Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

15 marca 2006 roku Dzień Przedsiębiorczości Dagmara Wajszczyk Anna Walczak Kl. III LP w Zespole Ponadgimnazjalnych Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "15 marca 2006 roku Dzień Przedsiębiorczości Dagmara Wajszczyk Anna Walczak Kl. III LP w Zespole Ponadgimnazjalnych Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących."— Zapis prezentacji:

1 15 marca 2006 roku Dzień Przedsiębiorczości Dagmara Wajszczyk Anna Walczak Kl. III LP w Zespole Ponadgimnazjalnych Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących W Tomaszowie Mazowieckim

2 W ramach Dnia Przedsiębiorczości odbyłyśmy zajęcia w Gminnym Ośrodku Kultury im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Wolborzu.

3 G O K w Wolborzu

4 Tego dnia wzięłyśmy udział w naradzie dyrektorów, która odbyła się w Piotrkowie Trybunalskim. Wiemy na czym polega praca instruktora kulturalno-oświatowego, przeprowadziłyśmy wywiad z dyrektorem mgr Włodzimierzem Matuszewskim.

5 Chciałyśmy dowiedzieć się kim jest instruktor kulturalno-oświatowy? -Instruktor kulturalno-oświatowy to ktoś, kto jest jednocześnie pedagogiem i organizatorem r ó żnych zajęć i spotkań z ludźmi o podłożu kulturalnym. Zajęcia te mogą być związane z fotografią, filmem, malarstwem, czyli og ó lnie m ó wiąc ze sztuką.

6 Jakie wykształcenie wymagane jest w tym zawodzie? Czy potrzebne są specjalistyczne kursy, jeśli tak to jakie? - Aby m ó c zostać instruktorem kulturalno-oświatowym trzeba mieć co najmniej średnie wykształcenie. Niezbędny też jest chociaż jeden specjalistyczny kurs w wybranej przez siebie dziedzinie z zakresu sztuki.

7 A jak wygląda praca takiego człowieka? Co wchodzi w zakres jego działań? -Praca ta to przede wszystkim nauczanie innych naszej specjalności. Jest to także wychowywanie innych, przecież osoba ta jest także pedagogiem. Mam tu na myśli wychowywanie młodzieży, gdyż to głównie z nią pracuje instruktor. Gdzie instruktor kulturalno-oświatowy może znaleźć zatrudnienie? -We wszystkich placówkach kulturalnych. Mogą to być domy kultury, świetlice, galerie sztuki. Możliwości pracy jest naprawdę wiele.

8 Zapoznałyśmy się z historią ośrodka zapisaną na kartach wielu kronik.

9 W dniu tym wzięłyśmy również udział w zajęciach z młodzieżą, w czasie których poznałyśmy profesjonalny sprzęt fotograficzny. Opisano je w dwóch gazetach: Dzienniku Łódzkim oraz Ziemi Piotrkowskiej

10

11 W prezentacji wykorzystano zdjęcia ze strony: www.wolborz.ugm.pl


Pobierz ppt "15 marca 2006 roku Dzień Przedsiębiorczości Dagmara Wajszczyk Anna Walczak Kl. III LP w Zespole Ponadgimnazjalnych Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących."

Podobne prezentacje


Reklamy Google