Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Moje Wakacje 2012.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Moje Wakacje 2012."— Zapis prezentacji:

1 Moje Wakacje 2012

2 Białystok i okolice

3 Pałac Branickich w Białymstoku
Pałac Branickich – zabytkowy pałac w Białymstoku, jedna z najlepiej zachowanych rezydencji magnackich epoki saskiej na ziemiach dawnej Rzeczypospolitej w stylu późnobarokowym określany mianem „Wersalu Podlasia” I wojnę światową pałac przetrwał bez większych zniszczeń. Mieścił się tu między innymi szpital polowy. Po wojnie pałac był siedzibą urzędu wojewódzkiego i rezydencją wojewody. Przez krótki okres podczas wojny polsko-bolszewickiej pałac był także siedzibą Tymczasowego Komitetu Rewolucyjnego Polski. Obecnie w pałacu ma siedzibę rektorat Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

4 Ogród Branickich

5 Pawilon pod orłem

6 Białowieski Park Narodowy
Białowieski Park Narodowy – park narodowy położony w północno-wschodniej części Polski, w województwie podlaskim, utworzony z Nadleśnictwa Rezerwat jako Park Narodowy w Białowieży obowiązującym od 4 sierpnia 1932 roku Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Reform Rolnych restytuowany w obecnej formie z mocy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 listopada 1947 roku. Drugi po "Parku Narodowym w Pieninach" park narodowy w Polsce i jeden z pierwszych parków narodowych w Europie. Znany z ochrony najlepiej zachowanego fragmentu Puszczy Białowieskiej, ostatniego w Europie fragmentu lasu pierwotnego oraz liczącej kilkaset sztuk, największej na świecie wolnościowej populacji żubra

7 Zwierzęta, które widziałam
Kozy

8 Dziki

9 Żubry

10 Muzeum Ikon Supraśl Muzeum Ikon w Supraślu – oddział Muzeum Podlaskiego, utworzony na terenie prawosławnego monasteru w Supraślu, który ma ponad pięćsetletnią tradycję. W zbiorach Muzeum Podlaskiego jest ok. 1,2 tys. ikon. Duża część tego zbioru to ikony zatrzymane przez celników w czasie prób przemytu ich do Polski zza wschodniej granicy, które po zakończeniu postępowań sądowych zostały przekazane do muzeum. Od lutego 2007 w Supraślu zainstalowana jest pierwsza stała ekspozycja - "Ikona. Obraz i słowo - między tym, co ulotne a wieczne", obejmująca około 300 ikon, przedmiotów sakralnych i unikalnych fresków. Wystawa ma charakter multimedialny, eksponaty są wzbogacone o oprawę świetlną, obrazową i dźwiękową. Pomysł utworzenia Muzeum Ikon w Supraślu zrodził się w Rok później Muzeum Podlaskie podpisało umowę z prawosławną diecezją białostocko-gdańską, dotyczącą m.in. dzierżawy pomieszczeń. Zabrakło jednak środków na remont kapitalny budynku (dawnego Pałacu Archimandrytów znajdującego się na terenie monasteru), który był w bardzo złym stanie technicznym. Pierwsze pieniądze, na remont dachów, przekazał Generalny Konserwator Zabytków. Po kilkuletnich staraniach z różnych źródeł udało się uzyskać środki na kapitalny remont pomieszczeń i przygotowanie wystawy.

11

12 Koń i źróbek mojego dziadka

13

14 Wykonała Karolina Matejczuk


Pobierz ppt "Moje Wakacje 2012."

Podobne prezentacje


Reklamy Google