Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WILK.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WILK."— Zapis prezentacji:

1 WILK

2 Wilk – gatunek ssaków z rodziny psowatych, rzędu drapieżnych.
Zamieszkuje lasy, równiny, tereny bagienne oraz góry. Do życia potrzebuje dużo przestrzeni. Zwykle terytorium zajmowane przez watahę to od 100 do 300km² .

3 Wilk przypomina postacią bardzo dużego, wysokonogiego, chudego lecz silnego psa o zwisającym ogonie. Długość ciała wynosi około 1,15m, zaś puszystego ogona 45cm, ciężar zaś kg. (największe osobniki osiągają do 1,5m, ogon 50cm a masa 75kg) Oczy wilka osadzone są ukośnie, a uszy sterczą do góry.

4 Stada wilków liczą ok. 15 osobników
Stada wilków liczą ok. 15 osobników. Wilki porozumiewają się za pomocą tzw. mowy ciała, odgłosów, a także za pomocą własnych odchodów (poprzez znakowanie).

5

6 Zwierzęta te żywią się głównie średniej i dużej wielkości ssakami kopytnymi (jelenie, dziki, sarny), nie gardząc mniejszymi ssakami lub padliną. Wilki polują również na całe stada. W sprzyjających warunkach zjadają także ryby. Często atakują zwierzęta hodowlane.

7

8 Wilk jest wytrwałym wędrowcem
Wilk jest wytrwałym wędrowcem. W ciągu dnia potrafi pokonać dystans kilkudziesięciu kilometrów, ale w poszukiwaniu partnerki ta odległość może się zwiększyć nawet do 600 km.

9 Wiosną po trwającej 8-9 tygodni ciąży, wilczyca wydaje na świat od czterech do ośmiu, a nawet dwunastu szczeniąt, które rodzą się ślepe. Otwierają oczy po 9-15 dniach. Półroczne wilczki zaczynają razem z matką polować. Dojrzałość osiągają po ok. 22 miesiącach. Rodzinną watahę mogą opuścić w wieku od 9 do 28 miesięcy, czasem zdarza się że pozostają dłużej.

10 Odmiany wilka ...

11 RÓŻNE ODMIANY WILKÓW ! 1. Wilk Szary 2. Canis lupus OCCIDENTALIS
3. Canis lupus NUBILUS 4. Wilk Meksykański 5. Wilk biały 6. Wilk Grzywiasty 7. Wilk Tasmański 8. Wilk Falkandzki

12 Przygotowała : Natalia Otręba kl. V
Informacje wykorzystane z : Encyklopedia PWN


Pobierz ppt "WILK."

Podobne prezentacje


Reklamy Google