Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH"— Zapis prezentacji:

1 MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH
(International School Library Month)

2 POCZĄTKI Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych (ang. International School Library Day) - pierwsze obchody odbyły się 18 października 1999. Święto obchodzone było corocznie, w czwarty poniedziałek października, do 2007 roku.

3 PAŹDZIERNIK Od 2008 roku imprezy związane ze świętem odbywają się przez cały miesiąc październik. Ułatwia to wybranie bibliotekarzom odpowiednich dni do przeprowadzania ciekawych spotkań, organizowania konkursów.

4 Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego
Międzynarodowe święto bibliotek szkolnych zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Działalność Międzynarodowego Stowarzyszenia Bibliotekarstwa Szkolnego zainaugurowano formalnie w r Stowarzyszenie zrzesza bibliotekarzy szkolnych, nauczycieli, wydawców oraz wszystkich ludzi, którym bliskie są problemy bibliotekarstwa szkolnego. Celem Międzynarodowego Stowarzyszenia Bibliotekarstwa Szkolnego jest przede wszystkim rozwój bibliotek szkolnych we wszystkich krajach.

5 HASŁO 2012 BIBLIOTEKA SZKOLNA KLUCZEM DO PRZESZŁOŚCI, TERAŹNIEJSZOŚCI I PRZYSZŁOŚCI

6 Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH
 BIBLIOTEKA GIMNAZJUM ZAPRASZA UCZNIÓW Do zapoznania się z wystawą książek młodzieżowych Do udziału w konkursie plastycznym o Januszu Korczaku Do wysłuchania głośno czytanych fragmentów książek Do wzięcia udziału w ogłoszonej zbiórce książek i czasopism DO WZIĘCIA UDZIAŁU W PLEBISCYCIE NA ULUBIONĄ KSIĄŻKĘ DO WYPOŻYCZANIA I CZYTANIA KSIĄŻEK Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH


Pobierz ppt "MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH"

Podobne prezentacje


Reklamy Google