Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich"— Zapis prezentacji:

1 Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich
Student Trainee Exchange Programme (STEP

2 Czym jest program STEP? nowe kultury poznawanie świata doświadczenie
zadowolenie nauka samodzielność niezależność rozwój Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich (STEP)

3 Czym jest program STEP? STEP jest największym w Polsce i na świecie międzynarodowym programem wymiany praktyk studenckich przeznaczonym dla studentów prawa i młodych prawników Program ciągle dynamicznie się rozwija i obecnie obejmuje swoim zasięgiem ponad 40 krajów Umożliwia zdobycie wiedzy o systemach prawnych innych państw podczas praktyki trwającej od 2 tygodni do 2 lat Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich (STEP)

4 Czym jest program STEP? Każdego roku ELSA International oferuje około 450 praktyk międzynarodowych we wszystkich państwach Europy, a także w USA, Indiach, Japonii i wielu innych miejscach poza Europą Praktyki odbywają się w firmach prawniczych, w sądach, a także w instytucjach państwowych oraz na uniwersytetach Praktykodawca określa czas odbywania praktyki, który najbardziej mu odpowiada – co do zasady są to 4 tygodnie Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich (STEP)

5 Dzięki ELSA nie zostaniesz więc zostawiony samemu sobie w obcym kraju!
Rola ELSA w programie STEP ELSA nie tylko organizuje praktyki międzynarodowe oferowane w ramach programu STEP. Towarzyszy praktykantowi również po zakwalifikowaniu się na praktykę. Przedstawiciele Grupy Lokalnej organizującej praktykę mają stały kontakt ze studentem i pomagają w rozwiązywaniu pojawiających się problemów. Utrzymują również stały kontakt z Grupą Lokalną, z której pochodzi praktykant. Dzięki ELSA nie zostaniesz więc zostawiony samemu sobie w obcym kraju! Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich (STEP)

6 GRUPA LOKALNA ORGANIZUJĄCA PRAKTYKĘ ZAPEWNI CI
Rola ELSA w programie STEP GRUPA LOKALNA ORGANIZUJĄCA PRAKTYKĘ ZAPEWNI CI pomoc przy uzyskaniu wizy pomoc w znalezieniu zakwaterowania odbiór z dworca / lotniska ciekawy program socjalny pomoc w razie nieprzewidzianych problemów Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich (STEP)

7 Aplikowanie na praktykę międzynarodową
STEP 1 Zgłoś się do Grupy Lokalnej na swoim Wydziale. STEP 2 Poproś o listę dostępnych praktyk międzynarodowych. STEP 3 Wybierz praktykę, w której chciałbyś uczestniczyć i wypełnij formularz aplikacyjny. Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich (STEP)

8 Aplikowanie na praktykę międzynarodową
STEP 3 – c.d. Wybierz praktykę, w której chciałbyś uczestniczyć i wypełnij formularz aplikacyjny. Aplikowanie na praktyki międzynarodowe jest BEZPŁATNE. Pamiętaj, że każda praktyka ma ostateczny termin aplikowania (DEADLINE) i można się starać o przyjęcie na nią tylko dopóki nie upłynie ten termin. Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich (STEP)

9 Aplikowanie na praktykę międzynarodową
STEP 4 Po wypełnieniu Twoja aplikacja trafia do Grupy Lokalnej ELSA, która zorganizowała praktykę i jest przez nią przekazywana praktykodawcy. Grupa Lokalna na Twoim Wydziale Grupa Lokalna – organizator praktyki PRAKTYKODAWCA Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich (STEP)

10 CZĘSTO SPRAWDZAJ SKRZYNKĘ MAILOWĄ.
Aplikowanie na praktykę międzynarodową STEP 5 Wyniki rekrutacji W ciągu 2 lub 3 tygodni od upływu terminu aplikowania powinieneś otrzymać wyniki rekrutacji, dlatego CZĘSTO SPRAWDZAJ SKRZYNKĘ MAILOWĄ. Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich (STEP)

11 Aplikowanie na praktykę międzynarodową
STEP 6 Udało się! Jedziesz na praktykę! Jeśli natomiast się nie powiodło, to pamiętaj, że w ramach opłaty manipulacyjnej możesz aplikować na wiele innych ciekawych praktyk międzynarodowych, więc NIE REZYGNUJ! Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich (STEP)

12 NIE ZWLEKAJ WIĘC DŁUŻEJ! SKORZYSTAJ Z SZANSY JAKĄ DAJE CI STEP!
Korzyści z uczestnictwa w programie STEP Dlaczego warto brać udział w praktykach międzynarodowych organizowanych przez ELSA International? zdobywasz doświadczenie potrzebne w późniejszej pracy zawodowej uczysz się języka obcego poznajesz inne systemy prawne zawierasz nowe znajomości i zdobywasz międzynarodowe kontakty NIE ZWLEKAJ WIĘC DŁUŻEJ! SKORZYSTAJ Z SZANSY JAKĄ DAJE CI STEP! Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich (STEP)

13 Zapraszamy do udziału w STEP i aplikowania na praktyki międzynarodowe

14 Jan Uniejewski tel. 506 - 377 – 799 jan_uniejewski@wp.pl
Kontakt w sprawie praktyk międzynarodowych: Jan Uniejewski Asystent ds. Praktyk Międzynarodowych i Programu Erasmus Grupa Lokalna ELSA Szczecin tel – 799 Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich (STEP) Przygotowali: Anna Adam, Jan Uniejewski


Pobierz ppt "Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich"

Podobne prezentacje


Reklamy Google