Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

K ontynuujemy działalność na rzecz PZW, oraz naszego Okręgu w zakresie popularyzacji wędkarstwa i ekologii w śród dzieci i młodzieży szkolnej. Terenem.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "K ontynuujemy działalność na rzecz PZW, oraz naszego Okręgu w zakresie popularyzacji wędkarstwa i ekologii w śród dzieci i młodzieży szkolnej. Terenem."— Zapis prezentacji:

1

2 K ontynuujemy działalność na rzecz PZW, oraz naszego Okręgu w zakresie popularyzacji wędkarstwa i ekologii w śród dzieci i młodzieży szkolnej. Terenem działania jest Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 (PSP 28 i PP 36) w Opolu przy ulicy Bogumiła Wyszomirskiego 6. Jako koło w tej placówce działamy od 2007 roku, prowadząc przy współpracy z nauczycielami działalność wędkarsko-ekologiczną jako alternatywę dla komputera i telewizora, wprowadzając ciekawe formy zajęć. Pogadanki o tematyce ekologicznej prowadzone są nie tylko jako opowiadania, również przy pomocy slajdów lub rzutnika multimedialnego, oraz w czasie organizowanych akcji Obchodów Tygodnia Czystości Wód, Sprzątania Świata itp. Pokazujemy filmy instruktażowe, zajęcia praktyczne przy pomocy sprzętu wędkarskiego. Żeby ustrzec się monotonii i natłoku wiedzy organizujemy różnorodne konkursy plastyczne, fotograficzne, malarskie w których uczestnik wygrywający taki konkurs otrzymuje nagrody. W konkursach staramy się wyróżniać nie tylko zwycięzców, ale też tych wszystkich którzy wzięli w nich udział, otrzymują pamiątkowe dyplomy i słodycze. Organizujemy zawody wędkarskie dla dzieci z tej placówki i członków naszego koła urozmaicone i poszerzone o konkursy sprawnościowe, rozgrywamy Mistrzostwa Szkoły, organizujemy festyn z okazji Dnia Dziecka zarówno nad wodą jak też na terenie szkoły, wykorzystując do tego celu salę gimnastyczną lub boisko zewnętrzne gdzie dominują konkursy sprawnościowe. Na życzenie którejś z klas organizujemy dodatkowo z okazji Dnia Dziecka zawody, gry i zabawy, przy współudziale rodziców. Propagując wędkarstwo i ekologię staramy się zapraszać na zajęcia ciekawych ludzi, którzy pomagają dzieciom poszerzyć wiedzę. Rok szkolny 2011/2012 miesiąc wrzesień to czas w którym tworzy się w klasie II szkółka wędkarska, która wpisana zostaje do planu zajęć pozalekcyjnych. Szkółka cieszy się dużym zainteresowaniem jej członków, i wychowawczyni tej klasy.

3 Wycieczka uczniów PSP 28 uczestniczących w szkoleniach do Ośrodka Hodowlano – Zarybieniowego w Poliwodzie w dniu 18.04.2011r.

4 Udział w zawodach PUCHAR GRABÓWKI V WOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW

5 II MISTRZOSTWA SZKOŁY PSP 28

6 29.05.2011r. FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA 01.06.2011r. DZIEŃ DZIECKA NA TERENIE PSP 28

7 28.04.2011 r. OBCHODY TYGODNIA CZYSTOŚCI WÓD 26.09.2011r. SPRZĄTANIE ŚWIATA W AKCJI UCZESTNICZY SZKÓŁKA WĘDKARSKA kl. II

8 Wrzesień 2011 klasa II PSP 28 tworzy Szkółkę Wędkarską Praca adeptów szkółki nad Świąteczną Rybą

9 Zajęcia teoretyczno – praktyczne – rozwiązywanie testów wędkarskich w PP 36 (Grupa ŻABKI) i PSP 28

10 Przykłady organizowanych konkursów Konkurs malarsko-rysunkowo-plastyczny (zajęcia podczas ferii zimowych 2011) Zima nad polskimi wodami – konkurs fotograficzny

11 Wiosna nad polskimi wodami – konkurs fotograficzny Konkurs plastyczny Świąteczna Ryba

12 TABLICE INFORMACYJNE NAGRADZANI W KONKURSACH


Pobierz ppt "K ontynuujemy działalność na rzecz PZW, oraz naszego Okręgu w zakresie popularyzacji wędkarstwa i ekologii w śród dzieci i młodzieży szkolnej. Terenem."

Podobne prezentacje


Reklamy Google