Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kodeks szkolny 2.0 Szkoły Podstawowej im. majora Henryka Sucharskiego w Drawsku Pomorskim Rok szkolny 2013/2014.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kodeks szkolny 2.0 Szkoły Podstawowej im. majora Henryka Sucharskiego w Drawsku Pomorskim Rok szkolny 2013/2014."— Zapis prezentacji:

1 Kodeks szkolny 2.0 Szkoły Podstawowej im. majora Henryka Sucharskiego w Drawsku Pomorskim Rok szkolny 2013/2014

2 Ucz i ucz się z TIK Wykorzystujemy TIK do poszerzania naszej wiedzy i zdobywania umiejętności w szkole oraz w domu. Nauczyciele są naszymi przewodnikami, dlatego wskazują nam dobre i sprawdzone źródła (strony www). Korzystamy tylko ze sprawdzonych, bezpiecznych stron, linków umieszczonych na szkolnej stronie internetowej.

3 Z informacji korzystaj samodzielnie i krytycznie. Nie pobieramy z Internetu „gotowców” oraz nie przywłaszczamy sobie cudzych prac. Jeśli kopiujemy teksty, obrazy to zawsze podajemy źródło informacji. Gotowe informacje z sieci nie zastąpią myślenia i umiejętności szukania rozwiązań, ale na ich podstawie opracowujemy własny tekst.

4 Nie kradnij i nie daj się okraść Nie kopiujemy prac z Internetu, zawsze podajemy autora i źródło wykorzystanych informacji. Korzystamy z zawartych informacji zawsze sprawdzając je w kilku źródłach. Zabezpieczamy nasze teksty, zdjęcia i nie pozwalamy, by były ogólnodostępne. Używamy legalnego oprogramowania.

5 Komunikujmy się Jeżeli jest to możliwe, komunikujemy się za pośrednictwem komunikatorów (np. skype, fb) oraz e –maili nie naruszając godności oraz prywatności innych. Nie umieszczamy na portalach społecznościowych zdjęć ani informacji, których nie chcemy oraz respektujemy prawa innych. Korzystamy ze strony internetowej szkoły w celu zapoznania się z aktualnymi wiadomościami. Zawsze dbamy o poprawność naszego języka, stosujemy zasady ortograficzne i interpunkcyjne pisząc sms-y, maile i inne teksty w sieci.

6 Komputery pod ręką Korzystamy z komputerów w pracowni komputerowej podczas lekcji i zajęć pozalekcyjnych, w czytelni i świetlicach podczas przerw i po lekcjach. Świadomie i zgodnie z prawem używamy legalnego i dostępnego oprogramowania, gier, aplikacji. Stwarzamy możliwość korzystania z tablic interaktywnych i projektorów multimedialnych tym, którzy nie mają ich w swoich pracowniach.

7 Bądź bezpieczny w sieci Nie podajemy swoich danych w sieci, ani danych fałszywych. Naszą nazwą w sieci jest nasz login, nick. Nie wchodzimy na niebezpieczne strony. Nie zamieszczamy prowokacyjnych zdjęć, tekstów ani innych informacji, które mogłyby nam lub innym zaszkodzić. Nie odpowiadamy na zaczepki obcych osób lub takich, których tożsamości nie jesteśmy pewni. Jeśli coś nas niepokoi mówimy o tym rodzicom bądź nauczycielom. Instalujemy programy antywirusowe.

8 Nauczcie tego dorosłych Odkrywamy Internet i jego zasoby z rodzicami, dziadkami, nauczycielami. Szukamy treści, które mogą nas wspólnie zainteresować. Jesteśmy przewodnikami dorosłych po wirtualnym świecie. Zachęcamy do korzystania z TIK i uczymy naszych bliskich, dorosłych. Nastawiamy się na rozwój i współpracę

9 Źródła grafik i zdjęć: Slajd 1: grafika akcji Szkoła z klasą 2.0, spdrawsko Slajd 2: clipart, komputer Slajd 3: http://wup-krakow.pl/ Slajd 4: www.naszaklima.pl Slajd 5: http://youthofest.com Slajd 6: www.eksperciwoswiacie.pl Slajd 7: http://www.wprost.pl/ Slajd 8: iCLIPART.com


Pobierz ppt "Kodeks szkolny 2.0 Szkoły Podstawowej im. majora Henryka Sucharskiego w Drawsku Pomorskim Rok szkolny 2013/2014."

Podobne prezentacje


Reklamy Google