwach, kilka filtrów, dodawanie symboli, tekstu i obrazków z bogatej bazy obejmującej różne dziedziny tematyczne.

57 ImageChef Program umożliwia tworzenie niestandardowych obrazów poprzez łączenie tekstu, symboli i zdjęć za pomocą różnych szablonów internetowych.

58 iPiccy iPiccy sprawia, że ​​możemy stworzyć unikalne zdjęcia wykorzystując łatwe w użyciu narzędzia fotograficzne: zastosować piękne efekty, dodać tekst, a nawet własnoręcznie udekorować! Rejestracja nie jest wymagana.

59 jpgFUN Na tej stronie można zrobić wiele ciekawych i zabawnych obrazków ze swoich zdjęć. Dostępne efekty wizualne są bardzo różne, każdy może znaleźć coś dla siebie.

60 LoonaPix Można stworzyć zabawne kompozycje, umieścić zdjęcie w nietypowej ramce, ozdobić, zniekształcić, tworzyć kalendarze.

61 Lunapic Lunapic to dobry edytor zdjęć online. Możesz przesłać zdjęcie lub film wideo albo edytować bieżący obraz. Do wykorzystania jest ponad 200 animacji!

62 Online Image Editor Prosty edytor zdjęć online umożliwia wygodną edycję zdjęć i oferuje sporo możliwości: można zmienić rozmiar lub przyciąć swoje zdjęcia, dodać tekst, dymki, ramki, przekształcać, wyostrzać, tworzyć swoje własne animacje.

63 Pageplugins Generator, dzięki któremu można stworzyć różnorodne kolorowe, animowane gadżety na blogi i strony internetowe.

64 Pato Jeden z wielu programów, dzięki którym można uzyskać ciekawe kompozycje z własnych fotografii. Aplikacja posiada polską wersję językową. Proces tworzenia kompozycji jest bardzo prosty.

65 Phixr Oprócz funkcji zmiany rozmiaru, kadrowania, obrotu i odwracania, program oferuje korekcję jasności, kontrastu, barwy i nasycenia, redukcję efektu czerwonych oczu, wyostrzanie i rozmywanie zdjęć, zaokrąglania rogów oraz wypełnianie obszarów i dodawanie ramek, dymków, klipartów i tekstów.

66 Pho.to Pho.to oferuje ciekawe narzędzia do obróbki zdjęć: można je powiększać, retuszować, dodawać piękne ramki i niezwykłe efekty. Za pomocą jednego kliknięcia możesz stworzyć wyjątkowe dzieła artystyczne.

67 Photo Collage Tworzenie ciekawych kolaży z różnych fotografii i obrazków. Wystarczy przesłać swoje zdjęcia, wybrać szablon, stworzyć kolaż i zapisać na swoim dysku.

68 Photo Frame Show Zaskakujące i zabawne ramki do wstawiania zdjęć. Bardzo prosty edytor.

69 PhotoFaceFun Korzystając z programu można: uzyskać ciekawe efekty fotograficzne, umieścić zdjęcie w ciekawej ramce, skorzystać z wielu filtrów, kadrować, ozdabiać, przerabiać zdjęcie, przycinać, tworzyć banery i awatary ze swoim zdjęciem.

70 PhotoFunia PhotoFunia jest internetowym narzędziem do edycji zdjęć. Można przesłać dowolne zdjęcie i po prostu czekać na efekt. A jest z czego wybierać. Można umieścić swoją twarz na billboardzie, znaczku lub zabawnej ramce. PhotoFunia oferuje ponad 150 scen do zabawy.

71 Photo-notes Photo-notes.com to świetny sposób na dzielenie się swoimi zdjęciami! Bezpłatna usługa generowania notatek na zdjęciach polaroidowych.

72 Photofunny Photofunny to darmowy edytor zdjęć. Można z nim robić fotomontaże, animowane gify, retusz zdjęć, dodawać naklejki, ramki, umieszczać zdjęcia w otworach, tworzyć kartki urodzinowe i świąteczne i wiele więcej.

73 Photovisi Photovisi to program do tworzenia kolaży. Wybierz jeden z wielu szablonów, dodaj swoje zdjęcia, a następnie dostosuj, przeciągając dowolnie fotografie i elementy graficzne.

74 Picfuul Picfull to ciekawa usługa, która sprawia, że ​​można bardzo łatwo dostosować i przekształcać zdjęcia tworząc całkiem nowe obrazy, a następnie dzielić się nim z przyjaciółmi.

75 Picture2Life Picture2Life umożliwia animowanie, tworzenie niestandardowych kolaży i udostępnianie zdjęć.

76 Pictures4fun Pictures4fun zapewnia oryginalne efekty zdjęciowe. Wystarczy wybrać dowolny efekt i wgrać własne zdjęcie. Gotową kompozycję można pobrać na dysk lub wykorzystać jako avatar. Można także stworzyć niepowtarzalną kartkę świąteczną lub okolicznościową i wysłać ją znajomym

77 Pixiz Pixiz służy do edycji zdjęć. Można przesłać zdjęcie i je retuszować, modyfikować za pomocą wielu efektów i wstawiać do różnych szablonów, gdzie stanie się częścią oryginalnego obrazu.

78 PiZap PiZap umożliwia dodawanie zabawnych efektów, własnego tekstu, tworzenie kolażu. Zawiera setki oryginalnych kolorowych naklejek do ozdabiania zdjęć i wiele innych ciekawych funkcji.

79 Rameczki To strona, dzięki której upiększysz swoje zdjęcia. Wystarczy wybrać jedną z kilkuset ramek dostępnych w serwisie oraz wgrać swoje zdjęcie. Aplikacja automatycznie wstawi Twoją fotkę do wybranej ramki.

80 Ribbet Ribbet pozwala modyfikować i ozdabiać zdjęcia oraz daje narzędzia do łączenia ich w jeden, piękny kolaż. Mamy mnóstwo efektów specjalnych.

81 Rollip Prosty program zmieniający zdjęcia w zupełnie nowe dzieła. Mnóstwo możliwości. Wystarczy wybrać efekt, wgrać zdjęcie z komputera, chwilę poczekać i gotowe.

82 Sumo Paint Sumo Paint jest niezwykle funkcjonalnym edytorem grafiki, umożliwiającym tworzenie własnych obrazów oraz modyfikację zdjęć przy wykorzystaniu wielu zaawansowanych narzędzi edycyjnych ułatwiających rysowanie i malowanie.

83 Tuxpi Edycja zdjęć, tworzenie ciekawych efektów fotograficznych. Zmiana kolorów, tworzenie fotomontażu i dodawanie tekstu do zdjęcia. Obracanie i zmiana rozmiaru zdjęć, dodawanie ramek.

84 Vip TALISMAN Piękne, eleganckie, zabawne i niezwykłe ramki do wstawiania zdjęć. Ramki pogrupowane są tematycznie.

85 Dokumenty, e-booki Powrót do spisu kategorii

86 Bookemon Bookemon jest programem do tworzenia elektronicznych książeczek i broszur. Można rozpocząć od pustego szablonu i samodzielnie stworzyć swoją publikację, można skorzystać z gotowych szablonów lub załadować już utworzony dokument.

87 Calameo Po założeniu konta możemy przesyłać na nie dokumenty w różnych formatach. Zostają one przekonwertowane do formatu Flash i można je udostępniać z poziomu strony internetowej lub bloga.

88 Festisite Generowanie układu tekstu w formie banera, labiryntu, spirali, walentynki, fali.

89 FlipSnack Program do tworzenia e-książeczek z przewracanymi kartkami. Darmowa wersja pozwala na utworzenie 15 kartkowej książki. Dokument w formie PDF przesyłamy do FlipSnack, decydujemy o wyglądzie książki i pozwalamy, aby program wykonał resztę.

90 Google drive Tworzenie i udostępnianie swoich prac, dostęp do dokumentów z dowolnego miejsca. Zarządzanie dokumentami, prezentacjami, ankietami i innymi aplikacjami.

91 Issuu Issuu jest miejscem, w którym można gromadzić, udostępniać i publikować dokumenty w formie książeczki lub pionowej taśmy. Można przesłać prezentacje lub dokumenty PDF.

92 Joomag Joomag umożliwia tworzenie multimedialnych publikacji. Książeczkę lub broszurę można tworzyć od podstaw, można skorzystać z dostępnego szablonu lub przesłać plik pdf.

93 LucidPress LucidPress to ciekawy program do składu cyfrowych publikacji: książeczek, gazetek, biuletynów, ulotek, broszur, plakatów, albumów zdjęć i wielu innych.

94 Scribd Scribd - strona, na której każdy może udostępnić swoje dokumenty. Po udostępnieniu na swojej stronie można je przeglądać w formie książeczki, pokazu slajdów lub poziomej, przewijanej taśmy.

95 StoryJumper StoryJumper to aplikacja umożliwiająca tworzenie i udostępnianie e-książeczek. Korzystając z wybranego szablonu dodajemy tekst, wstawiamy własne obrazki lub zdjęcia opisujące naszą historyjkę, albo korzystamy z galerii.

96 Storybird Jest to program umożliwiający tworzenie własnych historii w formie internetowej książeczki z obrazkami według gotowych szablonów. Do dyspozycji mamy galerie różnorodnych ilustracji wykonanych przez artystów plastyków, pogrupowanych tematycznie.

97 Titanpad TitanPad to proste i wygodne narzędzie do współpracy grupowej, wspólnego tworzenia dokumentów i opowiadań. TitanPad pozwala partnerom pracować jednocześnie na jednym dokumencie.

98 Youblisher Dokument dostępny bezpośrednio ze strony internetowej. Można osadzić na każdej stronie. Wystarczy przesłać PDF i książka gotowa.

99 ZooBurst ZooBurst to cyfrowe narzędzie, które pozwala każdemu w prosty sposób tworzyć swoje własne wyskakujące książki 3D.

100 Komiksy, napisy na zdjęciach Powrót do spisu kategorii

101 AddText Aplikacja AddText umożliwia dodawanie tekstu do obrazka. Wystarczy pobrać zdjęcie z komputera i wybrać napis z galerii podzielonej na kategorie tematyczne.

102 Bitstrips Bitstrips dla Szkół jest narzędziem edukacyjnym, które wykorzystuje komiks do nauki. Możemy korzystać z programu za darmo przez 30 dni!

103 Creaza Creaza oferuje ciekawy zestaw narzędzi internetowych do tworzenia, publikowania i udostępniania cyfrowych opowieści. Program pozwala stworzyć fantastyczny komiks lub zabawne historie z własnych zdjęć!

104 Funny Times Internetowa wersja gazety Funny Times oferuje "Plac zabaw", gdzie każdy może tworzyć swoje własne komiksy z wykorzystaniem grafiki wykonanej przez Matta Wuerker. Niektóre z kreskówek stworzonych przez czytelników można znaleźć w wersji drukowanej miesięcznika.

105 GifGear Program umożliwia dodawanie do zdjęć tekstu w formie animowanych dymków.

106 Pixton Dzięki programowi możesz stworzyć wyjątkowy komiks i natychmiast go opublikować. Możesz wybrać dowolne tło akcji, postacie i rekwizyty. Ciekawą funkcją jest możliwość modyfikowania ruchu, gestów i mimiki bohaterów.

107 Storyboard That Storyboard That pozwala łatwo utworzyć krótką historyjkę obrazkową. Zakładamy konto i możemy za darmo tworzyć i zapisywać do 2 historyjek tygodniowo. Serwis udostępnia wiele rysunkowych postaci, podzielonych na kilka kategorii tematycznych.

108 StripGenerator Prosty genarator do tworzenia czarno-białych komiksów. Intuicyjna obsługa, program generuje polskie znaki.

109 Toon Doo ToonDoo jest narzędziem online do tworzenia komiksów i książeczek komiksowych. Aplikacja jest łatwa w użyciu oraz posiada bogatą bibliotekę grafiki i funkcji.

110 ToonyTool Prościutki programik do tworzenia minikomiksów lub napisów do obrazków. Do wykorzystania są różne tła, postacie, dymki i napisy. Wybieramy je z przesuwanej taśmy w zakładkach. Można też pobrać z dysku własne zdjęcia i kliparty.

111 Witty Comics Prosty genarator do tworzenia komiksów. Intuicyjna obsługa, program generuje polskie znaki.

112 WriteComics Kolejny prosty genarator do tworzenia zabawnych komiksów. Intuicyjna obsługa, program generuje polskie znaki.

113 Plakaty, infografiki, ulotki, zaproszenia Powrót do spisu kategorii

114 Canva Canva jest bardzo dobrym programem do edycji grafiki. Oferuje gotowe szablony do różnych celów i łatwy w obsłudze edytor. Można tworzyć piękne zaproszenia, wizytówki, plakaty, ulotki, kartki pocztowe, prezentacje, kolaże zdjęć, infografiki..

115 Easel.ly Easel.ly to narzędzie do tworzenia plakatów i infografik metodą "przeciągnij i upuść". Możesz łatwo tworzyć i udostępniać infografiki.

116 Glogster Interaktywny plakat. Łączenie obrazów, filmów, muzyki, zdjęć i dźwięku do tworzenia multimedialnych plakatów. Możemy dołączyć do dowolnej strony internetowej.

117 Piktochart Przyjazne, intuicyjne i proste w obsłudze narzędzie do szybkiego tworzenia infografiki, raportu, banera, prezentacji. Do każdego z formatów mamy do wyboru szablony posegregowane wg kategorii i słów kluczowych.

118 PosterMyWall PosterMyWall pozwala błyskawicznie tworzyć piękne plakaty, ogłoszenia i ulotki. Można wykorzystać dostępne szablony, tła i kliparty lub przesłać własne zdjęcia, zmieniać tło i dodawać tekst. Program udostępnia duży wybór efektownych czcionek.

119 Smore Smore to strona internetowa, dzięki której można zaprojektować i wykonać piękne internetowe ulotki. Jest to doskonałe narzędzie do publikowania wydarzeń szkolnych lub działań projektowych.

120 Someecards E-kartki z zabawnymi tekstami, które możesz sam przygotować, a potem umieścić je na blogu lub wysłać do przyjaciół.

121 ThingLink ThingLink umożliwia tworzenie interaktywnych fotografii. Możemy wzbogacić zdjęcia o linki do muzyki, zdjęć, stron internetowych, filmów i tworzyć bardzo efektowne prezentacje.

122 Porządkowanie zasobów Powrót do spisu kategorii

123 Bubbl.us Bubbl.us jest prostym i darmowym programem, który pozwala w bardzo prosty sposób tworzyć mapy myśli online.

124 Lino Lino jest elektroniczną tablicą. Może służyć do udostępniania notatek, zadań, zapisywania listy rzeczy do zrobienia, gromadzenia pomysłów, pokazu swoich zainteresowań, czy ulubionych.

125 Padlet Padlet jest wirtualną tablicą. Możemy na niej umieszczać wiadomości dla kolegów i uczniów. To proste w obsłudze narzędzie może także służyć jako obszar roboczy do współpracy uczniów i nauczycieli, gromadzenia zbiorów, prostych konkursów, wspólnych opowieści, otrzymywania informacji zwrotnej, czy składania życzeń.

126 Pearltrees Pearltrees to program, który pozwala zgromadzić i zorganizować na swój sposób potrzebne zasoby internetowe.

127 Pinterest Pinterest to wirtualna tablica korkowa, do której można przypiąć interesujące treści z Sieci - są to przede wszystkim zdjęcia, choć przypinać można także filmy. Zdjęcia te możemy grupować tematycznie, np. krajobrazy, ciekawe miejsca, w których byliśmy, ulubione książki.

128 Popplet Popplet to narzędzie do tworzenia prostych, dynamicznych prezentacji i map myślowych, w których możemy wykorzystywać zdjęcia i filmy z internetu oraz własne fotografie i notatki.

129 Spaaze Spazee to kolejna wirtualna tablica do przypinania notatek, zadań, komentarzy, współpracy, dyskusji, gromadzenia pomysłów...

130 Tagxedo Tagxedo automatycznie tworzy ciekawe grafiki z odpowiednio ułożonych słów pobranych z jakiegoś źródła (np. z pliku, bloga).

131 Text2MindMap Serwis przekształcający wpisany tekst w schemat typu Mapy Myśli. Mapę tworzymy w prosty sposób w polu tekstowym po lewej stronie. Można zmieniać kolory, wielkość liter, zapisać gotową mapę.

132 Wordle Wordle jest aplikacją do tworzenia "chmury słów" z tekstu, który wpiszemy. Można zmieniać swoją chmurę stosując różne czcionki, układy i schematy kolorów. Obrazy tworzone z Wordle można wydrukować lub pobrać w formacie PNG.

133 Quizy – krzyżówki – testy - gry i zabawy Powrót do spisu kategorii

134 Blubbr Blubbr jest ciekawym programem pozwalającym samodzielnie stworzyć quiz z wykorzystaniem filmów znajdujących się na YouTube. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę aplikacji tytuł filmu, wybrać dowolny 20 sekundowy fragment i napisać do niego pytania.

135 Educaplay Jigsaw Planet oferuje narzędzia, dzięki którym można połączyć swoją stronę z Jigsaw Planet. Jest to idealne miejsce do tworzenia i układania puzzli online.

136 Ipuzzle Chcesz mieć na swoim blogu lub stronie www puzzle ze swojego zdjęcia? Wszystko czego potrzebujesz to zdjęcie w formacie jpg, a program krok po kroku pomoże wykonać układankę.

137 JigZone JigZone umożliwia układanie i tworzenie puzzli on-line o różnym stopniu trudności: od prostych 6 elementów aż do bardzo trudnych 247 - elementowych.

138 Jigsaw Planet Jigsaw Planet jest stroną, dzięki której można łatwo utworzyć interaktywne puzzle. Wystarczy przesłać na stronę zdjęcie, wybrać ilość elementów, kształt puzzla, a program zrobi resztę. Otrzymujemy interaktywne puzzle do natychmiastowego użytku!

139 LearningApps LearningApps.org jest wspaniałą aplikacją, dzięki której można przygotować mnóstwo atrakcyjnych gier i zadań online dla uczniów oraz z uczniami. Można między innymi stworzyć: zadania wielokrotnego wyboru, wykreślanki, puzzle, dobieranie w pary, krzyżówki, uzupełnianie, teksty z lukami i wiele więcej.

140 Generator labiryntów Bardzo prosty generator labiryntów. Utwórz dowolny labirynt klikając "Generuj". Jeżeli chcesz wydrukować go, dostaniesz gotowy labirynt do pobrania i drukowania w formie pliku PDF.

141 Maze Maker Generator labiryntów dla każdego! Z jego pomocą można utworzyć nieograniczoną ilość zadań w kilka minut. Program oferuje także możliwość tworzenia krzyżówek i innych zadań.

142 Pixacards Stwórz swoją kartkę-puzzle z życzeniami, z osobistą wiadomością i wyślij ją jako układankę.

143 PollCODE Ankieta na stronę lub bloga.

144 PollSnack PollSnack jest narzędziem do tworzenia sondaży i ankiet. Tworzenie jest bardzo proste, a wyniki są wyświetlane w czasie rzeczywistym.

145 ProProfs Na stronie ProProfs można grać w darmowe gry logiczne lub tworzyć własne, w tym także puzzle oraz układanki. Aby korzystać z programu należy założyć darmowe konto.

146 PurposeGames PurposeGames.com jest platformą edukacyjnych gier i quizów. W ciągu zaledwie kilku minut możesz wykonać swoją własną grę i grać w nią z przyjaciółmi, organizować turnieje.

147 Puzzle Maker Wybierz zdjęcie z komputera, prześlij do programu i puzzle gotowe. Można je układać na stronie programu lub umieścić we własnym blogu.

148 SchoolExpres Schoolexpres.com jest edukacyjną stroną internetową oferującą bezpłatne narzędzia do tworzenia własnych zadań - puzzli, quizów, zdań z brakującymi literami.

149 Quibblo Quibblo jest aplikacją do tworzenia quizów online. Tworzenie zadań jest bardzo proste.

150 Quiz.biz Platforma umożliwiająca tworzenie i umieszczanie na swoich witrynach ciekawych quizów.

151 Quiz Revolution Utwórz quiz online. Pobierz kod EMBED i osadź świetnie wyglądający quiz na swojej stronie lub blogu.

152 Tools for Educators Darmowe narzędzia do nauki - arkusze do wydrukowania, gotowe materiały do klasy i on-line, szablony. Można skorzystać z materiałów gotowych lub wykorzystując szablony i generatory przygotować własne: gry planszowe, labirynty, krzyżówki, domino, kartki świąteczne, dyplomy, karty pracy, testy i wiele innych.

153 Animacje, awatary Powrót do spisu kategorii

154 Acapela.tv Acapela.tv jest miejscem umożliwiającym syntezę mowy. Przekształca wpisany tekst na mowę. Możemy usłyszeć własne słowa w jednym z 23 dostępnych języków.

155 Animowane napisy Generator tekstu. Program przekształca zwykły napis w animowany obrazek.

156 Blingee Dodaj migające elementy i komentarze do własnych zdjęć, a następnie podziel się swoimi animowanymi kompozycjami ze znajomymi!

157 Dvolver moviemaker Łatwy sposób na utworzenie filmu animowanego. Możesz wybrać scenerię, postacie i rekwizyty. Wystarczy wymyślić fabułę i napisać dialogi.

158 FreeGifMaker Prosty sposób na stworzenie efektownej animacji. Prześlij zdjęcie, wybierz rozmiar i szybkość oraz efekt. Po kilku chwilach otrzymasz zabawną animację.

159 Gickr Wszystko co musisz zrobić, to przesłać zdjęcia lub pobrać je z konta Flickr. Można tworzyć zabawne pokazy slajdów, animowane bajki, widokówki, kartki świąteczne, banery, itp.

160 Glitter Photo Dodaj błyszczący tekst i kilka animowanych efektów do zdjęć a powstaną całkiem nowe fotografie. Możesz zmienić ich rozmiar lub przyciąć i dodać błyszczące efekty. Można ozdobić je efektownymi ramkami, animacjami, błyszczącymi napisami, brokatem, umieścić na atrakcyjnym tle.

161 Make A GifMake A Gif Prosty program umożliwiający tworzenie animowanych gifów.

162 MyspaceGens Możesz stworzyć animowany GIF w 3 prostych krokach. Szybko, łatwo, wysokiej jakości - bez znaków wodnych.

163 Picasion Aby stworzyć animowane gify z Picasion trzeba po prostu załadować własne obrazki lub zdjęcia. Można pobrać je z Flickr lub Picasa.

164 Picture2Life Edycja zdjęć, tworzenie kolaży lub animacji i dzielenie się nimi z przyjaciółmi i rodziną.

165 PowToon Program PowToon umożliwia tworzenie prezentacji w formie animowanych filmów przypominających kreskówki. Jest to prosty kreator, z którym każdy poradzi sobie bez większego problemu doskonale się przy tym bawiąc.

166 SP-studio Tworzenie awatara - wirtualnej postaci. Każda postać będzie niepowtarzalna, gdyż do wyboru jest mnóstwo elementów do wykorzystanie od wymyślnych nakryć głowy aż po najróżniejsze rekwizyty. Doskonała zabawa.

167 SOUTH PARK STUDIOS Tworzenie niepowtarzalnego awatara, naszego reprezentanta w wirtualnym świecie.

168 Voki Internetowe narzędzie do tworzenia animowanych postaci. Można wybrać dowolną postać z mnóstwa propozycji, dobrać jej ubiór, gesty, fryzurę, akcesoria, tło, itp. Wygenerowana postać, której dodamy swój głos, może wyrażać nas samych (awatar), np. wprowadzać do tematu, zapraszać na swojego bloga.

169 Narzędzia audio Powrót do spisu kategorii

170 Audacity Audacity jest darmowym, łatwym w użyciu programem do nagrywania i edycji dźwięku. Możesz używać Audacity do: nagrywania audio, konwersji kaset i nagrań do postaci cyfrowej lub na płyty CD, wycinania, kopiowania, sklejania i mieszania ze sobą dźwięków, zmiany prędkości lub wysokości dźwięku nagrania.

171 Blabberize Dzięki serwisowi Blabberize możecie stworzyć różne postacie z mówiącymi szczękami, wygłaszające dowolne teksty. Wystarczy wczytać zdjęcie, dodać nagraną ścieżkę dźwiękową (lub nagrać głos z mikrofonu) i gotowe.

172 Fotobabble Fotobabble jest prostą aplikacją umożliwiającą dodanie do dowolnego zdjęcia komentarza głosowego. Po założeniu konta przesyłamy zdjęcie, dodajemy opis, a następnie nagrywamy słowny komentarz – do 60 sekund.

173 Incredibox Zostań twórcą. Włącz śpiewaków i twórz swoje własne kompozycje. Gotowe melodie można nagrywać, zapisywać i wysyłać.

174 SlideTalk Program umożliwia dodawanie komentarzy do zdjęć i prezentacji.

175 Soundzabound Bogata biblioteka darmowej muzyki do wykorzystania w edukacji. Zawiera szeroki wybór utworów muzycznych, motywów i efektów dźwiękowych, które możemy wykorzystać podczas tworzenia filmów, animacji i różnych opowiadań cyfrowych.

176 Text to Speech Translator Tekst można przekonwertować do realistycznie mówionego audio w różnych językach: angielskim, hiszpańskim, francuskim, niemieckim, włoskim, portugalskim, brazylijskim, koreańskim, japońskim, chińskim i rosyjskim.

177 Voicethread VoiceThread to multimedialny pokaz slajdów: obrazów, dokumentów i nagrań wideo. Pozwala w trakcie pokazu komentować slajdy na 5 sposobów - za pomocą głosu (z mikrofonu lub telefonu), tekstu, pliku audio lub wideo (poprzez kamerę internetową).

178 Vocaroo Vocaroo to bezpłatna usługa, która umożliwia użytkownikom tworzenie nagrań dźwiękowych bez konieczności instalowania jakiegokolwiek oprogramowania. Gotowe nagranie można osadzić na swojej stronie.

179 Blogi – Portfolio - Wiki Powrót do spisu kategorii

180 Blogger Blogger – serwis internetowy, który umożliwia darmowe założenie bloga. Serwis zsynchronizowany z całym pakietem narzędzi Google. Najprostszy sposób na własnego bloga.

181 LiveJournal LiveJournal to serwis społecznościowy, w którym użytkownicy mogą prowadzić bloga, dziennik lub pamiętnik. Najbardziej charakterystyczną cechą LiveJournal jest "lista znajomych", dzięki czemu, oprócz usług blogowych, serwis pełni również funkcję społecznościową.

182 Wikispaces Wikispaces jest doskonałym narzędziem do tworzenia własnych stron internetowych, które uczniowie mogą edytować razem.

183 Wix Wix to kreator witryn internetowych. Jest darmowym narzędziem, które pozwala na tworzenie i dowolne modyfikowanie Twoich stron.

184 WordPress Pod adresem wordpress.com możemy za darmo założyć bloga. Jego obsługa jest nieco bardziej skomplikowana niż Blogger, ale bardzo szybko opanujemy wszystkie potrzebne funkcje.wordpress.com

185 Strona internetowa Zapraszam na moją stronę internetową, która szerzej opisuje i radzi, jak korzystać z aplikacji oraz prezentuje przykłady prac wykonanych w przedstawionych programach.stronę internetową Teresa Prokowska


Pobierz ppt "Narzędzia Web 2.0 170 sprawdzonych i przydatnych narzędzi internetowych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google