Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gminna Koalicja na Rzecz Gminna Koalicja na Rzecz Rozwoju Biblioteki Publicznej Rozwoju Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy Miasta i Gminy Łapy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gminna Koalicja na Rzecz Gminna Koalicja na Rzecz Rozwoju Biblioteki Publicznej Rozwoju Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy Miasta i Gminy Łapy."— Zapis prezentacji:

1

2 Gminna Koalicja na Rzecz Gminna Koalicja na Rzecz Rozwoju Biblioteki Publicznej Rozwoju Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy Miasta i Gminy Łapy

3 Założeniem Programu Rozwoju Bibliotek jest, aby przy każdej Bibliotece Wiodącej powstała Gminna Koalicja, składająca się z przedstawicieli różnych środowisk i instytucji, której rolą będzie promowanie rozwoju biblioteki i ułatwienie bibliotekarzom realizację planu rozwoju biblioteki przygotowywanego w czasie szkoleń.

4 Dzień dobry, Nazywam się Małgorzata Siegień i zostałam zaproszona do udziału w Programie Rozwoju Bibliotek jako jedna z 31 animatorów, których zadaniem będzie pomoc Bibliotekom Wiodącym w zgromadzeniu ludzi i instytucji, którzy mogą skutecznie wspierać rozwój placówki – tzw. Gminnych Koalicji na rzecz rozwoju bibliotek. Działam z ramienia Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, która jest instytucją odpowiedzialną w Programie Rozwoju Bibliotek za wsparcie dla Gminnych Koalicji oraz za Program Grantowy. Mam wieloletnie doświadczenie w pracy ze społecznościami lokalnymi, budowaniu partnerstw lokalnych, aktywizacji mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Na co dzień jestem związana ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska na stanowisku specjalista ds. kontraktowania, gdzie zajmujemy się pozyskiwaniem funduszy unijnych. Jak Państwo pamiętają, zgodnie z założeniami Programu Rozwoju Bibliotek, chcielibyśmy aby przy każdej Bibliotece Wiodącej powstała Gminna Koalicja, składająca się z przedstawicieli różnych środowisk i instytucji, której rolą będzie promowanie rozwoju biblioteki i ułatwienie Waszemu zespołowi realizację planu rozwoju biblioteki przygotowywanego w czasie szkoleń. Na czym będzie polegało moje wsparcie? Co najmniej dwukrotnie spotkam się z Zespołem Biblioteki i będę służyć konsultacjami i doradztwem drogą mailową i telefoniczną. Na pierwszym spotkaniu chciałabym abyśmy wspólnie zastanowili się czym może być Gminna Koalicja na rzecz rozwoju bibliotek, kogo można do niej zaprosić, kto mógłby skutecznie wspierać bibliotekę, jaką rolę mogłyby pełnić poszczególne osoby? Kolejne spotkanie odbędzie się już z udziałem osób zaproszonych do Koalicji. Poprowadzę to spotkanie i będę wspierać Zespół Biblioteki w procesie budowania Koalicji. Chciałabym omówić szczegóły dotyczące współpracy na naszym pierwszym spotkaniu. Proponuję spotkać się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy dnia 12.03.2010 r. W najbliższym czasie będę kontaktować się telefonicznie, aby upewnić się, czy zaproponowany termin jest dla Państwa dogodny. Moje dane kontaktowe: Małgorzata Siegień gosczy@wp.pl tel. 664 761 682 W załączeniu znajdą Państwo listę pozostałych animatorów wraz z wykazem Bibliotek Wiodących, którym będą pomagać oraz krótką informację o Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce. W razie pytań mogą się też Państwo kontaktować bezpośrednio z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce, z koordynatorką programu, panią Iwoną Olkowicz: i.olkowicz@filantropia.org.pl Pozdrawiam serdecznie Małgorzata Siegień Animator Programu Rozwoju Bibliotek

5 Aby zapewnić bibliotekom długofalowe wsparcie, po zakończeniu Programu, każda biblioteka wiodąca powinna zawiązać Gminną Koalicję na rzecz rozwoju biblioteki. Mają one na celu wspieranie biblioteki, budowanie jej dobrego wizerunku oraz klimatu wokół biblioteki, a przede wszystkim współpracę na rzecz promocji kultury. W łapskiej bibliotece doszło do zawiązania takiej koalicji. Spotkanie inauguracyjne odbyło się 20 maja. Uczestniczyli w nim przedstawiciele urzędu gminy i Sejmiku Województwa Podlaskiego, placówek oświatowych, zakładów pracy, lokalni przedsiębiorcy a także sympatycy biblioteki. Zebrani goście obejrzeli prezentację multimedialną na temat działalności biblioteki. Dyrektor placówki pani Józefa Bajda opowiedziała o Programie Rozwoju Biblioteki, następnie dyskutowano o sukcesach i problemach placówki. W spotkaniu uczestniczyła pani Małgorzata Siegień –animator Programu Rozwoju Bibliotek, działająca z ramienia Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce. Efektem końcowym spotkania było podpisanie porozumienia w sprawie zawiązania Gminnej Koalicji na rzecz Rozwoju Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy. Bibliotekarze cieszą się i mają nadzieję, że podpisane porozumienie o współpracy i partnerstwie dobrze przysłuży się łapskiej bibliotece i lokalnej kulturze. Chęć uczestnictwa w pracach Koalicji zadeklarowało 15 osób.

6

7

8

9

10 II Spotkanie Koalicji 30 marca 2011 r. członkowie Koalicji spotkali się po raz drugi. Po krótkiej prezentacji bieżącej pracy biblioteki, odbyła się dyskusja na opracowanym przez bibliotekarzy Programem Rozwoju Biblioteki na najbliższe lata. Wynikiem dyskusji nad zamierzeniami biblioteki była deklaracja uczestników o utworzeniu stowarzyszenia mającego na celu wsparcie planowanych działań.

11 30 marca 2011 r. II spotkanie Koalicji

12 Dziękuję za uwagę.


Pobierz ppt "Gminna Koalicja na Rzecz Gminna Koalicja na Rzecz Rozwoju Biblioteki Publicznej Rozwoju Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy Miasta i Gminy Łapy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google