Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Święto pluszowego misia

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Święto pluszowego misia"— Zapis prezentacji:

1 Święto pluszowego misia
Prezentację przygotowała Katarzyna Semla SP – 5, Żywiec

2 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Jest to święto stosunkowo nowe. Zostało ustanowione dopiero 25 listopada roku, dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki. Z powstaniem pluszowego misia wiąże się legenda sięgająca 1902 roku.

3 W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta.

4 Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek…

5 Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

6 Na pewno każdy z Was ma swojego ulubionego Pluszowego Misia.
Może to jest mały, zwyczajny bury miś, a może to jeden z Wielkich i Sławnych Misiów, o których mówi się wszędzie i o których głośno niemal w każdej części świata (Kubuś Puchatek, Miś Paddington albo Miś Uszatek).

7 „Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci!”
W naszej bibliotece, z okazji misiowego święta, możecie oglądać wystawkę książek o misiach. W tym dniu, szczególnie obchodzimy święto bohatera lektury dla klasy II – Kubusia Puchatka.

8 Zapraszamy do świętowania!
100 lat, Misiu!!!

9 źródła wy-dzie-pluszowego-misia Grafika Google


Pobierz ppt "Święto pluszowego misia"

Podobne prezentacje


Reklamy Google