Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Karolina Kopczyńska i Ola Lichocka

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Karolina Kopczyńska i Ola Lichocka"— Zapis prezentacji:

1 Karolina Kopczyńska i Ola Lichocka
Globalne ocieplenie i efekt cieplarniany Karolina Kopczyńska i Ola Lichocka Mariia Hutsuliak Mariia Hrynevych

2 CO TO JEST GLOBALNE OCIEPLENIE?
Globalne ocieplenie jest to zjawisko polegające na zwiększaniu się średniej temperatury ziemskiej atmosfery i oceanów. Możemy pomyśleć że zmiana średniej temperatury zaledwie o parę stopni Celsjusza nie może mieć dramatycznych skutków jednak to nieprawda.

3 Globalne ocieplenie niesie ze sobą wiele niepożądanych konsekwencji :
Podniesienie poziomu mórz i oceanów od 9 cm do 88 cm do roku 2100. Niespotykane dotąd susze i upały mogą spowodować brak wody, pożary oraz śmierć dziesiątek tysięcy ludzi. Zmniejszenie populacji niektórych roślin i zwierząt. Zagrożenie chorobami przenoszonymi przez komary, insekty i gryzonie

4 PRZYCZYNY GLOBALNEGO OCIEPLENIA
Przyczyny globalnego ocieplenia klimatu to między innymi natężenie efektu cieplarnianego, wywołanego podwyższoną emisją gazów do atmosfery, oraz pomniejszanie się obszarów leśnych w wyniku ich wycinania i wypalania przez człowieka, czego efektem jest brak dużych powierzchni lasów do pochłaniania nadmiaru energii słonecznej.

5 PRZYCZYNY GLOBALNEGO OCIEPLENIA
Zwiększona emisja gazów do środowiska naturalnego to efekt intensywnego rozwoju przemysłu oraz motoryzacji, w szczególności w dobie rewolucji przemysłowej, jak również podczas regularnego zużywania surowców naturalnych do produkcji na całym świecie.

6 PRZYCZYNY GLOBALNEGO OCIEPLENIA
Jednym z bardziej szkodliwych czynników działających na wzrost ocieplenia klimatycznego jest również unoszenie się pyłów w powietrzu, powstałych na skutek nadmiernego spalania paliw samochodowych oraz materiałów energetycznych bez uprzedniego zabezpieczenia ich odpowiednimi filtrami.

7 Problem efektu cieplarnianego
Efekt cieplarniany, czyli inaczej efekt szklarniowy, to globalne zmiany klimatyczne powodowane nadmierną emisją do atmosfery gazów cieplarnianych, które mogą doprowadzić do zachwiania równowagi ekologicznej w skali całej planety. To jeden z najpoważniejszych problemów – ekologicznych, gospodarczych i społecznych naszych czasów.

8 Przyczyny efektu cieplarnianego
Przyczyną efektu cieplarnianego jest: rozwój przemysłu spalanie paliw kopalnych (węgla i ropy naftowej) emisja metanu i freonów wypalanie lasów motoryzacja

9 Przyczyny efektu cieplarnianego

10

11

12 Zapobieganie efektowi cieplarnianemu
Sposoby: Zmniejszenie emisji dwutlenku węgla przez redukcje spalania paliw. Uruchomienie monitoringu gazów cieplarnianych Zwiększenie obszarów zalesionych Ograniczenie spalania węgla Sprawdzanie sprawności urządzeń elektrycznych i silników spalinowych Poprawianie izolacji cieplnej budynków


Pobierz ppt "Karolina Kopczyńska i Ola Lichocka"

Podobne prezentacje


Reklamy Google