Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Międzynarodowe Święto Bibliotek.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Międzynarodowe Święto Bibliotek."— Zapis prezentacji:

1 Międzynarodowe Święto Bibliotek.
Kto wymyślił takie święto? W 1971 roku powstało Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych. Organizacja ta zajmuje się problemami bibliotek oraz bibliotekarzy szkolnych. I właśnie to Stowarzyszenie w 1999 roku zainicjowało Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

2 Co właściwie oznacza wyraz "biblioteka"
Co właściwie oznacza wyraz "biblioteka"? Słowo pochodzi od greckiego bibliotheke (gdzie biblion albo biblos to księga, a theke - składnica) i oznacza zbiór książek oraz innych materiałów źródłowych. Biblioteka to instytucja społeczna, która gromadzi, przechowuje i udostępnia materiały biblioteczne oraz informuje o materiałach bibliotecznych swoich i obcych. Zrób sobie przerwę od telewizora, odejdź na dłużej od monitora, bo w bibliotece na Ciebie czeka książka - prawdziwy przyjaciel człowieka!

3 Znajdziesz w szkolnej BIBLIOTECE !
Do nauczania i uczenia się konieczne są trzy środki pomocnicze: po pierwsze książki, po drugie książki, po trzecie książki Stanisław Konarski Dużo więcej niż w Internecie Znajdziesz w szkolnej BIBLIOTECE !

4 UWAGA KONKURS !!! Nasza biblioteka z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych ogłasza konkurs na prawidłową odpowiedź, w jakim języku są napisane słowa ''biblioteka'' umieszczone na tej tablicy. Na kartce napiszcie odpowiedzi z odpowiednią numeracją, swoje imię, nazwisko, klasę i przynieście do biblioteki. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody. Konkurs trwa do 25 listopada. 1. Biblioteka 2. Library 3. Knihovna 4. Biblioteca 5. Bibliotheek

5 W roku szkolnym 2011/2012 biblioteka szkolna zaprasza wszystkich
kochających słowo pisane na ciekawe imprezy biblioteczne. Będziemy obchodzić: Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych – listopad Dzień Pluszowego Misia – 25 listopada Światowy Dzień Książki – maj Zapraszamy do udziału w konkursach: Konkurs związany z twórczością M. Konopnickiej – październik (kl. I – VI) Kartka z życzeniami dla nauczycieli – październik (kl. I – VI) Hasło promujące bibliotekę i czytelnictwo – maj(kl. IV – VI) Głośne czytanie książek których bohaterem jest miś– listopad (kl. I – VI) Moja zakładka do książki – listopad (kl. I – VI) Najpiękniejsza kartka walentynkowa – luty (kl. I – VI) Jaka to bajka? Gazetka - quiz – (kl. I – III)

6 dla klas I-III, pt. „Jaka to bajka?”.
Biblioteka szkolna ogłasza konkurs czytelniczy  dla klas I-III, pt. „Jaka to bajka?”. Na wystawce w bibliotece szkolnej umieszczone są ilustracje różnych bajek. Napiszcie na kartce swoje imię i nazwisko, klasę, numery ilustracji oraz tytuły i autorów bajek, które one przedstawiają i przynieście do biblioteki. Spośród prawidłowych odpowiedzi wylosujemy trzech zwycięzców, którzy otrzymają drobne upominki.          Zapraszamy do udziału w konkursie do końca listopada.

7 BY CZYTAĆ SIĘ CHCIAŁO ZAKŁADKĘ ZRÓB WSPANIAŁĄ
Biblioteka szkolna ogłasza konkurs pt. „Moja zakładka do książki” Regulamin konkursu: 1. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas I- VI. 2. Technika wykonania pracy – dowolna. 3. Prace należy składać w bibliotece szkolnej     4 grudnia. 4. Jury oceniać będzie estetykę wykonania pracy oraz   pomysłowość. Zapraszamy do udziału w konkursie. Na zwycięzców czekają nagrody my.


Pobierz ppt "Międzynarodowe Święto Bibliotek."

Podobne prezentacje


Reklamy Google