Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Światowy Dzień Drzewa Drzewa mają dziś święto. Drzewa, które żyją obok nas, dla nas i z nami... Drzewa, które wydaje się, że są wszędzie…

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Światowy Dzień Drzewa Drzewa mają dziś święto. Drzewa, które żyją obok nas, dla nas i z nami... Drzewa, które wydaje się, że są wszędzie…"— Zapis prezentacji:

1 Światowy Dzień Drzewa Drzewa mają dziś święto. Drzewa, które żyją obok nas, dla nas i z nami... Drzewa, które wydaje się, że są wszędzie…

2 Skąd pochodzi święto? Święto Drzewa (Arbor Day) wymyślił w 1872 roku w Stanach Zjednoczonych znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”. Idea ta spotkała się z szerokim odzewem.

3 Od kiedy w Polsce ? Od 2003 roku, w dniu 10 października w Polsce obchodzone jest Święto Drzewa, organizowane przez szkoły i stowarzyszenia. Święto to i działania z nim związane trwają do końca listopada. To lasy w Polsce

4 Czy wiecie że... Drzewa jako największe rośliny na Ziemi najskuteczniej produkują tlen i pochłaniają dwutlenek węgla. Odgrywają także niezastąpiona rolę w przeciwdziałaniu powodziom i spowalnianiu procesów erozji.

5 W miastach, regulują klimat otoczenia, łagodząc nagłe zmiany temperatury i zwiększając wilgotność powietrza. Drzewa stanowią najważniejszy składnik lasu, tworząc środowisko życia dla co najmniej jednej trzeciej wszystkich gatunków roślin i zwierząt. Od ich obecności i stanu zdrowotnego zależy różnorodność biologiczna środowiska naturalnego.

6 Jak obchodzić święto? Każdy może: Posadzić drzewko,
Nie niszczyć drzew, Zadbać o życiodajne drzewa, które są już posadzone, Zasadzić „Drzewko dla pokoju” Włączyć się w akcję: „Miliard Drzew dla Planety”

7 Partnerzy Święta Drzewa
Od początku partnerem strategicznym programu Święto Drzewa są Lasy Państwowe. „Lasy Państwowe. Zapraszamy” pod takim hasłem Lasy Państwowe przypominają, że lasy w Polsce są otwarte i dostępne dla wszystkich.

8 W ramach „Święta Drzewa” organizowane są m. in
W ramach „Święta Drzewa” organizowane są m.in.: konkurs na Drzewo Roku, konkurs Czarodziejskiego Drzewa, akcja Zbieraj makulaturę, ratuj konie, akcja Zbieraj kartridże, ratuj konie.

9 Oszczędzajmy drzewa

10 Prezentacje przygotował uczeń klasy VI Jakub Nowak


Pobierz ppt "Światowy Dzień Drzewa Drzewa mają dziś święto. Drzewa, które żyją obok nas, dla nas i z nami... Drzewa, które wydaje się, że są wszędzie…"

Podobne prezentacje


Reklamy Google