Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Charakterystyka zawodu Technikum nr 1 kształci w zawodzie: technik ochrony środowiska. Program tej klasy adresowany jest do uczniów o zainteresowaniach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Charakterystyka zawodu Technikum nr 1 kształci w zawodzie: technik ochrony środowiska. Program tej klasy adresowany jest do uczniów o zainteresowaniach."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Charakterystyka zawodu Technikum nr 1 kształci w zawodzie: technik ochrony środowiska. Program tej klasy adresowany jest do uczniów o zainteresowaniach naukami przyrodniczymi, szczególnie biologią, ekologią, chemią oraz ochroną środowiska. Nauka trwa 4 lata. Technikum kończy się egzaminem zawodowym i egzaminem maturalnym. Zawód technik ochrony środowiska daje możliwość pracy w zakładach i instytucjach zajmujących się ochroną i monitorowaniem środowiska, przedsiębiorstwach gospodarki komunalnej i sanitarnej, biurach planowania przestrzennego, a także możliwość wstępu na wyższe uczelnie techniczne i przyrodnicze

4

5 Przedmioty zawodowe Ochrona powietrza oraz ochrona przed hałasem i drganiami, Gospodarowanie odpadami, ochrona gleb i rekultywacja, Ochrona wód, Biologia z ekologią, Użytkowanie komputerów w ochronie środowiska, Prawo ochrony środowiska, Pracownia badań laboratoryjnych.

6 Nasze pracownie Zajęcia szkolne odbywają się w bardzo dobrze wyposażonych pracowniach: laboratorium analityczne, gdzie prowadzone są badania dotyczące stanu jakości wody, powietrza, hałasu i gleby, sale informatyczne, sale gimnastyczne.

7

8

9

10

11

12

13

14 Wycieczki przedmiotowe i imprezy szkolne Elektrociepłownia Tychy w Tychach, Składowisko Odpadów Komunalnych Master w Tychach, Elektrownia Łaziska w Łaziskach, Oczyszczalnia Ścieków Miejskich w Tychach.

15

16

17

18 I Regionalny Festiwal Ekologiczny EKOMASTER Młodzież naszego Technikum obsługiwała stoisko promujące kierunki ekologiczne w naszej szkole, a także punkt recyklingu odpadów i wydawania sadzonek oraz brała udział w konkursie na Modę ekologiczną i Potwory ekologiczne.

19

20

21 "Technikum Ochrony Środowiska nr 1

22

23 Akcja Sprzątania Świata

24

25

26

27 Światowy Rok Planety Ziemia 2008 Z inicjatywy nauczycieli Zespół Szkół nr 1 w Tychach został powołany Komitet Obchodów Roku Planety Ziemia. W ramach tych obchodów, odbyła się wystawa plenerowa 10 pytań o Ziemię – przeszłości i przyszłości Na zdjęciach przedstawiono jej otwarcie przez przedstawicieli Komitetu.

28

29

30

31

32

33 Obchody Światowego Dnia Ochrony Środowiska Naturalnego

34

35

36 Sesje naukowe Młodzież naszego Technikum wspólnie z Wydziałem Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tychy i Polskim Klubem Ekologicznym organizowała sesję w Urzędzie Miasta w Tychach pt. Segregacja odpadów komunalnych w budynkach wielokondygnacyjnych. Zdjęcia przedstawiające tę sesję.

37

38

39 Praktyki zawodowe Doświadczenia zawodowe młodzież zdobywa na praktykach, które odbywają się w różnych zakładach pracy takich np. jak: Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Kopalnie Węgla Kamiennego Ziemowit, Piast, Oczyszczalnie Ścieków oraz Składowiska i Kompostownie Odpadów. Od tego roku Szkoła by poszerzyć wiedzę uczniów w ramach programu Leonardo da Vinci, organizuje praktyki zagraniczne w zakładach ochrony środowiska w Burgas w Bułgarii. W przyszłym roku planujemy Irlandię..

40

41

42

43

44

45 Tradycje Tradycją Technikum nr 1 jest, że absolwenci sadzą drzewko. I Ty też możesz posadzić swoje drzewko w 2014 roku, jeśli zostaniesz technikiem ochrony środowiska, po to by zachować o sobie pamięć, a także aby dać dowód, że dbamy o nasze środowisko naturalne.

46

47


Pobierz ppt "Charakterystyka zawodu Technikum nr 1 kształci w zawodzie: technik ochrony środowiska. Program tej klasy adresowany jest do uczniów o zainteresowaniach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google