Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

z Oddziałami Integracyjnymi

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "z Oddziałami Integracyjnymi"— Zapis prezentacji:

1 z Oddziałami Integracyjnymi
INTEGRACJA Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku

2 Klasy integracyjne są tworzone w celu włączenia dzieci niepełnosprawnych w społeczność dzieci pełnosprawnych, a tym samym rozwinięcia między tymi dziećmi pozytywnych więzi emocjonalno-społecznych.

3 Oznacza to, że każde dziecko w wieku szkolnym ma szansę uczenia się w szkole masowej bez względu na swoje możliwości i zdolności.

4 Rodzic, który chciałby zapisać swoje dziecko do klasy integracyjnej, musi tylko wyrazić chęć i zgodę na uczestnictwo w takiej klasie.

5 Jeżeli jest więcej chętnych kandydatów do I klasy integracyjnej, dzieci przechodzą pilotażowe badanie dojrzałości szkolnej.

6 Natomiast rodzice dzieci ze specyficznymi trudnościami muszą, przede wszystkim zbadać dziecko w poradni psychologiczno-pedagogicznej i dostarczyć zaświadczenie od lekarza o niepełnosprawności dziecka.

7 Aby dziecko niepełnosprawne mogło się rozwijać i doskonalić swoje umiejętności dodatkowo zatrudnieni są specjaliści: surdopedagog, logopeda i terapeuta.

8 Klasy integracyjne są mało liczne, może do nich uczęszczać od 3 do 5 uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, oraz piętnaścioro uczniów bez dysfunkcji. Klasa więc nie może liczyć więcej niż 20 osób.

9 W takiej klasie pracuje dwóch nauczycieli
W takiej klasie pracuje dwóch nauczycieli. Jeden z nich pełni rolę nauczyciela wspomagającego.

10 Oboje są odpowiedzialni za postępy uczniów w równym stopniu
Oboje są odpowiedzialni za postępy uczniów w równym stopniu. Dzięki pracy dwóch pedagogów możliwa jest indywidualizacja w procesie nauczania każdego ucznia.


Pobierz ppt "z Oddziałami Integracyjnymi"

Podobne prezentacje


Reklamy Google